T-55 JNA/VRS-Trumpeter 1:35

Previous topic - Next topic

Ziggy

Evo konacno zavrsih ovo cudo,ostalo je jos malo nekih sitnica al uglavnom to je to.Tenk ce biti sastavni dio neke diorame koja je u planu,vjerovatno ratni period,Bosna 1992-1995 sa vojnicima VRS-e koje cu raditi od rusa(zvezda i icm).Na maketi je radjen scratchbuild:kukice,rukohvati,antena,vodovi za gorivo,balvan,sajle za vucu,ona dva otvora sa lijeve i desne strane topovske cijevi,kablovi i jos ponesto,serijski broj su dekali iz Italerijevog T-55.Ovo je moja prva maketa nekog oklopa uopste i prvi put sam koristio tehniku chipinga, zadovoljan sam konacnim rezultatom iako su se neke stvari mogle i bolje uraditi.Zahvaljujem se svima koji su svojim savjetima i sl. pomogli u realizaciji ovog projekta ;).Volio bih da cujem komentare,kritike,prijedloge,savjete,....od iskusnih maketara ;)














Mercenaries never die, they just go to hell to regroup!

Momcha

Fino izgleda,jedino su ti gusenice mnogo rdjave.A sto se tice rusa ka VRS(znam na koje kutije mislis) malo
je diskutabilno koliko odgovaraju uniforme.

Marko M

Super je ispao. Naročito mi se svideo jedan sitan detalj koji mnogo doprinosi realnom izgledu makete, a to su oštećenja na gumenim delovima točkova. Svaka čast.

Rekao si da ćeš praviti dioramu sa vojnicima Republike Srpske. Da li to znači da ćeš doradjivati tenk? Njihovi tenkovi su obično imali ručno izradjene kumulativne ekrane od gume, razne natpise (npr. VRS, Riblja Čorba, Brčko, Doboj i sl.), naslikane srpske grbove, registarske tablice skinute sa kola, reklame skinute sa radnji, srpske zastave i sl. Ukoliko planiraš nešto tako, na sajtu Srpski oklop imaš zanimljivih slika na tu temu.

rodeo

Remek delo! Vodim te u kafanu kad dodjes u Bg sledeci put. Svaka cast!
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Ziggy

Quote from: Marko M on 04-03-2007, 22:45:24
Super je ispao. Naročito mi se svideo jedan sitan detalj koji mnogo doprinosi realnom izgledu makete, a to su oštećenja na gumenim delovima točkova. Svaka čast.

Rekao si da ćeš praviti dioramu sa vojnicima Republike Srpske. Da li to znači da ćeš doradjivati tenk? Njihovi tenkovi su obično imali ručno izradjene kumulativne ekrane od gume, razne natpise (npr. VRS, Riblja Čorba, Brčko, Doboj i sl.), naslikane srpske grbove, registarske tablice skinute sa kola, reklame skinute sa radnji, srpske zastave i sl. Ukoliko planiraš nešto tako, na sajtu Srpski oklop imaš zanimljivih slika na tu temu.
Pa razmisljao sam o tome,ostavio sam tu mogucnost da nabacam neke "kozmetike na njega,za sad 100% ide zastava na antenu i mozda neka registarska tablica,vidjet cu kad dodje vrijeme za to al necu raditi neke vece dorade,mozda nekad uradim i jedan konkretan primjerak VRS tenka ;).
Mercenaries never die, they just go to hell to regroup!

Ziggy

#5
Quote from: Momcha on 04-03-2007, 22:05:08
Fino izgleda,jedino su ti gusenice mnogo rdjave.A sto se tice rusa ka VRS(znam na koje kutije mislis) malo
je diskutabilno koliko odgovaraju uniforme.
Ja mislim da nije bilo uniforme koja nije pronosana za vrijeme rata,bar sam se toga nagledao,tako da nece biti problema po tom pitanju,nemoze se mnogo pogrijesiti  ;).Gusjenice se mogu jos malo srediti,mozda nabacati blata i sl.kad budem radio dioramu,al meni su i sad ok.
Ovo su rusi koje cu konvertovati u VRS.



Mercenaries never die, they just go to hell to regroup!

milanco

Mozda nisam kompetentan ali meni ovo izgleda fantasticno. BRAVOOOOOO :o :o :o :o :o :o :o :o :D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Alex

Majstorski rad!
Vrijedno svake pohvale!
Opisi malo kako si radio chiping i kojom si ga bojom farbao.

medico

drushkane ovo je vrlo, opasno dobro !!!
podrzavam alex-ov predlog jer me jako zanima : kako i kojom bojom si radio chipping , a kao kuriozitet otkri nam i koliko dugo  ;)

Boki

Za prvi oklop ovo izgleda mnoooogo dobro!
Bravo!

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Gusha

Ziggy, svaka cast.Odrao si ga! Koja je hemija za chipping? Ja sam koristio krede boje cigle pomesano sa pravim prahom od rdje, ali ovo isto izgleda mrak!

Kerber

Eh, kad bi moj prvi tenk ovako ispao - raspametio bih se od srece !

Ako moja pohvala pocetnika u oklpu znaci - bravo majstore.
Dopale su mi se i ove kukice i zvrchkice i cuda i sve na tenku, a boja i chipping - ko pravi...Kad sam dolazio u Republiku Srpsku za vreme rata (svirao u Banja Luci i Prijedoru...) vidjao sam ovakve pored puta i u nekim mestima...Potrefio si ga total !
Video sam i neki slican ovome, a nabudzili su mu bili na kupolu dupli visecevni lanser raketa sa nekog naseg avionchica...Koja je to tek konverzija...
Al' da ne idem u off-topic, odlican rad, i jos jednom BRAVO !


Pozz

Srdjan

Malo pre sam pokazao caletu ove slike, a on ce: "sto je dobaaaaaaaar, to ti je jedan od najlepsih tenkova... bas me zanima gde je slikan, mora da je na nekom nasem poligonu..." i tek onda reakcija: " ali cekaj bre, ovo mi nesto malo,  ???  ???  ??? pa ovo bre nije pravi tenk..."  ;D  ;D  ;D

Umr'o sam od smeha....

Svaka ti cast, stavarno si mu..... kevu. Kako li ce tek drugi oklop da izgleda, pa treci...  :o  :o  :o
Jedva cekam da procitam nesto o tehnikama koje si koristio pa da pocnem da pravim jedno ovako luce.  ;)  ;)

Aki

mnogo si dobro uradio weathering.
svaka cast,majstore!!!

Mixon

Super ti je ovo! Skini burad ako je tenk u borbenim dejstvima, kad budes pravio dioramu.