1:72 Revell MiG-21 F13 + Quickboost nos + BM dekali JRV I PVO

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Vreme je i da se ja prikljucim kampanji.Radim Revell 1:72 MiG-21 F13 sa quickboost nos i moje dekale kako sto i pise u naslovu teme.Za sad nisam nista uradio na maketi ali eto hteo sam da vam predstavim sam pocetak.Bice 22528 ili 22518 jos nisam odlucio oko broja.



Nemsy_29

Jedna od najboljih maketa koje sam radio, samo pripazi paznju kod sklapanja canopyja. Ja predlazem da bude NMF  :)

I ovo ce za mene biti definitivno najzanimljiviji rad ovde

dragan_mig31

Hvalati nemsy_29.Normalno da bice NMF i to sa tonirane panele :)

sezan

"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Milan18111

Dobra maketa.
Vidim tu je i rezinski nos tako da neces morati da gubis vreme sa onim iz kutije.
Pozajmi rakete sa neke druge makete.... :cheers

Sneni

Odlično! Ako planiraš zatvarati poklopac kabine, obavezno odšmirglaj gornje bočne rubove komandne table, inače se poklopac kabine neće moći zatvoriti.
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

dragan_mig31

Hvala ti Sneni :) Ovo cu da cuvam na um kad dodje vreme za sklapanje.Sad sam malo farbao instrument tablu i kokpit.Ostaje jos puno stvar ikoje moram da sredim.Moram da kazem da sam odusevljen maketom.Izobilja detalja sasvim solidni kokpit a sve to za 10 eura :)

Sneni

U suštini, rasklop makete omogućava da sve to uklopiš "nasuvo" (uključujući i poklopac kabine), prije lijepljenja. Tako ćeš skontati šta trebaš odšmirglati: ukratko, treba skinuti bar 1mm plastike s gornjeg desnog i gornjeg lijevog ugla instrument table... tek tad će poklopac da legne kako treba... ne treba da ti bude žao, jer je instrument tabla ionako netačnog oblika ;D
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

voja

Quote from: Milan18111 on 28-02-2011, 21:25:45
Vidim tu je i rezinski nos tako da neces morati da gubis vreme sa onim iz kutije.

Али ће највероватније да изгуби време са тим Quickboost-овим.
Доста њих га је користило и баш се намучило, леп на око али кажу да се јако тешко уклапа и да је потребна права
хирургија. И ја се зезнуо па га набавио.
Иначе тај Quickboost има доста добрих сетова, али и доста промашаја. Последњи којим сам се бавио су њихови флапсеви за Ме-109Е у 1/72. Уместо да их прво премерим ја се зезнем и одстраним оне са макете да бих убацио ове резинске и залепио их као оборене. На крају је испало да је Quickboost те флапсове одрадио у 1/87 уместо у 1/72 како је и писало на паковању.
Треба отворити четворо очију при куповини тих чешких резина. Лепи на око, лепо паковање, квалитетно одливени, али некада баш знају да промаше димензије.

.

dragan_mig31

Sad sam pokusao da na suvo probam kak ose sve sklapa.unutrasnji deo naleze kao porucen ali onaj konus nije bas naj naj.Sredicu ga kad budem dosao do toga.Puno bolja varijanta mi je ovo nego da se zezam sa neku maketarski kit ili superlepka da bi ispravio oblik onoga iz kutije,a vec sam ga za mig-21 UM iskoristio :D

dragan_mig31

Samo da nesto pitam.Koliko vidim Noge stajnoga trapa na ovaj mig-21 kojeg sam imao prilika da fotografisem u MJV su zelene.Kutije stajnoga trapa i poklopce su neka zuta metalic boja.Jel ovo bilo ovako na operativne masine ili je ovo nesto nestandardno?



Hvala za svaku informaciju :)



Goran A.

Ovaj je prebojen srebrnim lakom, noge su maslinasto sivozelene slicno kao RLM02. Nije reprezentativni primerak posto je radjen za muzej.

dragan_mig31

Da znam da je prefarban za muzej.Mene zanima samo stajni trap.Negde sam gledao jedna slika iz fronta gde se vidi na jedan f13 kako je prednja noga stajnoga trapa u nema tamno zelenosiva boja pa i zato sam pitao dal ije ovo na operativne masine ili samo na ovaj muzejski eksponat tako odradjeno.

dragan_mig31

Danas sam sklopio maketu.Slkapa se odlicno.Ovo je jedna od najboljih maketa koje sam imao prilike da radim.Medjutim nos je druga prica.I nakon sve pozitivne kmentare na itnernetu da je quickbostov nos najbolja stvar za ove makete ja nisam uspeo da to realizujem zato sad ostaje smirgla u ruci i malo superlepka da bi sve to sredio.





voja

Е, то је то што хтедох да кажем.
Кажу људи да је много бољи Pavla конус од Quickboost -овог.

.