1:72 Revell MiG-21 F13 + Quickboost nos + BM dekali JRV I PVO

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Jbg.kad sam ja ovo kupovao nije bilo nos od pavle. :) moram da se zadovoljim sa ovaj.

Goran A.

Sta bese nije bilo u redu s originalnim usisnikom? Jedino sto bas i nije to su pregrade kojih ima 4 a treba 2. To moze da se ukloni.

Nemsy_29

Evo slike, ovo je do duse pavla nos al se vidi razlika


Milan18111

Potrebno je vise gitovanja sa gornje strane da bi se ispravilo ulegnuce koje postoji izmedju usisnika i ostatka trupa.
Sad kad vidim ovaj korektivni usisnik ....bolje da si upotrebio onaj iz kutije... :think

Sandman

Evo ovde i recenzije, mozda pomogne oko josh nekih detalja koje bi valjalo popraviti

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,5819.0.html

Dragane, hoce li biti dosta gitovanja i na drugim delovima makete, sem nosa?

Spoj krila i trupa u predelu vazdushnih kochnica mi deluje da ima vecu shupljinu?


Goran A.

Meni veci problem predstavlja poklobac kabine koji je predubok kao i tockovi, ostalo je sasvim OK. Taj Pavlin nos lepo naleze na maketu koliko sam video na ARC. U prevodu, spolja je skoro identican, fora je samo u uzduznoj pregradi koja se i nevidi, stari se moze preraditi, znaci bacanje para. Na Bisevima i MF i PFM koji se rade na tone, te pregrade ni nema a trebalo bi jer je na njima to prilicno vidljivo.
Dobar je taj F-13 ali poklopac kabine stvarno smeta, kad je zatvoris avion bas gubi liniju.

Jesenas sam se u živo izbliza nagledao MiGova-21F-13 i mogu da kažem, da je Quickboostov nos najbliža stvar originalu, dok taj iz kutije nema veze sa pravim. Žao mi je, da se ne uklapa sa maketom kako bi trebalo ali vizuelno odgovara originalu.

Točkove treba zameniti Pavlinim ili nekim drugim jer ovi iz kutije isto tako nemaju veze sa originalom.

Sedalo isto treba zameniti nekim aftermarketom jer je ovo iz kutije pregrubo i igračkasto.

Poklopac kabine je po meni O.K. a problem pri zatvaranju nastaje zbog preširoke instrumentalne table kojoj treba ošmirglati rubove.

Zadnje vreme sam nešto ljut na Revell jer umesto da drži kvalitet radije izbacuje na tržište bizaran mix antikviteta ili novih maketa sa glupim propustima :uaaa

Josip


dragan_mig31

Ovaj quickboostov nos ima jako kvalitetno odradjen konus a ovaj iz pavle ili onaj iz kutije nemogu da pripare do toga i to je stvano vidljivo.Nije nista strasno ovo sto cilindar ne naleze bas jer sve se sredjuje sa superlepkom i smirglom.Jos razmislajm dali da sredjujem spoj kod prednjeg dela krila.Jos razmatram opcije kako da to uradim a da ne pokvarim detalje koje su oko taj deo makete.Inace sem ovoga maketa se slaze odlicno.Tockove ne pada mi na pamet da menjam a poklopac bice otvoren na kraju krajeva :)

A zašto ne bi menjao točkove pošto imaš gomilu tih delova sa raznih maketa MiGova -21?
Ovi iz kutije stvarno nemaju veze sa ničim.
Inače ja držim Pavlin set za tu maketu sa vacuform poklopcem kabine, točkovima i sedalom. Pošto mi poklopac kabine nije potreban mogu ti ga proslediti preko Primoža.


Josip

Sandman

Quote from: dragan_mig31 on 03-03-2011, 09:18:47
Jos razmislajm dali da sredjujem spoj kod prednjeg dela krila.Jos razmatram opcije kako da to uradim a da ne pokvarim detalje koje su oko taj deo makete.

Ako je shupljina bash duboka umetni tanko istanjeni spru, i zalij sa malo technog lepka da se zatopi (maketarski a ne superlepak). Kad se dobro osushi Uzmi ako imash Mr. Surfacer i njima dodatno zalij da se popuni preostala shupljina, a zatim nakon njegovog sushenja uzmesh Gunze thinner i shtapicem za ushi skinesh Surfejser koji je van te shupljine...

Ako je shupljina plitka, dovoljan ce biti i samo Surfejser, po gore opisanom postupku.

Preporuchujem Surfejser 500 ili 1000, a Gunze thinner je onaj sa plavom etiketom - pakovanje od 400ml ti reshava muke na duzi period ;)

Goran A.


Zanimljivo.

Ako je Dragan ne uzme onda koristim Pavlinu haubu ;)

Imam tu maketu, quickboost nos i več pomenuti Pavlin set ali mi fali volje i vremena...

Josip

Nemsy_29


dragan_mig31

Josipe uzivaj :) nije potrebno radicu sa otvorenom kabinom.Hocu da se gledaju svi ti prelepi detalji koje ova maketa nudi.Tockove visak bas i nemam za ove rane verzije.Smislicu nesto.Sandman probacu da sve to resim sa stiren i malo lepka.

Sneni

Točkovi su stvarno čudni... bar im odšmirglaj one grozne ripne ili šta već (oni predimenzionisani detalji u pozitivu, s bočne strane guma). To će dosta popraviti utisak.
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka