MK radionica - SkyHigh 1/72 Ka-25

Previous topic - Next topic

Sandman

danas je nastavljen zajednichki rad na Kamovu Ka-25 ;)  :D

Nakon shto sam ja malo deljao repni deo za horizontalne repove, Tripko se bacio na farbanje unutrashnjosti ovog helica...
Izabrali smo neku light grey boju jer tako ide po uputstvu, a nismo imali sve boje potrebne za mixovanje one famozne ruske plavozelene...



zatim je Tanja uzela kokpit da farba u istu tu sivu boju...



pa opet Nemanja sa drugom polutkom trupa...



i josh malo Tanjinih majstorija... ;)



kad se sve malo prosushilo, polutke trupa smo prebacili u "sektor za dorade" trupa iliti kod nasheg SCHMIRGL&GIT Dzedaj majstora - Chernog, koji je konstantovao da ce biti problema na nosnom delu  :D



a odmah potom se bacio na shmirglanje trupa  :D



za sada smo stali dotle... za sledeci vikend planiramo spajanje polutki trupa i kokpita.... ;)

flanker

probaj da vakumiras staklene dijelove,super ti maketa samo naprijed.

btw to nije nasa verzija za nasu ti treba rezinska konverzija:)

Sandman

Ovaj MK Ka-25 ce da bude jedan Kamov "powered by AMG Mercedes-Benz" - da bi se trup zalepio kako treba potrebne su TRI ruke povezane u Mercedes-Benz zvezdu!!  :D ;D >:D



mala shala :)
kokpit je ubachen, a uspeli smo da sklopimo trup iako je bilo skoro nemoguce to uraditi :)
spojevi su zaliveni sa Revell Contactom a zatim i presvucheni Mr. Surfacerom....
na sledecoj radionici ga shmirglamo.... (QQLELE majko mila.. Cherny ako se ne pojavish.... >:D)

oddball

ljudi, proslo je 10 meseci! sta se desava sa Kamovom???
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

oddball

steta za ovaj zaista jedinstven helikopter. koji je proizvodjac, zvezda pretpostavljam? kakav je za sklapanje?
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Sandman

Quote from: oddball on 10-01-2008, 12:16:26
steta za ovaj zaista jedinstven helikopter. koji je proizvodjac, zvezda pretpostavljam?

Skaj (hip) Haaaaaaj (hou)! :D :D

Quote
kakav je za sklapanje?

sklapanje?

pa uz malu pomoc meshalice za beton, lopate, chekica i brusilice moz' da se uradi :D :D :D  >:D

mislim da je A-model izbacio neki Ka-25 koji ima i nashe oznake - ovaj bi morao da se preradjuje za nash primerak....

Sky High makete zaobici u shirokom luku (bilo da je crni il' beli!) ;)  :D ;D

Aki

dobar je ovaj kamov.........za potapanje kupusa >:D :D
uzasan je za sklapanje!
jako lose se uklapa.

R2D2

skyhigh BI trbalo da je amodel  :-\
Dok je po stolu redjao zetone,
Krupije se nagnu i sapnu: Brod tone!
U tom slucaju stavljam sve na crno,
Bacaj vec jednom to prokleto zrno...


Sandman


oddball

uh... onda ako se odlucim da uzmem kamova da padne zvezdin...
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Profa

Quote from: Brodski mali on 08-01-2008, 08:49:14
steta bi bilo da u ovoj bomb(onic)i uzivam sama  :D  :D  :D


Lagano, Tanja, 1600-tku u ruke pa na poliranjciju...  >:D
Bogu fala što sam Lala! :)

drakii

Sky high pakuje kopiju Amodelovog Ka 25, ali je hm,hm,hm :'(, ali verovatno znate da je Airfix radio Ka 25 A/C i drugo, posebno pakovanje Ka 25 B,  B je malo redje pakovanje i nije losha maketa, u prvonavedenom su dali osim ruskih mornarichkih i "nashe" oznake, mislim pokojne nam Juge i moze uz malo truda da se uradi lepa maketishka   D:),   :pilot