TF-104 Hasegawa 1/48

Previous topic - Next topic

Milan18111

Dok Eurofajter i Mi-4 cekaju neke bolje dane za nastavak radova, odlucio sam da zapocnem novu maketu.
Odlucio sam da to bude dvoseda varijanta Starfajtera.
Maketa ce biti deo diorame sa radionicom i avionom koji je na remontu.Sve ce biti u samogradnji osim eceraja u kokpitu,koji jos nisam nabavio ali s obzirom koliko ce ovo trajati imam vremena za nabavku.
Podjimo redom....


Uradjeno je sledece.

Za pocetak sam otvorio panel u vertikalcu .Hidrauliku sam uradio od ostataka NRZ sa Hantera uz mali dodatak stirena....



Leziste padobrana takodje otvoreno....



Par panlea sam otvorio i ispod kokpita u koje trenutno postavljam elektroniku tako da ce i oni za par dana biti gotovi.
Za sada toliko od mene ,

Pozdrav Svima ,
Milan


Nenad Pozega


wulf

Molim za tisinu pocinje cas !!!

Pratim nastavak ! :super

PELE


ubermagog

lepo, lepo - čiji će biti?

možda neki japanac  :think

PELE


Milan18111

Hvala svima.
Nece biti japanac...verovatnije belgijanac ili grk ali videcu jos.
Italijan nece biti posto ce na maketi biti postavljen radar a italijanski TF-104 nisu,koliko ja znam,imali radare.

milogor_strashni

auh... ovo ne smem ni da gledam.. :))) mirishe na josh jedno broooka izdanje..

Pozdrav,
Milan

sezan

Fenomenalno kao i uvek,samo nemoj molim te da ga rasturas previse i da ga razgacis da ne znas dal je avion ili kamion.. :think
  :violin
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Profa

Majstor na delu... Složiću se sa Sezanom, nemoj da ne možemo da prepoznamo šta je ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Milan18111

Radovi teku punom parom.... ;D

sa obe strane kokpita su iseceni paneli i napravljene kutije u koje sam ubacio "elektroniku"...





leva strana...





uradio sam nosac i kuciste radara.
Kuciste je uradjeno iz vise zalepljenih parcica stirena .Skalpelom sam direktno urezivao detalje radara,ostaje da se uradi antena i pokretljivi zglob ....



Za sada toliko,u toku su radovi na donjem panelu kojim se pristupa motoru i hidraulici...slike uskoro...

Pozdrav Svima,
Milan




PELE

Nista to ne valja...  ;D

dusko

Ovo pratim sa uzivanjem ,zaista nemam sta da dodam mozda cu do kraja samo cutati i diviti se umetnosti na delu.

Kerber


sezan

Sta da ti kazem ja sad na ove slike sto si postavio?  :zvizduc
Super!  :violin
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA