Supermarine WALRUS Mk.I, Revell 1/72

Previous topic - Next topic

Janjic

Dobro veče svima. Već par dana radim na ovom ljepotanu. Nisam mnogo napravio, ali koliko imam vremena i ovo je ok  ;). Pokušao sam da bar malo upotpunim kabinu. Ništa posebno ali eto, bolje i ovako nego da zjapi prazna. Radiću ga u RAF varijanti , nadam se uspješno  ;). Evo i par fotografija pa reci te šta mislite.


boju kabine sam uradio po Revellovoj sastavnici. Znam da to nije te boja ali meni je ok


Za sada toliko. Sva mišljenja i savjeti su dobrodošli!
Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

djos & filip

Lepo za sada izgleda, hoces li se boriti sa zategama ili ces raditi bez njih?
Poz.

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Janjic

Hvala kolega. Da, radicu ga sa zategama. Bice to prvi put da ih postavljam, nadam se uspjesno  :think . Pozdrav!
凸(¬‿¬)凸

airsuba

Dobro ti ide, malo posvetli boje kad farbaš - ovi na moru su poprilično bledeli i od vode i od sunca!

Janjic

Hvala na savjetu kolega.
Evo i male dopune. Obojio sam (prema Revelovoj sastavnici) trup i krila aviona a zatim i odradio šemu donjeg krila. Uradio sam motor i spojio polutke plovaka. Evo par slika



Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

Warhawk

Mislim da ti se još malo providi olovka kojom si označavao granice kamuflaže.
Možda još jedan sloj farbe da prekrije to...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Janjic

Quote from: warhawk on 05-02-2012, 10:28:24
Mislim da ti se još malo providi olovka kojom si označavao granice kamuflaže.
Možda još jedan sloj farbe da prekrije to...

Da znam  >:( ali to je ostalo od patafix-a. Prvi put da mi se to desi  :deadhorse . Da li možda znaš (ili neko od drugih kolega) hoće li nestati nakon nanošenja pronta?
凸(¬‿¬)凸

Warhawk

Neće. Patafix se najlakše skida kotrljanjem kuglice Patafixa po ostacima na maketi... Tojest, ako nisi preko toga bojio ili lakirao...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Profa

Warhawk, nije ovo njemu patafix, nego olovka koju je patafix prekrio pa boja nije pokrila.
To isto se i meni desilo sad sa F-84, ali je pažljivi rad četkicom naneo još jedan sloj boje po inkriminisanoj površini, taman da to prekrije.
@Janjic: predlažem ti isto rešenje - četkica i pažljivo, neće da boli...
Bogu fala što sam Lala! :)

Slobo

A brisanje gumicom? Ili će gumica napraviti goru brlju?

Profa

Gumica bi mogla, da nije preko sloj (ili 3) boje... Njega će gumica malo teškije da skine, a brlju neće napraviti.
Bogu fala što sam Lala! :)

Janjic

Hvala svima na javljanju i datim rješenjima.
Još jednom da naglasim da ja nisam koristio nikakvu olovku   i da je linija ostala od UHU patafix ljepila

http://freenrg.info/Some_Experiments/JLN_2SGEN/Patafix_uhu.jpg

Nakon što sam maketu lakirao prontom linija je nestala. Evo i slika.



Quote from: Profa on 05-02-2012, 21:15:22
Warhawk, nije ovo njemu patafix, nego olovka koju je patafix prekrio pa boja nije pokrila.
To isto se i meni desilo sad sa F-84, ali je pažljivi rad četkicom naneo još jedan sloj boje po inkriminisanoj površini, taman da to prekrije.
@Janjic: predlažem ti isto rešenje - četkica i pažljivo, neće da boli...

Kolega tebi se desilo, meni nije. Sa tvojom tvrdnjom ja ispadoh lažov  :uaaa


凸(¬‿¬)凸

Profa

#12
Izvini, ali sam očigledno pogrešno razumeo tvoju rečenicu, možda zato što posle Warhawkovog komentara nisi naglasio da nije od olovke.
Pošto se meni praktično istovremeno dogodilo da je BluTac malo pobegao i boja ponegde nije prekrila olovku, a ostali su isti tragovi kao kod tebe, logično sam pomislio da ti se isto desilo. I nikad nisam video da patafix ostavlja tragove kao od olovke, ali očigledno za sve postoji prvi put.


Kad bi se malo pažljivije pisali i čitali komentari, a malo teže osećalo uvređenim....
Bogu fala što sam Lala! :)

Janjic

Quote from: Profa on 06-02-2012, 07:22:18
Izvini, ali sam očigledno pogrešno razumeo tvoju rečenicu, možda zato što posle Warhawkovog komentara nisi naglasio da nije od olovke.
Pošto se meni praktično istovremeno dogodilo da je BluTac malo pobegao i boja ponegde nije prekrila olovku, a ostali su isti tragovi kao kod tebe, logično sam pomislio da ti se isto desilo. I nikad nisam video da patafix ostavlja tragove kao od olovke, ali očigledno za sve postoji prvi put.


Kad bi se malo pažljivije pisali i čitali komentari, a malo teže osećalo uvređenim....

Ok, desilo se, nema frke. Samo ja jesam napisao da to nije od olovke, možda si hitro pročitao moj post:

Quote from: Janjic on 05-02-2012, 10:45:23
Quote from: warhawk on 05-02-2012, 10:28:24
Mislim da ti se još malo providi olovka kojom si označavao granice kamuflaže.
Možda još jedan sloj farbe da prekrije to...
Da znam  >:( ali to je ostalo od patafix-a. Prvi put da mi se to desi  :deadhorse . Da li možda znaš (ili neko od drugih kolega) hoće li nestati nakon nanošenja pronta?


Ja sam mislio da si to pročitao, te da si zbog svog iskustva bio ubjeđen da se i meni desilo.
I sam se žačudih kad vidjeh ovu liniju od patafixa, jer nisam ni ja znao da može ostati.
Nisam mi bila namjera da te uvrijedim, ako jesam, izvini!
Pozdrav.
凸(¬‿¬)凸

Profa

Odosmo malo OT, al' nije bitno.
Ne sekiraj se, ti mene nisi uvredio, ne vređam se ja tako lako ;)
Bogu fala što sam Lala! :)