HQ-2 (SAM2) Missile on Transport trailer Trumpeter 1-35

Previous topic - Next topic

zaki

Da se pohvalim, upravo kupljen



ovako bi to trebalo da izgleda kad je završim   :think







a ovo je ruski orginal u egipatskoj armiji



Neverovatna maketa, zaljubio sam se na prvi pogled u taj  ZIL 157 još u  JNA kao tenkovski mehaničar. Taj kamion je prelep u svojoj ružnoći.  Kada sam maketu video, jednostavno nisam mogao da odolim i evo je
:super

Prvi put se susrećem sa nekom Trumpeter ovom maketom.

http://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/trumpeter/tr00204-5.htm

Nesumljivo radi se o složenoj i kvalitetno izlivenoj maketi sa dosta detalja
The kits each contain 549 pieces in olive plastic (light grey for the missile parts) and a further 11 in clear plastic, a photo etched sheet with 20 parts, two lengths of copper wire, two sections of spring tube, a length of twine for the winch cable, 10 vinyl tyres, the decal sheet and a 24 page instruction sheet.

Toliko za sada,  krećem sa radovima, čim završim ovog Tirpiz a u 1-350 razmeri  :cry




Nemsy_29

Lep projekat, pratucu ovo ;D

Srecan rad  :cheers

Plavac


Vladimir

Ф89 НС

zaki

Quote from: vija on 27-11-2010, 14:36:29
Prava stvar i srecno u radu. Hoce biti JNA ?

Neće, biće kineski, hteo sam da radim egipatsku verziju, ali u Mhobiju su imali samo ovu kinesku, u suštini je to indentična maketa samo sa drugom šemom farbanja i oznakama. Radiću je dugo i polaka i uživaću u tome. Sledeći projekt biće MAZ tegljač sa T55 na prikolici. E sad u vezi toga, koju maketu T55 mi preporučujete, kakve su Zvezdine T55

Vladimir

Ф89 НС

Hawkeye

Savet,uradi severno vijetnamsku,oni su ih cak farbali i maskirno i na rakete stavljali vegetaciju  radi kamuflaze :) !

'Уживај младићу за младости своје!'

zaki

evoj jos slika











;D

Momcha

Ne razumem,hoces li u ovom topiku da prikazujes izradu ove makete,
ili ces da nam pokazes sve slike ovog vozila koje postoje na netu?
Drzi se teme i topika koji si startovao.

Momcha

zaki

Quote from: Momcha on 27-11-2010, 21:42:35
Ne razumem,hoces li u ovom topiku da prikazujes izradu ove makete,
ili ces da nam pokazes sve slike ovog vozila koje postoje na netu?
Drzi se teme i topika koji si startovao.

Momcha

Ovaj topik se zove Projekti u radu. Slike ove makete skinute sa neta su u funkciji pripreme  izrade makete. Slike prikazuju vrhunsko umeće ljudi koji su pravili ovu maketu, svakome ko se dohvati izrade ove makete ovo će  biti korisno i interesantno, uostalom, ako nekog ovo ne zanima on to i ne gleda, kao što ni ja ne gledam teme koje me ne zanimaju. Dakle, držim se teme HQ-2 Missile on Transport trailer koju sam pokrenuo i ne pišem o ničemu drugome što nije vezano za tu temu.
No, neću više ništa stavljati dok ne počnem da radim maketu, ove slike su zgodne za pokazivanje prijateljima kada im pričam šta radim, jednostavno tad odem na ovaj forum. Dosta ljudi nema pojma šta je to maketa i u čemu se to razlikuje od igračke ......
:cheers

Momcha

Da ali tvoj projekat u radu.Tvoje sastavljanje makete,ne tudje.

zaki

Quote from: Momcha on 27-11-2010, 22:46:38
Da ali tvoj projekat u radu.Tvoje sastavljanje makete,ne tudje.

ok, slažem se, neću više stavljati slike tuđih radova

RILE-NS

Kolega ,pre nego sto pocnes sa radom prostudiraj ove slike koje si nakacio i druge koje nadjes na internetu.
Kineska verzija HQ-2 ima dosta razlika od originalne sovjetske,kako na samom tegljacu(gume,maska,prednji blatobrani...) tako i na raketi.
Cini mi se da ces moci  vozilo da odradis sa kineskim ili eventualno ,kako Hawkeye pomenu ,severnovijetnamskim oznakama.
O JNA nema ni govora bez prerade.
Sa srecom i uzivaj.

zaki

Kao što sam rekao radiću kinesku verziju, tj. držaću se onoga što imam u kutiji. Egipatska verzija je po meni atraktivnija zbog življe kamuflažne šeme i istorijske pozadine vezane za rat sa izraelcima. S obzirom na moje iskustvo u radu sa airbrush om  :cry, možda je i tako bolje jer je kineska verzija jednobojna.

TISO

Huh jedno pitanje je'l su imali Vietnamci Kineske ili original sovjetske ove tegljače?
Pošto pametniji popušta glupaci vladaju svetom!