FockeWolf, mala pomoć

Previous topic - Next topic

krajton

Pozz svima
Evo da se oprobam ovde, možda neću uspeti iz prvog puta, al nikad se nezna
Jedan savet
Revell FockeWolf 190 u razmeri 1:72, postavio sam svastike, nešto kroz literaturu sam češljao, dal sam postavio dobru veličinu
Nisam siguran




sada sam okačio i ovu sliku, zbog utiska opšteg
Ostalo je da se uradi panelizacija i malo Weathering-a i nadam se lakiranju uskoro

Neznam dal sam dobro postavio linkove za ove fotografije, hm...


Warhawk

#1
Sudeći po ovoj maketi istog aviona, deluje OK...
Mada, to nije bila standardna veličina za FW-190A-8...



A što se fotkanja tiče, treba bolje osvetljenje, slike su mnogo mračne...
Takodje, na Photobusket podešavanjima idi na Album settings / Link back to my albums i to otkači.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Kerber

#2
Mala je brate...Za razliku od ove, koja vise prilici Messeru 109, FW ima veliku svastiku, skoro po visini od kormila dubine do poprecne linije panela na vrhu kormila pravca.
Pogledaj ponovo po netu, i po galerijama maketa, na ovom i drugim forumima...

anki

nesto mi je sumnjiv ugao stajnog trapa. Ne vidi se jasno na fotkama ali jesi li ga stavio dovoljno ka unutra. Ako neznas slikaj avion od napred da vidimo.

krajton

#4





Svastiku sam evo zamenio, nadam se da je sada bolje
A ovo je položaj stajnog trapa
Nadam se i da su slike malo bolje, malo svetlije i malo jasnije

Slobodno prokomentarišite, želim da znam vaše mišljenje, da vidim gde sam
pozz

Kerber

Hm, generalno mi je u redu, osim:
Svastika je malo manja no ova, ali kod njega ide sa belim obrubom, pa jos jedna tanka crna bordura...ove bez obruba idu na Ta.152 tipove i neke prototipove FW lovaca...retko se srece kod obicnih "190A" tipova. Pogleddaj ovde: http://wp.scn.ru/en/ww2/f/451/2/12#200
Vrh nosaca radio antene treba da bude bas trouglast, u siljak, pa ga zameni komadicem plastike.
Sredi spojeve na  rezervoaru za gorivo.
Malo su pobegle noge trapova u polje (trebalo bi da idu ka unutra vise malo, al' mozda je takav ugao fotke), ako se ne varam...
Antene farbaj u RLM66, zajedno sa nosacima koje idu u krilo, s tim da su ove ispod krila bile bele , sa srednjim delom bojenim u crveno (da se neoprezni mehanicari i piloti ne natakare na to tokom obilaska i rada oko aviona).
Ostalo, kad zavrsis...dopada mi se cipping na napadnoj ivici krila, mozes malo da :operes" noge stajnog trapa, da dobiju vidljivu teksturu, ublazi malo oversprej oko mrlja...

Daniel

a komsija,lepo lepo,nema sta...
Ali ipak ja to vise volim uzivo da vidim... ;D