Revell 1/72 Hawker Hurricane Mk.IIc/trop

Previous topic - Next topic

Profa

Hurribomber 351e (naše) eskadrile RAF gotov...




Generalno OOB, sem reflektora napravljenih od Bisonove dvokomponentne smole; bojeno Humbrol bojama, linije panela naglašene pin washom, paneli ubledeli belim pigmentom...
Na dekalima sam, poučen prethodnim negativnim iskustvom sa Gunzeom, upotrebio Italerijevu hemiju i sve je išlo bez problema :super
Znam da je azurno plava pretamna, ali se ne uzbuđivam previše...
Dok sam sređivao slike ukapirao sam da sam zaboravio da sredim poziciona svetla Biće urađeno...
Bombe čekaju još jedan sloj zelene, pa ću i njih da nakačim.
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Dobar je, dopada mi se! Nema mnogo Harikena na forumu pa privlaci paznju.

Kerber

Lep Hariken, samo nije Hurribomber...to bi bila Mk.IIb verzija, a ovo je ipak C.
Inace, Harikenima ipak, po meni najlepse lezi ova pustinjska kamuflaza, kao za njega da je izmisljena.
Ti si je dobro odradio. Samo ove otvore na nosacima za bombe, zatvori/prepravi/dodaj kuke ili sta vec ...malo  bodu oci.
Ostalo pije vodu. :cheers

Vladimir

Odlican,ne bih rekao nikada da je 72-ka.  :super
Ф89 НС

Jovac

Profo majstorski kao i uvek . Svaka čast .

Profa

Bane, svi Harikeni II (sem d) su zbog mogućnosti nošenja bombi i svoje uloge (napadi na ciljeve na zemlji) bili tako nazivani, bar koliko ja znam...
Inače će i ovaj da dobije bombe, samo da ih obojim, tako da ću iskoristiti pomenute rupe...
Bogu fala što sam Lala! :)

Janjic

Najljepši Hariken kog sam vidjeo  :god
Mnogo mi se sviđa, svaka čast  :cheers
凸(¬‿¬)凸

Nemsy_29

Definitivno pala odluka koji sledeci domaci avion cu da radim, svaka cast profo odlicno ti je ispao moj najdrazi prop  :D

djos & filip

#8
Odlican, sve na svom mestu i sa merom!

Kad mu okacis bombe bice bombastican, jer iskreno malo mi kod revella smeta debljina (sirina) ovih nosaca, sto ce bombe nadam se uspesno kompenzovati.

Sve u svemu, lepo sredjena ptica

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Goran A.


Vrlo dobro! Ali je plava ipak pretamna.
Inače i ja mislim, da mu pustinjske boje najviše odgovaraju.

Josip

Sandman

Fino izgleda - prelazi boja na kamuflaži su lepo ispali, a za boju donjih površina si i sam primetio da je tamnija nego treba.

Fotke su takođe dobre - polusenka im daje fin šmek..

mikoyan

Volim ovaj avion, super je ispao. Svaka cast Profo!

zivorad

Svaka cast Profo,jedina mala zamerka ide (ili se to samo meni cini?)losem spoju vetrobranskog stakla i poklopca kabine.
Sve ostalo je ekstra.  :god :god :god

medico

Bravo profo, izgleda odlično !
harikenima uvek lepo leze ove pustinjske seme farbanja ...sem malo musavijeg farbanja ramova kabine i vetrobrana nemam zamerki