предлог- "ОПЕРАЦИЈА БАРБАРОСА - 70 ГОДИНА"

Previous topic - Next topic

Aki

У договору са Sandmanom сам поставио овај предлог, да видимо колико ће бити заинтересованих.
Предлог је да кампања траје колико је трајала и сама операција - од 22. јуна 2011. до 5. децембра 2011. У обзир долазе сва возила, авиони, фигуре, обе зараћене стране. Ја бих предложио да проширимо кампању на цео период док су немци били у офанзиви, све до Стаљинграда( искључујући Стаљинградску битку).
Ја ћу се потрудити да обезбедим референце за возила у догледно време, а за авионе бих замолио неког другог, јер нисам компетентан за њих.
Такође, ако имате било каквих питања око верзија возила, типова и сл. слободно овде поставите.

Изнесите своје предлоге, идеје и сл.
Почетак одржавања кампање је фиксан, због карактера теме, док завршетак може да се помери, али у суштини кампања би трајала 6 месеци.
Сви заинтерсовани могу слободно овде да се пријављују.

lord sir giga

Mogao bi se prikljuciti sa jednim oklopom (Pz 1), i avionom nekim videcu sta.
Nego pitanje radimo samo nemce ili mogu i rusi, cisto da razgranicim odma

Slobo

Quote from: Aki on 02-01-2011, 15:19:13
У обзир долазе сва возила, авиони, фигуре, обе зараћене стране.

Čitaj Gigo, čitaj  ;D

divvac

 :think :think
taman posle ipitnog roka.....
mozda bi i moglo nesta da se odradi ;)
imam neki krs od kacuse, mogao bih da ga doteram ;)  samo jos da proverim kad su ruje poceli da ih koriste  D:)
moja Prva turska

Sijamski_Mrmot

Aki, odlicna ideja!

I NEMA pomeranja roka za zavrsetak, nego na sledecem NG kupu posebna kategorija pa da skupimo i neki nagradni fond.... :D

Mirko

matilda

e ova mi se bas djasvi  :bravo

ako se odluci da se krene sa ovim mene mozete slobodno da racunate.
ima tamo u steku lagg3 , i 153 , mig 3 i jos koje cega...
ako se krene najavicu.

stevan

imalko

Quote from: divvac on 02-01-2011, 19:51:54
... imam neki krs od kacuse, mogao bih da ga doteram, samo jos da proverim kad su ruje poceli da ih koriste 

Kod Smolenska u julu 1941...

nesha

Одлична идеја за кампању. У овој сигурно учествујем

divvac

Quote from: imalko on 03-01-2011, 00:13:12
Quote from: divvac on 02-01-2011, 19:51:54
... imam neki krs od kacuse, mogao bih da ga doteram, samo jos da proverim kad su ruje poceli da ih koriste 

Kod Smolenska u julu 1941...

fala kolega  :super
bas sam sad citao nesta o njima,ima ih raznih,od razlicitih kamiona,do raketa! :)
ali polako.....
moja Prva turska

Suhoj


Sijamski_Mrmot

Quote from: Suhoj on 03-01-2011, 02:04:14
Bice neki T-34 ili KV od mene, ideja je dobra!

E t34 je odlican, cak se i odozdo dobro isprlja :)

milanco

Vrlo zanimljiva tema i nadam se da cu uspeti da se uklopim
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Srdjan

Ova kampanja je prava stvar za mene. Oduvek sam se divio celokupnoj operaciji, i ucescu i jedne i druge strane. Na Wikipediji inace postoji odlican clanak o operaciji koji sam procitao nekoliko desetina puta  :) http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0_%D0%91%D0%B0%D1%80%D0%B1%D0%B0%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B0

Planiram da ucestvujem, jos cu videti sa koliko maketa. S obzirom da vec duze vreme planiram da napravim neka vozila iz tog perioda, ovo je sjajna prilika. 3

E sad pitanjce  ;D Da li iko pravi maketu T 26 B?

http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%A1%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0:Bundesarchiv_Bild_101I-267-0115-24,_Russland-Mitte,_sowjetischer_Soldat_in_T_26_B.jpg

Aki

Звезда је скоро реиздала стари Т-26, али са новим гусеницама из делова. Сасвим лепа макета  :)

Srdjan

Quote from: Aki on 03-01-2011, 12:34:15
Звезда је скоро реиздала стари Т-26, али са новим гусеницама из делова. Сасвим лепа макета  :)

To je 1/35? Odgovara ovom iz Barbarosse? Hajde Aki, ti si strucnjak :)