F-104 C STARFIGHTER Revell 1/72

Previous topic - Next topic

sezan

Da krenemo polako.Poznati mlaznjak  hladnog rata , "leteci kovceg" ili "widow maker" . U vreme kada su se pravili mlazni lovci i presretaci na principu "sto vise -sto brze" ,F -104 je bio USA aparat sa tim karakeristikama!I danas drzi neke brzinske i visinske rekorde!Jako nestabilan avion ,koji je lako padao u kovit i zato je i dobio svoje cuvene nadimke.Puno pilota je izgubilo zivot u njemu ,posebno u nemackom vazduhoplovstvu...To je samo par crta i osnovnih karakteristika ,koje sam naveo a sad malo o maketi..
Ovo je Revelov prepak Hasegawine makete ,a i Monogram ju je imao takodje ako se nevaram. Odlicno uradjena za ovu razmeru ,ali nije savrsena naravno,kao sto nista nije..pa ce biti potrebno malo doradica ali nista preterano za dobar OOB (iz kutije) primerak!revell je dao dve seme farbanja za USAF i obe su odlicne i jako poznate ljubiteljima ovog aviona:




Ja cu raditi maskirnog iz UDORN baze na Tajlandu cini mi se 1966 god.
Evo i malo slicica makete same ,a u sledecem postu se vidimo sa slikama zapocetih radova!Pozdrav svima!



ps-tek sam sad video da je 31. , izvinjavam se zbog omaske!Nadam se da ne smeta?Pozz!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

mutayu

Pricekaj do ponoci pa onda raspali! Srecan rad! Zanimljivo je da se Spancima nije srusio ni jedan F-104!

Sandman

Lep izbor - uvek se radujem kada vidim odradjeni F-104!

Shema je takodje dobar izbor - lepi su i oni NMF, ali kamuflazni iz 'nama je za nijansu atraktivniji ;)

Sa uklapanjem ne bi trebalo da imash mnogo problema, mislim da je Hasegawin Starfighter dobar... Muta ima iskustva sa ovom maketom pa ce ti biti od pomoci ako zashkripi...

mutayu

Nema sta da skripi! Obrati paznju na spoj prednjeg i zadnjeg dela trupa, spoj uvodnika i izduvnika sa trupom. Takodje ne zaboravi da velika vrata glavnih nogu stajnog trapa ostavis malo otvorena.

sezan

Hvala puno!Videcemo jos u toku rada!Pitacu za sve sto mi bude bilo problematicno!Pozz!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Goran A.


sezan

#6
Ma nigde,mislio sam da je 1. ,a i poceli "sefovi" da se nesto predomisljaju pa reko da predupredim !  :naughty Iako imam dve u radu i realno nije mi odgovaralo da sad pocnem,radim to za vise ciljeve!  :love

Edit: dokazni materijal ,malopre slikano,lose slikeal se vidi sta je..




ps- ja molim odgovorne da me zastite od Gorana i ovih sto me prozivaju ,stvarno nema smisla ..(eto tuzio sam te..hi-hi)
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Nemsy_29

Ti krenuo pre roka  ;D

Praticemo ovo kao i sve ostale radove. Srecno!  :cheers

Goran A.


Jadgkommando

F-104 Revell je jako lepa maketa ALI da ne bi bilo zabune
ova maketa nema nikakve veze sa Hasegawom!

Ovo je Revell tool! jako dobar u nekim aspektima cak bolji od Hasegaw npr.
detalja kod topa, izduva itd.

Ja imam ovu maketu ali kada sam je uporedjivao sa Hasegawom video sam gore navedenu
razliku mada je i rasklop jako slican.
;)



Milan18111

Ma sta fali sto si pozurio,vidis koliko je interesovanje a jos je nisi ni poceo.... :super
Maketa odlicno izgleda na ramu,videcemo kako ce ispasti na kraju.
Nadam se da ces ostaviti otvoren panel da bi se video top?

Profa

Hehe, čeka me isto ovo ali u 1/144.
Svidža mi vijetnamska kamo, ali je NMF za mene ipak prava strela :pilot
U svakom slučaju, ne sumljam u tvoj rad :super
Bogu fala što sam Lala! :)

PELE

Одлично, само напред!  :cheers

lord sir giga

Ajde radi nesto, nemoj da mi tu zabusavas :D
Znaci radis nesto drugo, ako ako samo napred, ali nemoj da zaboravis i na ovo

sezan

DA nastavim sa F-104.Kokpit je zavrsen i jos da sastavimdve polovine kod ovog jako cudnog rasklopa.MAketa se dobro uklapa i nisam imao vecih problema do sada.


razmisljao sam da li rezinsko ili fabricko sediste za ecerajem i odlucio se za ovo drugo.Mnogo mi "cistije" i preciznije izgleda na kraju kad su ofarbana.




sediste i nisan zalepleni na Blutacku ,spremni za ugradnju.Jos retrovizore na staklo i spremamo se za farbanje..

"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA