4 Sandman - 1:144 60cm Morser "Ziu" & Pz.Beob.Wg V Ausf G

Previous topic - Next topic

Sijamski_Mrmot

 ;D ;D ;D
Druze Sandman, evo cisto da ne budes usamljen u "Mikroskali", ja cu da ti pravim drustvo :)

U pitanju je Dragonov set koji sam dobio od meni vrlo dragog prijatelja (Prepoznace se ;)) a na kom sam mu veoma zahvalan. Dugo mi vec bode oci ali nisam imao vremena da mu se posvetim. Posto nailazi lepo vreme pa ce terasa & kompresor ponovo biti u funkciji, vreme je za prve radove.

Za pocetak cu vam samo predstaviti sadrzaj kutije, sutra ce biti i jos fotkica dokle stignem da sastavim i sredim.

slike:



Cisto da steknete neki utisak koliko je ovo malo, reci cu vam da je trup Pantera bez cevi "dugacak" citavih 4cm! :)

Slike projekta u radu slede sutra...

Pozdrav
Mirko

rodeo

  HEHE a bas sam se pitao sta se desilo sa njim. Sklapaj to bre ko iz kinder jajeta i kaci slike.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Sandman

moram priznati da si me prevazishao ovaj put!  :D

zaista, prvi put da neko od ovdashnjih maketara radi oklop u 144-ci!  ::) :o

ajde molim te kad budesh slikao radove daj neke fotke u makro modu, chisto da vidimo kakav je nivo detalja za ovu razmeru shto se tiche oklopa...

sad samo josh da neko napravi SMART ili trotinet u 144-ci pa da kazem da sam video vrhunac ludila shto se tiche "regularnih" maketa (bez dorade) :D

hocesh da dogradjujesh neshto ovde?  ::) >:D

Sijamski_Mrmot

 ;D

Nazalost crkla je baterija za aparat, detalja ima dovoljno ukljucujuci i full opremu na panteru (klesta, sajle itd.)

Dorada? Morzer vec ima ecovani set a panteru cu da napravim antenu.

4 Rodeo Clown : Bogami ovo kinder jaje se bas i ne sklapa tako lako.

4 Sandmen: I ti ces ovo isto da radis...Samo sutra >:D
Bice slika...

Sijamski_Mrmot

Napokon proradio Photobucket... evo fotosa, ceo dan cekam da okacim...

Prvo cemo slike od sinoc, full sklopljene makete za cca 50tak minuta... sem velikog zazora na prednjem delu pantera (videcete git) nisam imao vecih problema osim jedne "sitnice" naime, u kutiji se nalaze DVE LEVE gusenice za pantera... da.. ni ja nisam poverovao ali tako je... nabudzio sam kako sam znao, znam da se dosta primeti sa te strane ali... bilo mi je zao da ne uradim ovako zanimljivu maketicu...  ;D ;D

evo slika:






Sijamski_Mrmot

Jos malo pa gotovo, da ofarbam gusenice i opremu, dekali i malo light weatheringa i ovo se seli u gotove makete.

4 Sandman... ne rece mi jel ima dovoljno detalja na njima?  :D

Evo dokle sam stigao danas posle druzenja sa airbrushem:

Prvo da steknete utisak koliko je ovo zaista "veliko":


a evo i ostatka slikica....










kako vam se cini?

Mirko

Dada

Kako mi se cini... Extra... Morao sam da uzmem naocare ;D ;D ;D

Aki

veoma zanimljivo
prvi put vidim ovako malu razmeru

Sandman

mmm.. stvarno ima dosta detalja!
jedino shto neki delovi ipak zbog male razmere deluju preuvelichano (ogradice ove na vecem vozilu deluju debelo)

inache, zaista lepo izgleda i vidim da je pravi mali quick build  :D

mozda si ipak trebao da probash sa gumicom gnjecom/blue tackom/tackitom da napravish zmijice, mozda bi bio malo oshtriji prelaz medju bojama kamuflaze, ali po meni imajuci u vidu da je ovo jako mala razmera, kamuflaza i ne sme da bude mnogo blaga jer ne deluje realno!

uostalom, experimentisati pa ono...  ;)

no dobro.. u svakom sluchaju jako zanimljivo "shtivo" za rad  :D

hocesh nabavljati josh koji ovakav filigranski "privezak za kljucheve"?  :D ;D

Sijamski_Mrmot

Quote from: Sandman on 22-03-2007, 08:12:46
mmm.. stvarno ima dosta detalja!
jedino shto neki delovi ipak zbog male razmere deluju preuvelichano (ogradice ove na vecem vozilu deluju debelo)

inache, zaista lepo izgleda i vidim da je pravi mali quick build  :D

mozda si ipak trebao da probash sa gumicom gnjecom/blue tackom/tackitom da napravish zmijice, mozda bi bio malo oshtriji prelaz medju bojama kamuflaze, ali po meni imajuci u vidu da je ovo jako mala razmera, kamuflaza i ne sme da bude mnogo blaga jer ne deluje realno!

uostalom, experimentisati pa ono...  ;)

no dobro.. u svakom sluchaju jako zanimljivo "shtivo" za rad  :D

hocesh nabavljati josh koji ovakav filigranski "privezak za kljucheve"?  :D ;D

Pa vecina detalja je malo preuvelicana ali ipak je simpaticno :)

Oko kamuflaze sam se zezao pa sam odustao, ipak je previse malo a moj kompresor ipak ne pruza toliko mogucnosti za podesavanje sirine mlaza pa sam se odlucio za standardnu trobojnu shemu freehand.

Pa iskreno? uradio bih jos ovoga kad bih uspeo da nabavim :) ali ovo je jedino sto imam a dobio sam ih kao poklon  ;D


Sandman

Quote from: Sijamski_Mrmot on 22-03-2007, 08:57:50
Pa iskreno? uradio bih jos ovoga kad bih uspeo da nabavim :) ali ovo je jedino sto imam a dobio sam ih kao poklon  ;D

na Hobby Easy ima Leopold top na shinskom vozilu - 2 varijante - koshtaju oko 11 EUR + shipment i ako/koliko te carina oljushti....

verovatno ih ima i na drugim online shopovima pa cu pogledati ovih dana....

Sijamski_Mrmot

Leopold mi nije bas zanimljiv nesto posebno ni u vecoj razmeri... ja bih radije, tigra recimo  ;D

Znaci, ovo vam za sad izgleda ok, mogu sutra da nastavim radove? Ime neko neku ideju kako ovo da "prezentujem"? razmisljao sam o manjoj vinjetici...

Boki

Quote from: Sijamski_Mrmot on 22-03-2007, 22:48:58
Znaci, ovo vam za sad izgleda ok, mogu sutra da nastavim radove?
Ma ovo izgleda bolje nego moje 72-ke  :D . Samo napred.
I ta ideja sa vinjeticom je odlična.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Hammond_Lord

  E pa Mirko, svaka cast! Ovo je toliko sitno da mi ni u najvecem ludilu ne bi palo na pamet da radim nesto ovako slicno (ne racunajuci Tevtonce u 1/72, jer to je ipak druga stvar ;))! Bez obzira na grubost detalja, sve u kompletu izgleda sjajno, a sada ocekujemo da nas obradujes fotografijama uradjenog Merzera i Panthera na nekoj diorami! Bas me interesuje gde ces da nadjes posadu... :D :D :D

P.S. Je l' to u toku priprema za subotu? ;) :D ;D

Sijamski_Mrmot

Quote from: Hammond_Lord on 23-03-2007, 14:44:03
 E pa Mirko, svaka cast! Ovo je toliko sitno da mi ni u najvecem ludilu ne bi palo na pamet da radim nesto ovako slicno (ne racunajuci Tevtonce u 1/72, jer to je ipak druga stvar ;))! Bez obzira na grubost detalja, sve u kompletu izgleda sjajno, a sada ocekujemo da nas obradujes fotografijama uradjenog Merzera i Panthera na nekoj diorami! Bas me interesuje gde ces da nadjes posadu... :D :D :D

P.S. Je l' to u toku priprema za subotu? ;) :D ;D

Posade nema... nema sanse da se bakcem praveci tako nesto  ;D

Imaces konkurenciju za tevtonce, irena upravo radi prvog crusadera u 1/72

Planiram da ih zavrsim ovih dana ali nazalost ako pod subotom mislis na novi sad... necu moci da idem. Tako da ces ih pre videti na nekoj od MK radionica :) Ili uzivo kad se jednom napokon dogovorimo da svratis  ;D