predlog - "ZLATNO DOBA MLAZNJAKA" - mlazna avijacija 1946-1970

Previous topic - Next topic

ubermagog

Evo malo sam 'štelovao' godine za kampanju "ZLATNO DOBA MLAZNJAKA", pa je sada opseg godina 1946-1970!

Mislim da će sada stvari biti malo jasnije, a evo sad ću se potruditi da uradim najavu sa nešto više detalja i da postavim to postavim kao posebnu temu.

Početnu godinu sam pomerio na 1946 što znači da bi se računale samo posleratne verzije mlaznjaka, računajući Me-262 ali kao česki S-92 (eventualno i Me-262 sa američkim, britanskim ili ruskim oznakama), Gloster Meteor, .... pa na dalje  :)

Završnu godinu sam pomerio na 1970-tu jer se od početka (a naročito oko sredine) 70-tih pojavljuje veliki broj novih modela aviona - od kojih neke smatramo 'modernim' čak i danas!

Koliko sam sada gledao i proveravao od poznatih borbenih aviona jedino je MiG-23 bukvalno na granici... E sad meni je lično Mig-23 zapravo avion koji pripada sledćoj generaciji nastaloj na borbenim iskustvima što iz vijetnamskog što iz arapsko-izraelskih ratova.

Da bi Kampanja bila što jednostavnija i lakša mislim da bi mogle da se rade sve verzije određenih tipova, čak i one koje su i sada u upotrebi (znači na primer SVE verzije F-4 Phantoma, ili Miga-21). Takođe bi mogle da se rade i sve raspoložive šeme farbanja ili oznaka. Znači totalna sloboda, samo se obrati pažnja u koje je od koje godine je model aviona počeo da se koristi.

- Sad ovde dajte sve predloge, pitanja, ideje i sl.

- Pitanje termina održavanja kampanje je i dalje otvoreno, dok bi dužina kampanje bila 6 meseci!

- Takođe se ovde prijavljuju svi zainteresovani, koji će zatim biti skupljeni i navedeni na nekom vidljivom mestu.


PS. Kad se proglasi kraj ove Kampanje, nju bi mogla da nasledi neka koja bi se bavila mlaznjacima iz narednog perioda, na primer 1971-1991.

------------------------------------------------------
EDIT: do sada zvanično prijavljeni učesnici!

1. Profa - F-84 i/ili F-86
2. Sezan - F-104C
3. Pele - MiG-19
4. Sandman - Dassault Mystere IVA
5. Gusha - F-100C
6. Nemsy 29 - F-86 i/ili Mig-23
7. Milan18111 - F-84 F Thunderstreak
8. Mit@_koRupCij@ - MiG-21
9. AG02 - Dassault Ouragan
10. dragan_mig31 - MiG-21R
11. dusko - Me 262
12. dragan_mig31 - MiG-21MF i MiG-19
13. Boki - Hawker Hunter Mk.58
14. mutayu - Gloster Meteor F.8

Profa

Uskačem (najverovatnije) sa F-84 i/ili F-86 Hobby Boss, oba SFRJ...
Bogu fala što sam Lala! :)

sezan

Za F-104C Revell 1/72 vec skupljam reference tako da sam i ja IN! Tema je siroka i stvarno ocekujem masovnost i budjenje iz letargije opste!
Nego ja sam idalje za nagrade!Evo ako nemogu pare ,onda mogu makete!Sta mislite?
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

lord sir giga

Ako ugrabim a6 sunjalo letimo ako ne nazalost izostacemo iz trke posto nemam nista u steku, a pare sam potrosio.

PELE

Ucestvujem sigurno... kao sto sam vec rekao, MiG-19.


Pozz

Sandman

Ovde bih najverovatnije uleteo sa Revell prepakom Matchbox makete u 1/72 Dassault Mystere IVA, u bojama akro-grupe Patrouille de France (leteli su na ovom avionu u periodu 1957-1964).


Gusha


Nemsy_29

Prijavljujem F-86 JRV i MiG-23 Sirija. Mozda u toku kampanje prijavim i jos nesto, al videcemo  :)

Milan18111

Evo i ja prijavljujem  F-84 F Thunderstreak 1/48...mozda  bude jos neceg ali otom -potom

Mit@_koRupCij@

I ja bih ucestvovao sa Mig-21. Samo pozurite sa odlucivanjem kampanje, ne mogu da ga gledam vise rastavljenog......

Goran A.

Ne znam da li moze Ouragan u samogradnji koji sam zapoceo pre nekoliko dana? Ako ne moze onda Mystere IV ili neki Mirage. Da li je ova izjava o maketi obavezujuca ili moze da se promeni? Mozda budem drugacije inspirisan.

Goran A.

Uradio sam jedan deo osnovnih elemenata ugrubo, ako ne moze onda nista. Fotografija nezapocete makete bio bi prazan radni sto ili komadi plastike. Mislio sam da ucestvujem sa dve makete, samogradnjom i jednom klasicnom.

To ce tek u februaru (video sam razlog)? Jel' to direktiva odozgo?

dragan_mig31

Odlicna ideja.Ovo jedva cekam.Ja bi se prijavio sa jedan MIG-19 ili neki mig iz tog perioda(imam ih previse kod kuce tako da nemogu sad da se setim sta da konkretno radim).Eventualno bi mogao sa f-8 da se prijavim.

Miroslav Š.

Ускачем у коло са Ф-86Ф Сејбром у размери 1/72 од Фуџимија. Радићу га са ознакама јапанских одбрамбених снага.
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!