Balkan Models Winglet serijal BM-W01 BM-W02

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Red je da najavimo i nasu novu seriju dekala.Ovo nisu potpuni setovi sa kamuflaze i sve propratno nego u ove setvoe dobijate dekale i profile doticnih aviona.Ova seriaj je namenjena maketarima sa malo vise iskustva jer sami moraju da pronadju reference i kamuflaze(koje normalno ima na internetu).Serijal bice jeftiniji nego standardne setove.Bice dostupne do kraja juna.Oba dva su u 1:72






zivorad

Jos jednom bravo za izbor teme Dragane, oduvek sam zeleo da uradim avion Lidije Litvjak (zuti 44) ili Ekatarine Budanove( beli 22) sadu cu to definitivno i uraditi.  :bravo :bravo :bravo

AirGuard

Da to ipak nije malo neozbiljno?

Dati dekale za odredjen avion a korisnici neka traze kamuflazu/reference koja ``ima na internetu``?

Cuo sam da proizvodjaci rade genericke komplete rondela za odredjeno RV ali za ovako nesto do sada nisam cuo.

sezan

 Za male pare  4 makete uradis. Svaka cast.
Kome se ne svidja nemora da kupuje,ima onih sa semom bojenja od 20 $ pun Ebey. Uostalom kad radim bilo koju maketu prevrnem gomilu fotografija imao sastavnicu ili ne.
Odlicna ideja. Bravo  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Goran A.

Meni je jasno sta je Dragan hteo da kaze. Postoje maketari koji vole neistrazena ili delimicno istrazena podrucja koja zahtevaju malo veci angazman. To su obicno avioni sa poznatih snimaka kojih po internetu ima, ali nisu nikada fotografisani sa svih strana (poznat levi profil ali fotografije desnog jednostavno nema i slicno). Ovakav pristup dozvoljava izvestan stepen slobode u radu i ume da bude krajnje opustajuce sto ja inace volim. Niza cena je sasvim OK za ovako nesto.

Pozdravljam ovaj napor i nadam se da ce biti  jos toga u ponudi. Ideja je dobra!

@Sezan
Dopusti autorima da se sami brane, (iskustva vec imaju) a drugima pravo da negoduju ukoliko je moguce bez istrcavanja tipa - kome se ne svidja... .

djos & filip

Posto ce i ovi dekali biti u izradjeni u istom kvalitetu kao i prethodne serije, odlicna ideja (naravno ako i cena bude adekvatna).
RUski avioni ce biti vrlo primamljivi  za rad :)

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

pkrasna


Quote from: AirGuard on 22-04-2012, 20:12:43
Da to ipak nije malo neozbiljno?

Dati dekale za odredjen avion a korisnici neka traze kamuflazu/reference koja ``ima na internetu``?

Cuo sam da proizvodjaci rade genericke komplete rondela za odredjeno RV ali za ovako nesto do sada nisam cuo.

Serial Winglet je u osnovi dizajniran za maketare, koje vole da istraže specifično područje.  Svaki zrakoplov zastupa jedan profil u boji sa leve ili desne strane. Ako postoji samo jedna fotografija, odmah se otvaraju brojne interpretacije ostalih djelova zrakoplova. Profil u boji je početna situacija u istraživanju stvari kao razpored mrlja kamuflaže, nianse boja... Umjesto da razradimo ceo zrakoplov sa sve strane, taj zadatak preneli smo na maketare.

Dali je neozbiljno? Nije. Dali je rizik, jer radimo nešto što niko drugi ne radi. Naravno. Ali mi volimo suspenz. Sve sumnje možemo potvrditi ili odbaciti, samo ako uradimo projekt do kraja.

P.S.: Hvala svima na podržki!

Pozdrav!
Primož

Profa

#7
Ne vidim ništa loše u ovome, niti nefer niti bilo šta slično - svakom od nas je profil u setu nalepnica samo osnova za dalji rad.
Ja trenutno radim Boškovićevog Spita, i imam dve fotke sa leve strane, pogrešan profil sa iste strane iz seta dekala i ispravan iz monografije Spitfire :think... To mi ne smeta da iskopam kako je izgledala desna strana, samo zahteva malo više rada...

Cenim, u svakom slučaju, neuobičajeno izdanje za naše područje i žao mi je što je prethodna najava pala u vodu... Verujem da će biti još ovakvih prijatnih iznenađenja! :super

edit: ispravljena štumparska graška
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

Za situacije kada postoji samo jedna fotka određene letelice, i kada se na osnovu nje ionako može samo špekulisati kako izgleda ostatak kamuflaže trupa/krila, prezentacija te kamuflaže u svim projekcijama je ništa drugo nego moguća interpretacija autora.

Tako da je ova serija dekala po meni skroz OK jer ostavlja na volju maketaru da sam interpretira celu letelicu i odradi je shodno svojim veštinama i afinitetu.

Jedino što je po meni bitno je da su oni dostupni detalji sa tih fotki (oznake), na dekalima autentično odrađeni i prezentovani.

Za egzotične primerke vazduhoplova sa malo postojećih referenci ovo je možda i jedini logičan izbor.

PELE

Odlično!

Volim egzotiku, nadam se da ćete uraditi nešto po pitanju mlaznjaka iz bivših SSSR zemalja!  :cheers


nebkv

Ako se planira neki set za 21ice u 1/72 predlazem komsije iz Albanije sa svojim F7.Vec mi dugo stoji jedan bez oznaka :(

dragan_mig31

Kad izbace normalnu maketu u 72 kineskog F-7 tad bismo definitivno odradili komsijske dekale :)

zivorad

nebkv za Albanske Migove tj. F-7 mozes savrseno da iskoristis KP-ove dekale za Mig-19 ili Mig-15 samo iskombinujes brojeve


nebkv

Hvala na odgovorima.Koliko vidim ti dekali su u ovim novim pakovanjima.Radio sam kp 15 i 19 ali poodavno,a tu ih nije bilo.Jedini Albanski dekali koje imam su od Mi4(aer moldova)