Academy P-40 N Warhawk

Previous topic - Next topic

M@rio

Ovu maketu sam poceo da radim pre izvesnog (ima nesto vise od godinu dana). Nemam fotografije iz ranijeg perioda rada, posto sam imao problema sa foto aparatom (i jos uvek imam)...Ove fotografije sam pre neki dan uradio sa pozajmljenim aparatom. Sto se tice makete ona je u razmeri 1/72 i uglavnom pri sklapanju nisam imao nekih poteskoca. Dodat je Eduardov Zoom set za P 40 N, a sto se tice nekih dorada nista nije radjeno osim malo seckanja i malo doradjivanja sedista...Ova zelena boja za unutrasnjost kokpita i stajnog trapa je neki moj mix (recimo 5:1, Hu 102 i Hu 154). To je to evo fotki:
       
       
       

Pozdrav,
Mario
M@rio

husky

Solidno izgleda za sad.
Koju ces semu kamuflaze raditi?

Samo pazi, da ga ne upropastiš sa Academy spinnerom iz kutije. Potraži Heller/Smer/Airfix ili bilo koju drugu zaostavštinu u 1:72 pa zameni taj deo jer je ovaj iz kutije grozan.
Uostalo potraži slike mog primerka u galeriji.

Josip

Warhawk

Nema potrebe za ubijanjem drugih maketa. Ovaj se relativno brzo može preraditi.
(prednji deo manje zakrivljen - gotovo pravilan konus)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

M@rio

Probao sam da preradim, mislim da ne izgleda lose...Warhawk, hvala za sliku!





Pozdrav!
M@rio

husky

Hm, malo nesretno izgleda, doradi ga ako te ne mrzi...

Warhawk

#6
Meni deluje OK, ta razlika izmedju prednjeg i zadnjeg dela treba da se vidi, ali baš je suptilna.
Mislim da je dovoljno naglašena, samo trebalo bi da počne od tog panela koji ih razdvaja...

'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

KuKLiNsKi

meni izgleda taman kako treba...  ???

I meni takođe.
E sad... ova maketa je puna greška i greškica i nije baš nešto. Stara Hasegawa ima skroz pogođen i spinner i leđa koja su malo grbava, kao na slici, dok je ovde sve ravno.
A to se i ne može baš ispraviti.

Warhawk

#9
Quote from: JŽ on 12-06-2012, 13:58:37
A to se i ne može baš ispraviti.

Može, samo su potrebni git i stiren.
Koristim planove iz Kagero Topcolors publikacije - najbliži fotkama
Nije još gotovo, zezaju me neka udubljenja, al tu smo negde...

'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

M@rio

#10
Husky, mislio sam da probam sa ovom semom:



Pozdrav!
M@rio


M@rio

#12
Kakva je ta sa papagajem, ja za ovu ne videh nikakvog papagaja?!

M@rio

KuKLiNsKi

čime se vi opterečujete ljudi... meni su prozori ispali iz revellovog Hinda (1/72) jer su premali... pa ga moram sad napravit ko na otpadu... gospu mu od cukra!  >:(

Warhawk

što ih ne razvučeš od Clearfixa?
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'