Airfix Ju52-3m

Previous topic - Next topic

Mika999

Evo moj prvi "ozbiljniji rad". Nov sam u maketarstvu i planiram da ovaj avion pretvorim u dioramu. Evo kako napredujem.  :super








Mika999

Uksoro cu da mu zalepim i dekale sa donje strane i izresetam malo krilo i trup  :mjetal

Kerber

Hm, interesantno...Dosta dobro ovako na prvu loptu, jos za pocetnika... 8)
Pazi malo oko samih ostecenja, kao se odrazava sve to na ovaj talasasti lim...potrazi referentne fotke na netu.
A ja bih prvo ovo prebacio u makete u radu , sad dal' na avione ili diorame? Gde bi ti?

Mika999

#3
Prebaci u makete u radu, pa kada zavrsim neka bude u zavrsene makete aviona. Mozda nekom zatreba. Kada krenem dioramu, ako nije problem, napravim novu temu gde kaci cu poseno slike na kojima  ce biti ukljucen i ovaj avion.

Mika999

Evo, jos samo antena i to je to.




Nemsy_29

Ovo je odlicno! Svaka cast, odlican "ozbiljniji" rad  :cheers

Hornet

Lepo i detaljno odrađeno.

Popravi mitraljez kvari utisak. ;) ;)

maestro

Opa!
Majstori ovog zanata su rekli svoje i slažem se sa njima :)

Kerber

Kad sve zavrsis, lepo ga isfotkaj, pa otvori topik u "gotovim maketama"....
Lepa Julka.

Mika999

Hvala ljudi, mnogo mi znace ovavki pozitivni komentari. :) Vazi, kada bude bio gotov skroz, stavljam ga u zavrsene makete.

Warhawk

Svaka čast na "ratnim oštećenjima"! Uspeo si da to simuliraš a da se ne vidi debljina plastike  :super
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Mika999

Moze pomoc oko antene kod julke? Vidim da se antena spusta od ovog prvog stubica kod kabine negde napred ka motoru, ali ne znam gde tacno. Na kutiji se ne vidi najbolje. Da li je negde kod stakla kabine ili negde ispred, na onaj jos manji stubic po sredini?

Mika999

#12
Posto planiram da ovaj avion na kraju bude diorama, dodao sam malo peska na skijama. Posle sam to ofarbao u zeleno i pokusao da simuliram morsku taravu. Diorama ce biti napustena Julka na obali.




Mika999

Eto, stavio sam i antenu i time zavrsio avion. Necu vise da ga radim. :P



Sutra ima da ga uslikam vise puta preko dana i da napravim novu temu za njega u zavrsene makete.  :)

airsuba

Može da ispadne zanimljiva scena na kraju.
Skini mu samo prednje merdevine (ako možeš) jer ih nisu imali.

Kad budeš radio dioramu obrati pažnju da ga ubaciš u vodu/zemlju jer avion ima svoju težinu, da ne ispadne samo naslonjen na površinu.

Evo jedna fotka za primer