Italeri suhoj su-34 fullback

Previous topic - Next topic

milan78














Evo dragi prijatelji da se pohvalim(pozalim)mojom prvom maketom posle 17godina pauze.Jeste duga pauza,koju je prekinuo forum i mnogi pregledi stranih sajtova i you tube tutorijala...Italeri Su-34 maketa u 1/72.Detaljna u negativu,bez mnogo muke kao sto i znate jer je poznata nasiroko.Malo gita malo smirgle lepljenja...jedino u mojoj gradnji je pito cev od dve medicinske igle.Nije gotova jos samo lak i naoruzanje....Pozz!Evo tih slika izvinjavam se trapavo ih postavih.I vama i moderatoru sorry!Bice manje slike i lepo postavljene.A photobucket se promenio u odnosu na savete Sandmana..tako da eto snasao sam se!!!Pozz i hvala vam!!!!
Instagram-Peacockscaleworx

Miroslav

Postavi slike da vidimo. Inace, jedan od mojih najdrazih radova.

Tonxy Xy

 :mjetal Ovo je, Odlično!   :naughty Samo naprijed! :cheers

matilda

e odlican.
lepo si krenuo, samo tako nastavi.
ako se dobro secam, obrati paznju na stajni trap kad budes montirao da ti prednji tockovi ne budu u vazduhu.

stevan

milan78

Montirao i leze ok....i moj omiljen Rus btw!!!Dakle lak i prljanje i polica.I naoruzanje!
Instagram-Peacockscaleworx

Nemsy_29

Uradi wash i to je to, boje su super  ;)

milan78

To to.Ide posle lakiranja.Hvala.Nadam se da će biti ok posle.
Instagram-Peacockscaleworx

Miroslav


Paja

Koje si boje koristio? :)
Inace, za sada super!  :bravo

milan78

Boje su:Tamno plava humbrol 89,svetlo plava mix revell 50 i revell 5 u odnosu otprilike 3/5 "5" 2/5 "50",svetlo siva revell 76 1/2 i matt 5 1/2.Bela je humbrol matt 34 jer revell je uzas za cetkicu,iako je za ab super.Meni kako god je koristio ispalo je bzvze.Kao korektorom da sam mazao.U mixu sa svojim bojama je da kazem ok...Eto to mu je to.
Instagram-Peacockscaleworx

flanker

Sve to mučenje sa bojama si mogao da izbegneš farbanjem u operativnu kamuflažu
http://www.zastavki.com/pictures/1024x768/2012/Aviation_Su-34_bomber_034225_.jpg  :naughty
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

milan78

Jeste,da sam imao dekale za ovaj fullback!Ali u kutiji su za ovaj koji je valjda medju prvih par koji su bili demonstracioni aparati.I jos za operativni sa onom nedefinisanom zelenom u kamuflazi(valjda lake green)...meni je ovaj daleko naj naj jer je blizu kamuflaze su-27....sta znam.Ipak je to slatka muka!!!!
Instagram-Peacockscaleworx

flanker

Olimp models prave rezine pa su obuhvatili i Su-34 navodno iz Osetije avgusta 2008?!
http://modelsua.com/Olimp-Resin-Accessories.html
Koliko vidim brojevi i nisu neki problem, sigurno mogu da se pronađu isti ili približni.
Ali nema veze ovaj plavac je u svakom slučaju lepši, a i broj 01 je po njima bio upravo takav.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

nenadwebivi

Au, juce uzeh isti ovaj model i ceka me isti posao :D odusevljen sam vasim radom, meni ce su-34 biti druga maketa koju radim ( posto je prva u izradi a to je MIG-23s ) pa cu dati sve od sebe da bude bar priblizno ovakva :D

milan78

Zabavan je model a i nema puno problema sa izradom.Koliko znam ovaj alat korise i revell i tamiya tako da izbor je odlican.Veliki lepotan!Sa srecom u izradi!
Instagram-Peacockscaleworx