Aeromiting Batajnica 2012

Previous topic - Next topic

DjG

Quote from: medico on 30-08-2012, 19:55:29
pronela se vest da je miting odlozen  :cry .......da li je to istina ???

eeeee... u nasoj zemlji  :cry, gde se svi osecaju ugrozenima, prevarenima i bespomocnima, sto zapravo, manje vise, svi i jesu, svi ce da poveruju sve sto je neko nekome negde rekao za nesto sto niko nikada nikome nije rekao nizasta, jer zapravo svako oseca da ce neko da smisli nesto pa da ce svi da budu ïzradjeni, posto su poverovali u nesto  :cry.

Ludilo   :pilot

Hvala bogu - ispade da su glasine, sto je i logicno, bile glupost, koja se, logicno, lako prima na ovim prostorima !

zaki

Sećajući se gužve ranijih godina ovaj put bio sa bajsom, skoro 70 km, u povratku ostao bez vode pa kad sam se dokopao Zemuna sasuo kringlu u jednom gutljaju  :cheers

medico

#122
Mirko-Slavko Lažanski toliko se nalupetao da ispade gori od nase nekadašnje maskote BO (Biljane Obradović) ....cccc
inače ja sam čuo da je rekao to za zgrušavanje krvi  :headbang

Nemsy_29

Quote from: medico on 02-09-2012, 18:19:37
Mirko-Slavko Lažanski toliko se nalupetao da ispade gori od nase nekadašnje maskote BO (Biljane Obradović) ....cccc
inače ja sam čuo da je rekao to za zgrušavanje krvi  :headbang

Pored grmljavine mlaznjaka sigurno nisam slusao "strucnjake" koji vise znaju nego sami ljudi koji zive od tih aviona... Sve u svemu miting je bio super, jedino su rusi mogli mnogo bolji program da naprave, Strizi su malo toga pokazali, M2 je pokazao maltene isto sto moze i nas mig(jedino sto manje dimi  :rtfm) ostalo je bilo fino

BigBadWolf

Quote from: Nemsy_29 on 02-09-2012, 18:58:23


(jedino sto manje dimi  :rtfm)

Gledam sa klincem prenos i jednom trenutku iz nase 29-ke sukne dim u nekom manevru.

"Tata, tata, vidi, pokvario se!!!"

:)

A Lazanski ko Lazanski, lupa za sve pare. Ne mozes ni ton da iskljucis jer onda ne cujes avione... A i onaj majstor "novinar" na stajanci, ladno pita Italijana "Jel tacno da su SFRJ piloti bili mnogo bolji od italijanskih?"

No dobro, ako ignorisemo fuckin' RTS, bilo je vrlo pristojno.

flanker

Onoga koji je organizovao prevoz od batajničke železničke do aerodroma treba krivično goniti. Na hiljade nas je sa decom čekalo par autobusa. Na kraju smo prepešačili celu deonicu od nekih 6-7 km.
Bruka i sramota za grad i GSB!!!
Što se tiče mitinga najviše pokazaše Talijani i onaj Danac u F-16. Striži ništa posebno. Naši su bili vrlo dobri, a možda s obzirom na aparate u kojima lete i odlični.
Heh žao mi što nisam slušao Lazanskog mora da je bilo mnogo zanimljivo  :lol
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

airsuba

#126
Važno je da je sve prošlo bez problema, videlo se ipak na kraju dosta aviona i atraktivnog letenja.

Striži u ovakvoj postavci 'Tri-ži' su na žalost ispali totalni promašaj, ali je to ipak bilo van naših mogućnosti jer je problem bio kod njih.
Zasmetalo je i što im je svaki zaokret prema publici pokazivao trbuh, baš čovek nije mogao da uživa u njihovim avionima... obratite pažnju na fotografije, leđa njihovih 29-ki se nigde ne vide, čak ni profili...

EF-2000 je potpuno čudo i njega je apsolutno vredelo videti uživo i šta je sve moguće da uradi u onako malom prostoru....
Takođe i Spartan deluje impresivno kao i naša Lasta, sjajan avion na koji bi svi mi morali da budemu ponosni.

Trošiti vreme na Lazanjskog je zapravo besmisleno, čovek je sa ostao u nekim imaginarnim 80-tim... današnjim nastupom je ušao definitivno u legendu  :cheers

EDIT - moram ipak da pokažem svima koji danas nisu pratili prenos kako je Lazanjski izgledao dok je radio prenos, a inače se i juče šetao u istom ovom 'stajlingu'.... dakle pored audio, imali smo i poptuni vizuelni ugođaj (otvaranje slike je na sopstveni rizik)
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/300431_10151126821538672_554902692_n.jpg   :naughty

matilda

sedeo ovde na malti, otisao kod brata- kize i gledao miting na miru uz par piva...
meni se jako svidelo,nasi piloti su bili izuzetni , a i ja i kiza smo se slozili da je nas pilot na orlu ukrao miting.
svaka mu cast
.
lazanski je krljao i lomio koje-sta ali sam samo to prihvatio kao posalicu odrtavelog i omatorilog ratnog reportera.
malo se duvao, prosipao njemu tipicnu sarkasticnu pricu i filozofiju i lupao gluposti na kilu, zapravo toliko da me je mastorski nasmejao.

kako god, bio je ovo meni jako prijatan dan, drago mi je da se sve fino zavrsilo, da nije bilo vanrednih situacija.

stevan

Goran A.

Idemo na slike! Fotografi?

airsuba

Imam jednu veliku molbu onima koji su radili puno fotografija, ukoliko je neko uslikao trenutak kada je Lasta iscrtala broj 100 dimom - to nisam video uživo u subotu, a propustio sam u prenosu (a ovde pominjani 'spiker' je pomenuo).
Ako neko ima takvu fotku, nek je okači, ili ako je negde vidi na internetu molio bih bar link (može i na PM).

Slobo

Pa samo iscrtavanje broja 100 nije ispalo najbolje zahvaljujući vetru, dok je pilot stigao do keca, nule su se uveliko gubile... Ali ko je video shvatio je o čemu je reč  :)

mutayu

Mali seoski aeromiting povodom 100 godina ruske avijacije. Nasi piloti na Lasti, G-4, Orlu, Galebu,Kraguju i Zlinovima su sa pilotske strane prikazali krajnje mogucnosti svojih aviona. Vodio sam komsiju laika koji je zeleo da vidi zvono. Radili su ga samo nasi. Spartan je sa zanatske strane bio veoma atraktivan. Ostalo standardno dobro ili bledo.

Sandman

Muto, zvono je čini mi se uradio i jedan od "TRI-žija" - solista "Riži"...

Gledajući TV prenos današnjeg dana, najbolji utisak ipak ostaviše Italijani, Eurofighter sa veoma malim radijusima zaokreta, a Spartan sa manevrima kakve je radio i španski C-295 na aeromitingu pre 3 godine. Rusi nisu ostavili neki poseban utisak na mene sa svojim programom, pogotovo toliko pompezno najavljivani MiG-29M2!

Čestitke naravno i za naše pilote koji su ipak imali atraktivniji program, i akrobatski dosta zanimljiviji za gledaoce...

Evo nešto mojih fotki od subote - pola toga nisam ni uslikao jer je bilo poprilično pusto juče na Batajnici, nema smisla slikati prazan prostor...  ::) :uaaa



A evo i današnje zvezde prenosa... (u današenjm prenosu, u momentu dok je pilot komentator pominjao negativni zaokret, začulo se pitanje u stilu "Negativ, kao što su rekli u Top Ganu, jel da?"...  :zvizduc)



P.S. nadam se da će neko refundirati pare od ulaznica posetiocima koji su ih uredno i pošteno platili...

Pegi

Dobro je bilo. Nasi su bili vrhunski , Eurofighter je "oduvao "svu konkurenciju  sa neba  a Rusima izgleda nije bio dan iako su bili zvezde programa. Mozda nisu smeli da prikazu sve mogucnosti aviona da ovi stranci nebi pukli od muke? Malo smo trgovali sa Amerima. jedini su u subotu dan pre aero mitinga "valajli " majice i prisivke. Dobro smo prosli.





Goran A.

Juce je postar zvonio dvaput.