MiG 15, Airfix 1/72

Previous topic - Next topic

Janjic

Dobar dan svima.

Nakon nekoliko dana "odmora" od maketa, zasvrbiše me prsti  :o, pa reko da krenem dalje  ;).

Danas sam počeo da slažem ovu maketu, za koju kažu da nije tačna (neke stvari su preuveličane ili šta već). Pošto to meni nije bitno, ja je sa uživanjem radim  ;). Boju kabine sam ofrlje uradio. Pokušao sam da dobijem neku sivo - plavu varijantu boje  :zvizduc. Za boju kabine pomiješao sam Revell  79 + 56 pa sam dobio nešto tj neku nijansu boje  :zvizduc! Pojaseve sam napravio po ovom principu:

http://img825.imageshack.us/img825/2087/20120331141427.jpg

Probaću da napravim ovaj model aviona

http://img.wp.scn.ru/camms/ar/11/pics/1_7.jpg

Ako neko zna koja je dovoljna gramaža za kontra teg (u sastavnici piše 3 grama, možda je malo!?) neka napiše!

Evo i par slika kabine, ništa specijalno:



Svaki savjet, kritika, preporuka........ su dobrodošli!

Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

Dada

Al' ti je trajaooo... ... ... odmor :)

Lepo si zapoceo, polako doterujes svoj rad u vinkl, tako da nema zime za ovu maketicu ;)

Samo lagano i redovno nas izvestavaj.

djos & filip

Vrlo lep pocetak, za nastavak i ne brinem  ;)

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

dragan_mig31

Stvai ti komotno 10-20 grama :)

Janjic

Hvala na javljanju, komentarima i podršci  :super
O svemu ću vas blagovremeno obavjestiti ;).

@ -  Dragane hvala za info  :god
凸(¬‿¬)凸

Janjic

Dobar dan.

Evo, nešto sam radio (ako se ovo može nazvati radom), ništa posebno. Spojene su polutke, stavljeno olovo + patafix za kontra težu, zubni konac za žičanu antenu (zalijepio sam ga među polutke), zadnja i prednja krila, na točkovima sam urezao felge. Maketa se extra uklapa, a što se tiče kit mase potrošeno je svega par grama! Pojedine dijelove makete sam ofarbao Revell 91 enamel bojom.
Evo i par slika:



Komentari, kritike i savjeti su dobrodošli!

Pozdrav,
Mladen.

凸(¬‿¬)凸

husky

Lep pocetak.
Cini li mi se ili su linije panela malo duboke i siroke?!

To je novi ili stari kalup?
Ne lici mi na onaj koji sam ja radio pocetkom devedesetih.

Janjic

Quote from: husky on 23-05-2012, 21:22:50
Lep pocetak.
Cini li mi se ili su linije panela malo duboke i siroke?!

To je novi ili stari kalup?
Ne lici mi na onaj koji sam ja radio pocetkom devedesetih.

Hvala  :)

Standardno kod Airfix-a, paneli malo dublji  i širi. Koliko ja zanam (a ispravite me ako griješim i naučite) ovo je novi kalup.
凸(¬‿¬)凸

Janjic

Dobro veče.

Evo ja sam nešto radio proteklih dana. Topovi (mitraljezi) su nabačeni (na ovom od 37mm sam bušio male rupe, ali nisam zadovoljan kako je ispalo), poklopac kabine maskiran (drvofix + voda), antena je od obične igle, pribadače (možda je malo debela, ali nema veze). Airfix je nije dao, pa sam se snašao na taj način  ;D



E sad ono najbitnije, bojenje   :uaaa! Užas! Ja nikako nisam zadovoljan postignutim. Koristio sam MM chrome silver. Svaka greška, neravnina i sl se vide a i boja mi je ispala previše zrnasta. Kad sam obojio krila imao sam šta i da vidim. Naime, prilikom sklapanja gornjeg i donjeg dijela krila, u ženski dio sam kapnuo ljepila koliko inače i stavljam (možda sam ja i previše stavio, a možda je i do Airfix-ove plastike). Nakon sušenja, pojavila su se mala udubljenja koja sam ja uočio tek prilikom farbanja. Ali neću da se sekiram, ovo je samo hobi   :super! A možda će izgledati bolje nakon "druge ruke"   :lol :lol



Toliko za ovaj put  :cheers

Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

Goran A.

Lepo si ga obojio a i sastavio. Kad nalijes lak mozda se nece videti ona udubljenja, ako nista drugo bice manje primetna. Oznake, nesto egzoticno?

Janjic

Quote from: AG02 on 02-06-2012, 23:01:48
Lepo si ga obojio a i sastavio. Kad nalijes lak mozda se nece videti ona udubljenja, ako nista drugo bice manje primetna. Oznake, nesto egzoticno?

Hvala  :cheers. Farbanje njie gotovo, još ću ga jednomm preći. A možda i lak pomogne, ko zna  ;).
Što se tiče oznaka biće par crvenih petokraka i crvene munje na vertikalcu. Nije baš neka egzotika  :pilot
凸(¬‿¬)凸

dusko

To sto je boja zrnasta ne trebalo da je do tebe jer jednostavno koliko god razredjivao boju ne mozes uticati na velicinu metaik perlica koje se nalaze u boji u svako slucaju veoma pedantno si odradio.

Janjic

Quote from: dusko on 03-06-2012, 17:43:37
To sto je boja zrnasta ne trebalo da je do tebe jer jednostavno koliko god razredjivao boju ne mozes uticati na velicinu metaik perlica koje se nalaze u boji u svako slucaju veoma pedantno si odradio.

Hvala dusko. Probaću još jednom da pređem, da vidim kako će ispasti :)

Dobar dan svima.

Konačno malo vremena za ovo rusko bure   ;D.
Probao sam da napravim malo čipinga (radio sam ga pomoću soli) pa me interesuje vaše mišljenje. Da li ovo "pije vodu" i može li da prođe? Naravno, biće tu još nekih dorada i tehnka, ali reko da pitam i moje uvažene kolege. Ja nemam fotografiju pravog aviona koji je bio ovako oguljen. Na netu sam naletio na par slika maketa koje imaju sličan čiping. Znam da nije pametno uzimati tuđi rad za referencu, ali eto, ja uzeo   ;D.
Evo i par slika i molim vas za mišljenje. Hvala   :cheers



Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

Janjic

Dobar dan. Evo da vas davim još malo ;).
Interesuje me vaše mišljenje za ovu moju igrariju sa nijansama aluminijum boja!



Našao sam neke slike na netu. Uglavnom su to izraubovane 15-ke, koje (bar tako mislim, a vi me ispravite) nisu redovno održavane! Donju staranu aviona sam uradio po slobodnom izboru, za gornju sam gledao ove tri i kopirao:



ovde su avioni sa oznakama Sjeverne Koreje



Imam još nekih slika na kojima se nešto vidi a nešto ne.

Eto, bio bih zahvalan za pomoć :)

Pozdrav,
Mladen.

凸(¬‿¬)凸

Nemsy_29

Ja tu nista ne bi dir'o   :)