Putilov 76mm mod. 1092

Previous topic - Next topic

medico

u pauzi rada na zis-30 odlucio sam se za jedan brzo-sklapacki projekat .... UM maketa ruskog topa Putilov 75mm model  1902.
recenzija makete : http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,13045.0.html

Opsti utisci su sasvim pozitivni ! Da budem iskren malo sam se probojavao kako ce ici uklapanje ali sve je proteklo ok, eceraj je dobar a bez njega bila bi to igracka na sklapanje a ne maketa. Buduci da sam se zarekao na OOB dodao sam ili izmenio samo nekoliko sitnih delova .
Na zalost u svom 'stvaralackom' zanosu zaboravio sam da islikam maketu pre prajmera  :headbang kako bilo evo fotografija










Sandman

Brzo si ti ovo sklopio - jesi li ispravljao točkove ili su ostali onako malo nagnuti u odnosu na osovinu?  :-\

medico

kada sam konsultovao crteze ispalo je da je to ustvari sasvim ok polozaj ....  8)



Sandman

Quote from: medico on 02-08-2012, 22:59:17
kada sam konsultovao crteze ispalo je da je to ustvari sasvim ok polozaj ....  8)

zanimljivo je da su nagnuti na taj način  ???

gasha

Mislim da vecina starih topova ima tako nagnute tockove u startu, Valjda je to vec uneta rezerva za kasnije krivljenje. Posle duze upotrebe razlokaju se ali nije pravilo da oba odu ka spolja. Pokrive se nekad i asimetricno. Takav bio celik, sta da se radi.
Doco mnogo ubavo ovo izgleda :super

medico

#5
nastavak brzo-sklapajuceg projekta , ustvari 90% je gotov ....

ofarban akrilnom bojom za drvo  :o kupio sam je cisto iz zezanja probao i sasvim je ok za prskanje ima sitan pigment i lepo pokriva prajmovanu povrsinu . Kasnije sloj future, umbra wash , valejo polumat lak pa onda ispisivanje parole , drybrush i chipping gore pomenutom zelenom + Italeri akrilna bela, radio sam 90% sundjerom i tek ponegde cetkica, i na kraju po ivicama grafitna olovka HB i 2B.
gazni deo tockova sam namerno odradio u boji svezeg metala jer sam zamislio malu scenu na ulicama Petrograda .
Boljsevik je iz Zvezda seta ruskih teknista ...glava je rezinska is steka ,na ledjima sam mu vec poskidao uprtace , epolete i slicno .... trebalo bi da drzi pusku.














Aki

Баш добро изгледа, поготово газни део точкова, јако леп ефекат!
Како си га радио?

Sandman

Baš izgleda nekako... metalno? :)

medico

Quote from: Aki on 06-08-2012, 22:32:23
Баш добро изгледа, поготово газни део точкова, јако леп ефекат!
Како си га радио?

Agama metalizeri savrseni za ovakve efekte ! inace oksiduju i blago potamne tako da nakon 15-tak dana dobiju definitivnu  nijansu.

gasha

Ja tu ne bi nista dirao  :super

Dima-RUS

имаш добар модел пиштоља, посебно допало речи "Доле буржоазија" :)
Али боја сувише густо утврђене, узмите мало подкоректироват.