Није могуће? Опет?! МиГ-21МФ [GOTOVO]

Previous topic - Next topic

PELE

Да... ја са 21цом, досадио сам и Богу и народу...  :headbang



Овај пут је у питању Звезда. Биће само мало касапљења што се грбе тиче јер ћу радити МФ верзију, а да ли ће бити сиви РВ-СРЈ или сребрни ЈРВ, не'aм појма!  :)

Од додатака ћу само користити Балкан Моделс декале и то је то, остало све из кутије. Биће мало дорада чисто да не буде празан. Ривете овај пут нећу радити комплетно, можда само копче на панелима на трупу.

Планирао сам да ово буде брзински зимски пројекат, па нека тако и остане.  :)

Кокпит офарбан а стакла такође офарбана изнутра ( ветробран и поклопац ). Додаћу само резинско седиште које ћу мало надоградити, пошто фале неке ситнице ( отпале или их нема ).



Грба је ишмирглана много фином шмирглом за дрво, браон боје, која након рада захтева полирање пластике док ми се прсти нису запалили.  ;D После сам додао Тамијин двокомпонентни гит. Када се осуши, тврђи је од пластике и јако се лепо обрађује. Сада то све изгледа овако:



Флапсови су исечени и за сада ОК делују, с обзиром да стоје у правом положају без лепка...





За сада толико. Окачићу нове фотке што пре!


З!




sezan

PA sto dosadio. To to radis zbog sebe a ne zbog nas. Ako je tebi lepo i opusta te i zadovoljan si dok radis,to je prava stvar!  :violin
Slazem se sa tobom sto neces da ga budzis rivetima previse  i svidja mi se pocetak.  Samo cepaj!

:cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Uf, uf!
Ma je dosadno ali ti samo raspali >:D

Nego vidim, da ovaj Bis nije mnogo bolji od njihovog PFM-a, pa ču sačekati, da Eduard smanji svog u 1:72, pa da potrošim svoje BM dekale.

Goran A.

Ako sudis po fotografijama onda si u pravu, deformisane su. Ima mana al' prilicno je bolji od PFM-a. Eduard takodje ima svojih trenutaka.

Nemsy_29

Ne znam na sta mislite ali BIS se daleko bolje sklapa od PFM i nema probleme sa "razlicitom" panelizacijom(kod PFM leva strana ima plice panele nego desna, bar na mom primerku). Pele lep projekat si zapoceo, ja cu u nekoj buducnosti raditi slican samo sto cu uzeti rezinsku grbu i rep ako mi dragan potvrdi da lepo leze na zvezdu posto je za Fujimi pravljena ili cemo docekati cuveni Eduard MF u 1/72  :)

M@rio

Pele, nisi dosadio, daleko od toga!!! Jedva čekam da vidim dalji napredak!!! Moraću da pazarim još ovih Zvezdinih MiG-ova... :super
M@rio

PELE

Quote from: Nemsy_29 on 19-12-2011, 16:46:41
Ne znam na sta mislite ali BIS se daleko bolje sklapa od PFM i nema probleme sa "razlicitom" panelizacijom(kod PFM leva strana ima plice panele nego desna, bar na mom primerku). Pele lep projekat si zapoceo, ja cu u nekoj buducnosti raditi slican samo sto cu uzeti rezinsku grbu i rep ako mi dragan potvrdi da lepo leze na zvezdu posto je za Fujimi pravljena ili cemo docekati cuveni Eduard MF u 1/72  :)

Бис се јако лепо склапа, али различита панелизација је присутна и на овој верзији. Почевши од панела код кокпита, има пар комада, па од флапсова до млазника. Са доње стране су панели тако ОЧАЈНО одрађени да просто нисам могао да верујем. Разумео бих све то да живимо 30 година раније па да се такви пропусти дешавају, али да се у 21. веку тако нешто дешава, по мени је срамота. Имају силне машине, ласере, скенере и остале глупости а не могу два панела да поклопе. Од кршева очекујем тако нешто ( КП, Кондор ) али од великих произвођача као што је Звезда не! Чини ми се да је Кондор имао поклапање панелизације и да је само потребно урезати, ништа више. Сваки пут сам на Звездином Бис-у морао да исправљам, а ево и сада...

Mikoyan29

Pa da li je to moguce.....nema riveta...hahahah
Odlicno ti ide...pratim ko orao  :hahaha
MK "Oluj"

sezan

Quote from: Pele on 19-12-2011, 18:12:04
Quote from: Nemsy_29 on 19-12-2011, 16:46:41
Ne znam na sta mislite ali BIS se daleko bolje sklapa od PFM i nema probleme sa "razlicitom" panelizacijom(kod PFM leva strana ima plice panele nego desna, bar na mom primerku). Pele lep projekat si zapoceo, ja cu u nekoj buducnosti raditi slican samo sto cu uzeti rezinsku grbu i rep ako mi dragan potvrdi da lepo leze na zvezdu posto je za Fujimi pravljena ili cemo docekati cuveni Eduard MF u 1/72  :)

Бис се јако лепо склапа, али различита панелизација је присутна и на овој верзији. Почевши од панела код кокпита, има пар комада, па од флапсова до млазника. Са доње стране су панели тако ОЧАЈНО одрађени да просто нисам могао да верујем. Разумео бих све то да живимо 30 година раније па да се такви пропусти дешавају, али да се у 21. веку тако нешто дешава, по мени је срамота. Имају силне машине, ласере, скенере и остале глупости а не могу два панела да поклопе. Од кршева очекујем тако нешто ( КП, Кондор ) али од великих произвођача као што је Звезда не! Чини ми се да је Кондор имао поклапање панелизације и да је само потребно урезати, ништа више. Сваки пут сам на Звездином Бис-у морао да исправљам, а ево и сада...

Ruje su to. IMA da izliju milione primeraka ,sve dok kalup ne izdahne.  :lol
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Goran A.


Miroslav Š.

Pele strike again! Odlična tema. Da li se isplati ,,cepati'' ovog bisa za MF? Osim grbe, obrati pažnju i na usisnik, drugačiji je čak i u 1/72.
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Dada

Obrati paznju na usisnik...

Evo na brzinu povadih crteze iz midlandove knjige famous airplanes (MiG 21 autor Yefim Gordon)


PELE

На први поглед, у питању је само шири прстен?


Dada


Miroslav Š.

...da, kao i zakošenost usisnika po vertikalnoj osi. Možda izgleda kao preterivanje ali je uočljivo i na 1/72 maketi. Pele, kako god da odlučiš biće ok.
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!