Italeri 1/72 Spitfire Mk.V Trop

Previous topic - Next topic

Dada

Jos jedan pacijent na hirurskom stolu...
U pitanju je italerijev spit... Maketa nije najtacnija po dimenzijama...
Uklapanje je totalno ocajno mnogo gita, malo makete(Rupetine na spoju donjaka, na spoju trupa i filtera celom duzinom)... >:(
Ali je sve proslo ok, slike su iz malo ranije faze, sada je sav git fino isturpijan i ismirglan, donjaci su ofarbani u azzure blue, canopy se za cudo veoma korektno uklopio...
evo i slika:






Sta kazete, za "Gitalerija" >:D >:D >:D

Morgy

E prosto više ne znaš šta da kupiš. Za pomisliti  je da firma kao Italeri ne bi trebalo sebi da dozvoli da im je maketa tako očajna, ipak nisu to tamo neki  kinezi.

Srdjan

Kinezi su se bacili na mahanje sabljama po knez mihajlovoj, nemaju vremena za makete vise  >:D   >:D  >:D

Na kraju je ovaj avioncic ispao ok, kol'ko mi se cini. Bas me zanima kaki ce da bude kada se skroz naskroz zavrsi.  ;)

djnik

Bravo! Samo tako nastavi. Da li imas neki bolji snimak kabine, posto vidim da si otvorio ona vratanca sa leve strane i planiras da bude vidljiva? Da li si nesto dodavao u kabini jer ne znam kakva je ta od Gitalerija?

Boki

Sad si me uplašio. I mene čeka jedan (G)Italerijev Spitfire. Očekivao sam da neće biti problema sa njim.
Sve u svemu, lepo ovo izgleda. Samo napred.
Mislim da maketa ima već otvorena vratanca.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

cherny

Posto sam pravi manijak za Spitfire, do sada sam uradio 5 Italerijevih, sto IX, sto V, a imam jos 2-3. Generalne zamerke za peticu: elisa je blagi uzas, obavezno je treba zameniti, hladnjak glikola nema veze sa pravom stvari, tockovi takodje, potrebno je staviti tockove sa 5 paoka, sve ovo najbolje sa Airfixa. Obavezno osmirglaj suludo debele pokrivke usta mitraljeza na napadnoj ivici krila. Te pokrivke su bile od platna, a na maketi deluje da su od oklopne ploce.  >:D  Takodje, fali i deo opreme u trupu iza oklopne ploce za pilota. Po mom iskustvu, svi problemi sa uklapanjem se resavaju time sto zalepis polutke nosa za polutke trupa pre sklapanja trupa i onda cinculiras sa smirglanjem i isprobavanjem. Tako se moze dobiti spoj skoro bez gita.

Kerber

Ja cu najverovatnije, da mu iskoristim samo donji deo krila i prelaza u trup, pa da ga "nabudzim" na Revell-ov trup, jer on nema onaj "galebov lom" krila u trup....Preliminarne ocene su da to moze....malo hirurgije, i stvar resena....

cherny

Ih, Bane, djavole, kol'ko postova imas!  >:D (666)
Moze, to sam i ja merkao, ali mi se ne svidja Revellov nos, nekako je previse budzast.
Sve u svemu, Tamiya je zakon!  ;D

Dada

Tamija(CENA), MA IMAM DA GA TURPIJAKAM I SMIRGLAM S OBZIROM DA SAM DAO 300 KINTE ZA TOG GITALERIJA...
I JOS 100 EVRA KOMSIJI ZA CEMENT KOJI JE BIO POTREBAN ZA ZATVARANJE RUPA... I DA NEKO JE PITAO ZA KOKPIT... PA SKORO TRUBA, SEDISTE NJEGOVI NOSACI, ZADNJI ZID I KONTROLNA TABLA SU OK, ALI BOCNI ZIDOVI  :-\ :-\ :-\ :-X, ALI DOBRO, SVE MOZE DA SE DORADI... GDE DA NADJEM NOVU ELISU (AIRFIXOVU?)

Kerber

Procitah ranije, valjda na Modelling Madness, da je najtacniji Mk.I i Mk.Vb u '72, onaj iz Airfixove radionice....Nekad davno, dok sam bio malji deca, kupio sam obe i sastavio ih....kako?-tako !   >:D
E, skoro nabavih i Tamiju....ali mi nisu tu ove starine Novak (MkI) i Starac Vujadin(Mk.Vb) pa da uporedjujem...I sad, nesto se mislim, posto je Mr Muscolo kvalitetno skinuo farbu sa nekih isto tako dinosaurusa u mojoj kolekciji, da i njih malo "musculiram" , eda se mogu kvalitetnije preraditi, bas da vidim razlike.
Sto se tice Revella, ja imam maketu, koja je bila u prvoj seriji odlivaka, nekako sam uspeo da odma; na taze, doddjem do nje, pa se nadam da se i uklapa kako treba, a nisam nesto primetio daa je malo "nosonja"....Moracu da se time poblize zabavim....kad li cu to sve, e, to je vec pitanje....I ja sam nosonja, pa nema veze...hehe.
Moracu da pogledam negde po kutiji za rezervne delove i da nadjem elisu, ako je imam, pa da nekako prosledim coveku.....Mislim da sam iimao negde Revellovu, tanku Rotoll, metalnu (ako se ne varam, bilo je dve elise kod spitova - tanka metalna i ona drvene - Jablo konstrukcije - Wokers, al' sad, napamet, nesto se ne secam tacno). Cherny, ispravi me molim te, ako gresim....
A da preedjem baksuzni broj postova     >:D
Pozz

Dada

Quote from: cherny on 11-04-2007, 08:59:31
Posto sam pravi manijak za Spitfire, do sada sam uradio 5 Italerijevih, sto IX, sto V, a imam jos 2-3. Generalne zamerke za peticu: elisa je blagi uzas, obavezno je treba zameniti, hladnjak glikola nema veze sa pravom stvari, tockovi takodje, potrebno je staviti tockove sa 5 paoka, sve ovo najbolje sa Airfixa. Obavezno osmirglaj suludo debele pokrivke usta mitraljeza na napadnoj ivici krila. Te pokrivke su bile od platna, a na maketi deluje da su od oklopne ploce. >:D Takodje, fali i deo opreme u trupu iza oklopne ploce za pilota.

Sta nije dobro sa gliko-hladnjakom i iza pancirne ploce fali radio-stanica, zar ne ili nesto drugo sto mi nije poznato ??? !!! ??? !!!

cherny

#11
Oblik hladnjaka glikola je potpuno pogresan, hladnjak je presirok i prekratak, jednom recju nepopravljiv. Ako dolazis na radionicu, ponesi Italeri, a ja cu da ponesem Airfix, tako ces najbolje da vidis razlike. A sto se tice elise, na petici su koriscena 4 tipa elisa: De Havilland 3-Blade Prop, Rotol 3-Blade Prop sa tupim spinerom, Rotol Metal Wide Prop i Rotol Wood Prop sa dugackim spinerom. Propeler koji se dobije u Italeriju ne lici ni na jedan od ovih, kao ni Revell. Evo fotki CMR propelera, kao ilustracija:
De Havilland:

Rotol sa tupim spinerom:

Rotol sa sirokim kracima - metalni:

Rotol drveni sa dugackim spinerom (najcesci propeler na peticama):

A sad na fotki Spita koji radis vidis koji ti prop treba.

oddball

pazario sam i ja dva komada, jedan ću raditi u pustinjskoj šemi, a drugi planiram u posleratnoj SFRJ šemi. koliko znam naši su samo prefarbali britanske oznake, a tek kasnije je prefarban u šemu koja je prikazana u muzeju vazduhoplovstva.
kada sam ih sklapao i ja sam imao problem kod poklopca motora, i malo kod spojeva ktila sa trupom naročito u fazi gitovanja, ali na kraju je ipak ispao ok. oba čekaju airbrush. planiram da uzmem još jedan pa da ga uradim sa skraćenim krilima i američkim oznakama.

jedna molba: ako neko zna koje mi boje trebaju za tu posleratnu SFRJ šemu zamolio bih da postuje ili mi pošalje na pm.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Kerber

Sema farbanja je ista kao i u RAF-u.....tamno zelena (Humbrol 30), srednje siva (Humbrol 106) i svetlo siva odozdo .....traka oko repa i spiner su SKY....A oznake su definitivno preradjene '45....E, sad ko ima vie referenci, ajde da otvorimo novi topic i da pocnemo tamo od fotke necijeg goovog modela i slike iz muzeja......

rodeo

Imam ja jedan Airfix u rinfuzi ako treba nekom da ga ocerupa za delove.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.