G-4 Super Galeb ViPVO Srbije 1/72 [GOTOVO]

Previous topic - Next topic

PELE

Биће ово одлично! Свиђа ми се што си средио спој на провидним деловима.

А сада нек падне прајмерица, типа сива!  :D ;D

Dada

prekontrolisi jos jednom spoj desnog usisnika odozdo...
inace fino napredujes... Samo tako nastavi i kontrolisi spojeve.

Mikoyan29

odlican rad kolega nemsy....a sad polako na farbanje :rtfm  :naughty
MK "Oluj"

Nemsy_29

Galebcic prajmovan, sve mi izgleda ok, malo mozda usisnici al ne primeti se mnogo. Doradio sam malo kutije trapova i sutra cu dodati zice na same noge. Jedina stvar sto me brine je ta sto ovaj projekat mnogo lagano i bez problema ide, a znam da kod svake makete tradicionalno mora nesto zivce da mi pokida  ;D



Takodje sam sredio i UB-16 lancere da lice na L-16-57(ne znam koliko se na slikama vide al meni "na oko" deluju ok)





Mikoyan29

MK "Oluj"

ubermagog


dragan_mig31

Kako vidim nisi sredio spoj stakla i grbu.To je mislim jedina mana kod ove makete.Nije kasno da to sredis sa malo plastike i superlepka :)

PELE

Начи батице тое то!  ;D

Ае сад пеинтџоб, методом ваздушна четка!

Nemsy_29

Quote from: dragan_mig31 on 26-12-2011, 02:03:16
Kako vidim nisi sredio spoj stakla i grbu.To je mislim jedina mana kod ove makete.Nije kasno da to sredis sa malo plastike i superlepka :)

Necu tu nista dirati jer je canopy izdignut 1mm skoro i ima stepenica i kad bi osmirglao canopy bi jako neravno i cudno izgledao. To je jedini detalj koji mi bode oci al aj, nek bude kako bude, to sam pre lepljenja canopyja trebao da sredjujem  :)

PELE

Quote from: Nemsy_29 on 26-12-2011, 14:12:01
Quote from: dragan_mig31 on 26-12-2011, 02:03:16
Kako vidim nisi sredio spoj stakla i grbu.To je mislim jedina mana kod ove makete.Nije kasno da to sredis sa malo plastike i superlepka :)

Necu tu nista dirati jer je canopy izdignut 1mm skoro i ima stepenica i kad bi osmirglao canopy bi jako neravno i cudno izgledao. To je jedini detalj koji mi bode oci al aj, nek bude kako bude, to sam pre lepljenja canopyja trebao da sredjujem  :)

Човече, па не продаје се ова макета на сваком ћошку па да имаш 10 комада у штеку, сређуј тај спој одма!!!

nebkv

Ja sam taj problem resavao tako sto sam smirglao donju stranu providnog dela dok ne dodje u ravnanje sa hrbatom
Desavalo se da bude potrebe i da se zadnje sediste malo sa donje strane sastruze
U svakom slucaju kada se to odradi poklopac kabine je u ravni sa hrbatom,a i ono smirglanje sa donje strane providnog dela doprinosi da okvir nekako prirodnije lezi na samom trupu

dragan_mig31

Nemoras da smirlgas canopy.Nadgradi trup sa plastikom i kita.Nije to neka filozofija.10 minuta ti je sve sto je potrebno da bi se ovo sredilo.Kao sto kaze pele,nemoj da zuris jer ove makete vise i nema.

Nemsy_29

Ofarbao sam kamuflazu danas, ja sam poprilicno zadovoljan, treba popraviti i dodati neke sitnice i to je to. Na srecu pito cev je jos na mestu  ;D
Boja malo cudnije deluje na slikama al je uzivo ok inace horizontalci nisu zalepljeni pa su ovako pod "random" nagibu
Boje koje sam koristio su Humbrol 117, Revell 47 i Humbrol 230 i u sve 3 sam malo bele dodao.



dragan_mig31

steta za spoj stakla i grbu.Ovako lepo izgleda.

flanker

Lep napredak.
Nego interesuje me da li se naše boje poklapaju sa francuskim i britanskim na sličnoj šemi kao na Jaguaru, Tornadu, Miražu F-1 i 2000d itd?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.