Haubica M-30 u 1/35

Previous topic - Next topic

medico

evo sta se novo radi...Sovijetska haubica iz perioda WW2 , maketa je Zvezdina u 1/35 razmeri, uklapanje ja sasvim dobro, kao sto se vidi na fotkama doradio sam par delova, neke zamenio i slicno... cev je mesingana , napravljena na strugu . Glavna referenca su mi bile fotografije doticne 'gaubice' sa Kalimegdana















Momcha

Lepo za sada.Kako radis mesingane cevi?Da li je moguce da se odradi i za tenkove
mislim na druge kalibre?

nesha

Bravo doktore! Izvanredno, kao i uvek!
Reci mi, od cega si radio "kopcu" za alat? (treca slika odozdole)

Boki

Bravo, majstore! Da nije od plastike, rek'o bi čovek da može da puca  :D .
Siguran sam da će odlično da izgleda kad bude gotov.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Aki

stvarno...fenomenalno ;D
kakva je maketa po kvalitetu???

milanco

Bravo nastavi da nas iznenedjujes ovakvim stvarima :o :o
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

medico

@ki- zadovoljan sam kvalitetom makete , uklapanje je odlicno , dodao sam i izmenio par delova koji su bili nerealni,
momcha-  sto se cevi tice napravljena je na strugu prvenstveno sto je povrsina bila dosta renjefna pa bi iizgledalo kao da je livena a i sam  pomisao ne smirglanje  + gitovanje me uzasno smara ....veliki je gubitak na krajnjem izgledu makete topa ako se bar i malo poznaje linija lepljena . mogla bi da se nareze koja cev samo bi morao da imam tacne dimenzije ...probaj u Nisu kod nekog strugara koji ima smisla da radi sam sitnim stvarima
Nesa- e, to sam dobio u Mhobby-ju  ;) neki mali propagandni ecovani set od eduarda par kopchi i sl zezalica korisne stvari a i uklapaju se odlicno  :)

Momcha

Hvala na savetu.Probacu da nadjem neko alatnicara

tripko


medico

evo progresa rada na haubici, prajmovana crnom .... da, da Cosmos sprej mat crnom  ;)



a malo kasnije cuvena Revel 362:






Momcha

Cuo sam da koristis sprej lakove ali zar od njih ne ostaje deblji sloj farbe(mislim na sitne detalje makete)da ih ne prekrije.
To verovatno mora da se radi u brzim pokretima?

Aki

kad naprskas sprejom maketu,u pocetku sloj deluje debelo,ali ubrzo splasne

tripko

aca haubica razbija nemamu ravne  ;D

Momcha

Mogu li Montana sprejevi za grafite,njih ima u milijardu nijansi?

medico

ovaj akrilni sprej je jako fine granulacije i ne ubija detalje, da radi se u kratkim , brzim potezima sa 15-tak  20 cm udaljenosti .
kod druga razoxx-a sam video efekte sprejevima za grafite i nisu bash preporucljivi ....mada su njemu odgovarali jer je hteo da docara efekat livenog metala na kupoli beshe li T-55 ...