PRVA maketa! F/A-18F Superhornet 1:48 Revell

Previous topic - Next topic

jocaman

Drugari,evo moje prve makete ikad! Poceo pre 15-tak dana,radio zbrda-zdola redosled, neke boje nisu adekvatne za model (crvena je enamel, a ne mat kakva treba da bude), dekali su me mucili,jer se odlepljuju,ali... Ovo su moji baby koraci i tek treba da naucim kako,sta,gde... Molim vas da mi ukazete na greske do sada (mada ih vidim i sam), a ako slucajno nesto i valja, vi me pohvalite  :lol .Veliki pozdrav
p.s. bice za neki dan nastavak,nadam se  :pilot


















matilda

za prvi rad je vise nego dobro.
pazis na setalje i ovu maketu dovodis na neki nivo.
svidja mi se kako si ofarbao, deluje ostro i sqa ivicom.
sedista su za prvi pokusaj, vise nego dobra.
dobro je i to sto si dekale na bocnim konzolama polepio.
koristis i git...
za prvu je iznenadjujuce dobro.
sladak klinac, jesi to ti ili tvoj mali???

stevan

jocaman

Hvala na prvim komentarima i pohvalama! Inace,ovo je moj sin Aleksa (8 godina),drugi clan dvoclane posade Superhorneta. I on je bojio sa mnom izduvnike,tockove...ali za njega spremam neku laksu maketu i to da je sklopi sam (ja cu samo da odvajam delove sa table). A imam ideju i za jednu veoma zanimljivu dioramu ... Nema veze sa avionima

Warhawk

Quote from: jocaman on 31-10-2012, 22:35:01
crvena je enamel, a ne mat kakva treba da bude

Pomešao si vrste boja. Enamel su uljane boje, a Akrilne sintetičke (polimeri). Obe vrste mogu biti matt, polusjajne (semi-gloss) ili sjajne (gloss)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

jocaman

e hvala puno na objasnjenju. Ako vidis jos nesto da ne valja, reci mi, pa da probam da popravim.pozz

jocaman

samo jedna ispravka: nisam uopste obracao paznju kad sam slikao,stoji 2011. godina na aparatu,a ja to radio pre 5 dana,podesicu datum ponovo :headbang

Suhoj

Kazes dekali ti se odlepljuju. Kupi Revelov Decal soft, on sluzi da se izbegne "silvering" dekala (da se ne presijava onako film) i da se ucvrste za podlogu tako da ne mogu da se odlepljuju. Ima to M-hobby da se kupi
http://www.bnamodelworld.com/images/medium/revell/RV39693_MED.jpg

Sto se farbanja tice, vidi da sto pre nabavis airbrush i kompresor i polako krenes da radis sa njima.

Kako napredujes kaci slike pa ako treba jos neke pomoci tu smo  :)


jocaman

hvala ti puno,pomogao si mi! I to sam se namucio na kontrolnoj tabli,jer je ona napravljena sa isturenim ivicama kakve i jesu inace,pa dekal nema nigde ni da se cestito " nasloni". pozdrav

jocaman

Evo,stao je na noge!! :D Čekam da se malo osuši lepak, pa da doteram sve detalje (popravim boju na ivicama, dodam držače vratanaca...) Pa onda da prekontrolišem i pregitujem gde god ''viri''. pozz









maestro

Jel' mi se čini ili su noge stajnog trapa legle malo ukrivo?

jocaman

možda jesu malo,ali još uvek se suši lepak,pa ću da ih fiksiram na ''yes''. hvala na sugestiji

Sandman

Zadnji točkovi, gledano spreda, jesu malo namešteni ka unutra, to bi samo valjalo ispraviti.
Same noge na F-18 jesu "lakat" forma, ako si mislio na to da su legle ukrivo?



Možda je bolje da si noge stajnog trapa lepio na kraju, nakon farbanja kamuflaže?
Ili sivu boju kamuflaže nećeš ni farbati? Sa slika mi deluje kao da je samo crvena na leđima farbana, a da je cela maketa ostala u boji kamuflaže?

Valjalo bi da malo gitom popuniš neke spojeve na strejkovima (produžetak napadne ivice krila koji ide ka trupu) sa donje strane, kao i oko usisnika odozdo.

jocaman

NIsam to još ni bojio,mislim ova siva kamuflažna što je maltene ceo avion. Pošto stalno imam da dodajem nove elemente,onda moram da očistim od boje gde ću da lepim, pa posle popravljam oko spojeva,jer mi je puno toga bilo lakše da farbam na tabli. Znači,tek mu sleduje totalno pregitovanje,pa onda farbanje i konačno dekali. Što se tiče nekog realističnog izgleda aviona (garavi izduvnici,eventualne ogrebotine itd) mislim da sam ipak zelen za tako nešto. Hvala za ova objašnjenja u vezi s točkovima.pozz  :cheers

Ćomi

Sitni delici koji se postavljaju na kraju-antene,pito cevi,stajni trap itd i koje je moguce ostetiti pri manipulaciji makete-uglavnom se farbaju na ramu (tabli)
Ostali delovi se lepe,pa gituju,smirglaju pa farbaju...
Naravno,svako gradi svoj put ali shvatices da postoje i laksi nacini ako krenes,ovako,naopacke.

Npr-postavio si nosace raketa...I sada treba da izgitujes,ismirglas spoj trupa i krila...Moze ali ima da se namucis...Zato,ja npr,nosace raketa i ostalo lepim na kraju...


Pozz,
Comi
No signature.

jocaman

I s tim se slažem,trebao sam da uradim tim redosledom za nosače,ali nadam se da neću imati nekih većih problema sa gitovanjem i šmirglanjem,videćemo. Hvala na pomoći !  :D :D :D