Revell 1/144 B-2 Stealth (Spirit)

Previous topic - Next topic

Sandman

USAF Stealth kolekcija u 144ci je za sada popunjena - ako nadjem Raptora i YF-23 u ovoj razmeri eto novog izazova  :D

ono shto nisam pisao u projektima u radu je bilo odradjivanje izduvnika
prvo sam zameshao srebrnu, steel, gunmetal, bakar, mesing i malo crne boje da bih dobi neku osnovu...
zatim sam preko toga radio neku vrstu washa sa meshavinom mesinga i crne...
da bih na kraju zaprljao pigmentima - crni + gunmetal....
mislim da je efekat sagorelog metala ispao OK - ja sam barem zadovoljan :)

uzivajte u slikama... i nemoj posle da neko kaze kako radim samo "prcvoljke" od maketa - ova sa rasponom krila od 37cma definitivno nije prcvoljak!  >:D :D

shalim se... rad na ovoj maketi ej zaista bio uzitak... pogotovo shto sam na njemu malo uchio freehand prskanje kamuflaze tj., dve jako slichne nijanse iste boje...

dekali imaju silvering i primecuje se na krilima pogotovo ali shta da se radi.. vishe srece i uspeha sledeci put ;)






































pozz,
S.

Lanmi

Super je ispao tvoj pescani prijatelj. Svaka cast. Svidja mi se kako si razlicite nijanse boje prskao po panelim, veoma dobra tehnika.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Sandman

hvala, hvala drushtvo! :)

potrudicu se da uslikam grupno stealthove na "stajanci"...

Spirit of Serbia? hmmm... zanimljivo... nasha nova akro-grupa? 6xB-2?  :D

moram priznati da je bio izazov (barem meni sa ne mnogo iskustva u prskanju pravih vishebojnih kamuflaza erbrashom) raditi ova "senchenja" panela sa dve varijante sive - pogotovo shto sam radio uz klasichnu lampu i uopshte nisam provaljivao da li boja uopshte izlazi iz brasha jer je sve bilo sivo!  :D bukvalno sam gledao odsjaj farbe na maketi da vidim da li sam naprskao boju!

inache, ovo je prvi primerak B-2 (serijal 21066), i on zajedno sa prvih par primeraka je imao crnu napadnu ivicu krila - kod kasnijih blokova je ceo avion prefarban u sivu!

josh jednom hvala svima na lepim rechima! ;)
pozz,
S.

Sandman

evo "grupne fotke za uspomenu"  :D

heavy "leptirica" (kako moja kuma reche na shta je B-2 podseca  :D) u pratnji dva lovca...

slikano na krevetu pa je podloga malkice neravna... nisam imao dovoljno prostora na stolu da ih zbudzim a da neki od njih ne padne sa istog  :D