Spirfire Mk lX ICM 1/48 [GOTOVO]

Previous topic - Next topic

vlajko&marko

Za sada krecem sa ovim Spitom a do kraja kampanje ko zna možda bude još nešto



toliko za sada
:cheers

vlajko&marko

Poceo sam polagano sa radovima i nisam mogao da ne primetim jedan fantastican detalj na ovoj maketi  ;D
Naime probao sam spoj polutki trupa na suvo i gotovo fantasticno uklapanje gde nece trebati ni trunka gita  : :naughty a takva je situacija i sa spojem trup krilo   :cry


neka mi je bog u pomoci  :god

Dada

ja sam njihovu devetku uklopio sa jako malo gita... gitovao sam samo izlaznu ivicu krila, kod spoja spoja sa trupom... galebov lom ili kako ga vec zovu :)
spajaj gornjake sa polutkama trupa, pa onda natezi i lepi sa donjakom.

Nemsy_29

Pratim ovo, imam istu maketu al nije mi jos u planu. Ovako na ramu mi super deluje maketa  :)

ubermagog

To što sada deluje malo 'razroko' ništa ne znači, to je samo zbog ovakvog rasklopa i što ima tanke zidove plastike...
Fiksiraj nečim i poravnaj lepo prilikom lepljenja a i ojačaj spojeve sa unutrašnje parčićima stirena da se 'kontakt površina' bude veća!
Naravno da je uvek moguće da je zbog nikakve kontrole kvaliteta u ICM-u tebu upao baš lošiji primerak :(

Goran A.

Leci ce to kad ga dohvate krila.

vlajko&marko

Hvala na savetima  :)
Krenuo sam polako sa sklapanjem i farbanjem kabine za sada uradjena prva ruka
svo i slika



I danas sam kupio i dekale

:cheers

Dada

Sediste u boju bakelita...nije bilo zeleno...Lepo si krenuo... Mozda me i nateras da zavrsim svoju devetku :)

voja

"The seat in the Spitfire was made of the early composite material called SRBP, or Synthetic Resin-Bonded Paper, hence its characteristic red-brown colour."

.

vlajko&marko

Thanks for the information ;D

Zaneo sam se malo sa farbanjem pa otišao i na sedište  :zvizduc

ubermagog

ja sam ulinkovao odličan foto-album holandskog primerka, uslikali su skoro sve detalje - ima oko 200 fotografija!

http://ipmsnl.netfirms.com/walkarounds/CH-spitfire/spitfire-CH1.html

medico

Quote from: voja on 08-11-2011, 22:32:26
"The seat in the Spitfire was made of the early composite material called SRBP, or Synthetic Resin-Bonded Paper, hence its characteristic red-brown colour."


kada sam radio Spita Mk.I negde sam nasao podatak da su bakelitna sedista su poceli da prave i ugradjuju mislim od sredine 1940 god tako da sam onaj moj odradio sa zelenim sedistem

vlajko&marko

Ispravio sam grešku sa farbanjem sedišta  ;D i u medjuvremenu sklopio motor

za sedište sam koristio HU-160 Camouflage Red Brown nadam se da može da prodje  :think
:cheers

vlajko&marko

Ovo polako pocinje da lici na avion ;D
Trup sam lepio od repa do kabine pa od kabine pa nadalje
Gornjake krila sam zalepio za trup ,a sada polako lepim donjaku za ostatak aviona
evo i slika



toliko za sada
pozzz
Vlajko 
:cheers

vlajko&marko

Sklopljen
Kako je igledalo na pocetku   ::) sad jos i lici na nesto
jos malo gitovanja i smirglanja i ide na farbanjac   ;D


:cheers