1:72 Heller IaI Dagger

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Zdravo drustvo  Pre nekoliko nedelja resio sam da zapocem dagera.Kao sto vidite morao sam da dodam resinski nos,da povecam i produzim vertikalca i da ubacim resinsko sediste i IP koje nisu na slici.Panele sam urezao ali ostaje jos puno toga pre farbanja.Na kraju bice Argentinac sa folklande.





l555bat

odličan odabir makete i decala,pratim sa zanimanjem....
ko je prizvođač resinskog nosa i koliko košta?

dragan_mig31

Zdravo.Nos nije u komercijalnoj prodaji.Dobio sam od jednog maketara iz Rumunije inace moj dugogodisnji prijatelj.On je to odradio za sebe pa meni dao nekoliko komada za miraze koje planiram da pravim.

matilda

wow, kakav vrhunski izbor.
jel moze od tog hellera da se namunji nekako nesher???
obozavam te miraze , stvarno ce da bude fina maketa

stevan

mutayu

Uz manje dorade Mirage V postaje Nesher koristeci Hellera iz kutije.

Goran A.

Gledano spolja Nesher i Dagger su ista stvar, razlika je u donjoj anteni iza pitocevi a unutra u opremi. Dagger je u sustini ime za update, razlika izmedju Neshera i Daggera je ista koliko izmedju Daggera i Fingera. Finger ima Kfirov nos i jos par nekih sitnica.

flanker

Nije mi baš najjasniji izbor Hellera pored Italeri Kfira?!
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

mutayu

QuoteNije mi baš najjasniji izbor Hellera pored Italeri Kfira?!
U pravu si ali samo delimicno. Postoje razlike izmedju Daggera i Kfira a ni Italerijeva maketa nije bas sjajna. Ako ti preurezivanje linija panela nije problem , mislim da je bolje raditi Hellerovu maketu. Uostalom ovde je upravo to i tema - Draganova Heller maketa Daggera.

Goran A.

#8
Mnogo bolji izbor je Revellov Mirage III ali ga je jako tesko naci. Iako je u pozitivu, mnogo je detaljniji i opremljeniji pa ostane dosta toga sto se kasnije moze iskoristiti.

Koristiti Kfira za Miraze i ostale derivative nije losa ideja ali je kolicina posla veca. Italerijev Kfir ima problem sa uglom vetrobrana i donekle kockastim presekom i vrhom nosa koji je, ako ne racunamo presek, odgovarajuci za sve apdejte juznoamerickih Miraza ali iza posleratnu modernizaciju Daggera poznatom kao Finger. Tu je i uklanjanje viska panelizacije i oplate cevovoda na oba karmana iako pravi Kfir ima samo jedan. Ostaje produzavanje zadnjeg dela trupa i dorada poklopaca glavnih nogu i antena u prednjem delu vertikalca. Mora se zameniti ventralni rezervoar jer nije isti. Ima tu jos par sitnica.

Dragance je prikazao sta zahteva prerada Heller i na kraju krajeva izgleda kao Miraz, ako nemate rezinski nos, treba samo premestiti pitocev sa oplatom ispod nosa i zaobliti ga na vrhu. Uz malo stirena nije nikakav problem.

Sve ove probleme resava novi i preskupi High planes ali zbog reduboke panelizacije predstavlja razocarenje.

mutayu

Da se ne zaboravi i krilo drugacijeg oblika na Kfiru (sa "zubom")!

Goran A.

Zavisi kog Kfira uzmes. Italerijev Lion ima u obliku ista krila kao Nesher/Mirage.

dragan_mig31

Odlucio sam da radim hellerovog mirazara bas zbog sve ovo sto sete napomenuli gore.Kfir ima previse zaj******je da bi se doterao na ovaj nivo a hellerov mirage E daje bolju osnovu.E sad detalje nisu bas naj naj ali sve se to moze doraditi.Kad smo kod revelllovog miraza taj je ustvari puno bolji od ovaj ali ima jedna zaj*****ja.Usisnici su mu premali i pogresnog oblika tako da terbao bi da promenim usisnike ili da ih preradim sto mi nije bas najbolje resenje a uz to i sama maketa je jako retka i skupa.Iz kutije se nos moze preraditi ali puno je lakse uzeti kfirov nos i preraditi ga sa stirenom i superlepka.Trenutno nemam apsolutno uopste vremena za napretka oko ove makete tako da sledeci update bio bi tek iduce nedelje.

Goran A.

Da bi se upotrebio Kfirov nos treba mu odseci male fensove na samom pocetku i preoblikovati vrh nosa iz konusnog u zaobljeni, koliko da nije spicast.

dragan_mig31

Da tacno.Ali ako bi nekad radio fingera onda fensovi ostaju jer ih dager ima.Ipak bolje nego da platim 40 + Evra za onaj novi PJ dager koj ima lose panele.

Goran A.

Taj PJ je prepak High planesa koji je izvorno jeftiniji od njega ali ipak preskup. Kada sam pre par godina video crteze, odusevio sam se al sada nista od toga. Problem linija panela nije dubina vec sirina, pa se ni smirglanjem ne moze mnogo popraviti.