Toko 1/72 Nieuport Ni.11C.1 [GOTOVO]

Previous topic - Next topic

Profa

Evo i mene u kampanji :)
U pitanju je tačna, mada pomalo katastrofična Toko maketa, koju ću probati da poboljšam uključivanjem u priču Part eceraja, Eduardovog mitroljeza, malo samogradnje neće da fali, a oznake će biti za poznati "Le Mome" Srpske Avijatike:


'aj' pišemo se dalje uskoro!
Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

Tek sinoć sam počeo radove na Njeporu...
Prvo je sređena unutrašnjost - skinuti izliveni ramovi, istanjeni bokovi kako bi eceraj mogao da uđe (nadam se da će biti dovoljno), i obojeno u boju platna koja je ujedno i podloga za boju drveta.
Usput sam za drvo spremio i postolje sedišta i kompletan drveni (ecovani) ram:

Bogu fala što sam Lala! :)

Sijamski_Mrmot

Oči će ti ispadnu :)  javi mi se na pm imam jednu maketu koja je samo za tebe  :mjetal

Sandman

Ecovana konstrukcija trupa je namenjena da se lepi sa unutrašnje strane polutki trupa, ili je možda namenjeno da se oko te ecovane konstrukcije u samogradnji napravi trup od "platna"? Svakako lep detalj...

Profa

@sandman: naravno da je namenjena montaži unutar trupa... sad, ko je dovoljno lud može i sve u samogradnji da napravi... :think
@mrmot: vidi pm :)
Bogu fala što sam Lala! :)

Starac sa planine

#5
Quote from: Profa on 22-01-2012, 21:42:13
[sad, ko je dovoljno lud može i sve u samogradnji da napravi... :think

Ludost, ludost... ali i hrabrost  ;D
Samo, onda bi morala i krila...  >:D
Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...

medico

sto mu gromova , koliko pobakrenisane jetkovine  :D . Sto bi rek'o lanmi.... 'zivot je previse kratak za eceraj ' , mada 'cilj opravdava sredstvo'  pa pretpostavljam da je istina negde izmedju

Profa

Malo sam bojio stolariju ovih dana i spremao eceraj za montažu, da bi danas slavio etching time!! :
Prvi put sam upotrebio spravicu kupljenu još u Kraljevu, da izoblikujem naslon sedišta:

Uopšte nije loše, samo i nije neophodno, bar ne za ovakav relativno jednostavan zahvat...
Mic po mic, unutrašnjost gotova :deadhorse:


Jes' da eceraj ume nekad da zakomplikuje život, ali definitivno obogati maketu... Tuga što se skoro ništa neće videti kad se polutke spoje...
Već vidim, biće frke sutra oko uklapanja gornjeg dela rama , a onda Bože pomozi oko sklapanja polutki... ::)
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Bas si ga usitnio, al' isplatice se na kraju.

Profa

Bilo muke sa uklapanjem eceraja, pa sam morao sve da vadim da još malo stanjim zidove kabine...

Sredio ja to, i sastavio polutke trupa bez imalo muke, i... prenerazio se!!
Ecovani ram je kod samog otvora kabine mnogo uži nego što bi trebalo, što se lepo vidi odgore, dok se kod motora jedva uklopio i posle silnog "štemovanja" zida...  :headbang
Kakogod, posle malo šmirglovanja donjeg krila po sredini sa unutrašnje strane, na mestu gde je "pod kabine", i ono se uklopilo fenomenalno:
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Quote from: Profa on 31-01-2012, 09:24:49
Bilo muke... bez imalo muke... prenerazio se... jedva uklopio... ono se uklopilo fenomenalno...

Maketarski antagonizam i kriza srednjih godina. 'Oce to kad se u "petoj banki" dohvatis eceraja.

Profa

Za...nte...  :hahaha
"sa mukom" se odnosi na ecovani ram, koji je napravljen preuzak/preširok (kako gde), a "bez imalo muke" na sklapanje plastike...
Bogu fala što sam Lala! :)

airsuba

Eceraj je super, jedno što nestade u utrobi te zveri...
To ćeš posle samo ti da znaš da je unutra  :)

djos & filip

Neverovatno koliko je ovaj hobi ponekad tesko predstaviti ljudima van ove "branse".
Fenomenalan rad na eceraju, toliko truda...a videce se samo na ovim slikama iz procesa izrade.....tuzno, ali......
Svaka cast na trudu i majstorstvu, sa nestrpljenjem cekamo nastavak radova.
Veliki pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Profa

3-4 sloja kremaste kasnije:

Lepo je videti da se detalji platna uopšte nisu izgubili
Sad lakiranje, pa dekali, pa dalje...
Bogu fala što sam Lala! :)