SU-25K, 1/48 KP

Previous topic - Next topic

divvac

#15
kolege,aj da ne gusimo vise ovaj topik,da preselimo ovu diskusiju u novi?
posto izgleda da ima polemike oko tacnosti makete.....
ja naime se trudim da skupim sve 25ice svih proizvodjaca,i u 48' za sad imam OEZ,Revell,Monogram. OEZ=najsiromasniji,Revel=Monogram(detaljniji od OEZ,Revell ima bolje dekale od monograma)
Naime,nisam ih uporedjivao ali mogao bih da ih uporedim sa raznim crtezima i planovima koje imam u .pdf formatu i sa tom 4+ knjizicom....
ali,ja sam trenutno bolestan,i samo s vremena na vreme ustanem iz kreveta da prosetam i pogledam sta ima novo na MK ;D

+ sto kaze Patriota,dragance,ti si ovde stekao autoritet,i to ne na lepim recima ,vec na dobrom radu,pomoganju drugima i na UVEK tacnim informacijama! :)
tako da ne pomislis da ti prkosim,samo zelim da ovo resimo! ;)
moja Prva turska

Patriota

Dragane, ako ti kažeš da je takvo stanje makete, onda ti verujem.  :caooo

dragan_mig31

ma nisam ja neki eksperat nego samo kazem kako meni izgelda taj monogramov a kako OEZ/KP su-25 u 48.Ovo smo jos i pricali za 1:72 revell su-25 u neku temu tu na forumu i taj je izgleda izvucen na osnovu 1:48 su-25 od monograma ali je jako lose odradjen i skup.Najbolje bi bilo da ovo sve prebacimo kako kazete u novi topic i da ovo ko moze i ima volje i vremena uporedi sa neke relevantne crteze :)

pozz

airbamby

Ko zeli tacnost kupice OEZ/KP/Aeroteam/Eduard. Kome to nije prioritet nabavice monogram ;)
U jednom od starih Aerosvet-ova (br 16,17 tako nesto) je obradjena ova maketa i radjeno je poredjenje OEZ vs Monogram
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Milan18111

Kokpit izgleda fenomenalno a vidim da i ostatak radova na maketi nece zaostajati.
Verovatno ces odraditi i ostale kutije trapa u istom maniru?




oddball

@ dragan_mig31: mislim da znam o kojoj diorami pricas, da li je to ona sa nekom kamuflaznom mrezom koja je stavljena preko krila i zadnjeg dela aviona? ako je ta to je radio francuz i secam se ju je sjajno uradio.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

dragan_mig31

Quote from: oddball on 15-10-2010, 17:52:08
@ dragan_mig31: mislim da znam o kojoj diorami pricas, da li je to ona sa nekom kamuflaznom mrezom koja je stavljena preko krila i zadnjeg dela aviona? ako je ta to je radio francuz i secam se ju je sjajno uradio.

valjda je taj.znam da je bio zakopan u pesak.bio je i neki deo bulduzera ili tako nesto :)

drazen

Kolege, da li možda na ovo mislite....

sale86

#23
Nije to taj, znam ja na kog misli samo ne mogu da se setim ko je radio tu dioramu. Ja mislim da se radi o Iraku ili Afganistanu. Oboren Su-25 koji je do pola zatrpan u pesku, samo mu ire krila, zadnji deo i kabina ja mislim... Ali bas dosta je zatrpan u pesku, i srusen avion!

P.S. Evo ja mislim da je to ova diorama:
http://www.aircraftresourcecenter.com/Gal9/8101-8200/gal8127-Su-25-Zarkadis/00.shtm


Boki

Sedište i pilotska kabina izgledaju fenomenalno. Svaka čast. :super
Sa nestrpljenjem čekam nastavak radova :cheers

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Reaper

Hvala ljudi.....vidim da se tema dobrano razmahala, sad je red opet da ja nesto odradim, pa da na stavimo u ovom dobrom duhu..... :super

Jucer neki svatovi bili, cijeli dan i noc sam izgubio u njima, naravno, sad sam ko mljeveno meso, bas mi se ne igra sa nozevima i ostalim ostrim priborom, dok malo ne dodjem sebi, ali mislim da bi bio red da danas nesto i odradim na maketi..... :naughty  :hahaha

Sto se tice ove monogram/kp dileme..... monogram (revell) je krasna maketa, na prvi pogled puno bolja od kp-ove, ali konturno i dimenzijski dosta fulana, tako da osim "wow" efekta, svaka slicnost sa pravom stvari je slucajna. Nesto mi u glavi zvoni da je maketa radjena na osnovu nekih losih fotografija, odnosno bez pravih crteza i dimenzija, pa je zato i ispala poprilicno cudnog oblika koji samo podsjeca na su-25..... s druge strane, u glavi mi zvoni i to da je radjena na osnovu nekog prototipa i prema tome nikako nije upotrebljiva za ove kasne varijante (K)..... dali ima sto u tome ili ne nisam siguran, nisam usporedjivao, proucavao i mjerio, ali znam da je KP oduvijek bio sinonim za "dobrog" su-25, usprkos svim svojim manama i losijom kvalitetom.... No, vidjet cemo sto cu uspjeti od toga napraviti....

Milan> naravno, plan je odraditi detaljirane koliko god se moze..... ja sam ti vise 1:odoka tip, tako da se ne zamaram da svaka zicica i prekidac bude tocnog oblika, boje i na apsolutno tocnom mjestu, mislim da to niti znam, niti mogu odraditi da bude 100% vjerno originalu, medjutim, koliko mogu nabacim koji detalj, malo to "ozivim", da priblizno izgleda kao prava stvar, ne zamaram se sad  sto to nije apsolutno tocno, jer mislim da je u smislu realnijeg izgleda puno bitnije da je zica (prekidac, kutija, osigurac, bilo sto) prisutan, pa makar i bio 0.012 mm pomaknut u krivu stranu, nego da ga uopce nema.... ;)

dragan_mig31

ovo je to :) e sad da jos nadjemo link gde ga ovaj lik radi postepeno pa da vidite sta je sve ispravio da bi doterao ovaj su-25.

Quote from: drazen on 15-10-2010, 20:20:20
Kolege, da li možda na ovo mislite....


PELE

Link:

http://www.arcforums.com/forums/air/index.php?showtopic=110442&hl=frogfoot

Jedino sto ja slike ne mogu da vidim, ne znam da li ostali mogu...


Pozz

Reaper

http://modelism.airforce.ru/reviews/ru/su-25/kpvmono/index.htm

Usporedba KP i monograma.... i mislim da je to sasvim dovoljno....da me netko krivo ne shvati, previse se prostora ovdje potrosilo na raspravu "sto i kako napraviti od monograma", a nitko nije bas nista napisao sto napraviti (i kako) od KP-a..... :naughty  :hahaha Salim se, naravno, mozda jednog dana budem radio i tog monograma, ili ce to raditi netko drugi, pa sve ovo odlicno posluzi.....

Nego.... bunkeri stajnih trapova, u kojoj boji su bili....? Koliko vidim po slikama, isto neka sivo-plava, ili?  :think