Mil Mi-8,Hobby Boss u 1/72....

Previous topic - Next topic

ypow

Nasao sajt upravo...pala mi je napamet genijalna ideja,
da u Google ukucam natpis sa fotografije:)

medico

Quote from: ypow on 21-09-2013, 10:49:25
Nasao sajt upravo...pala mi je napamet genijalna ideja,
da u Google ukucam natpis sa fotografije:)

ili pak jednostavnije da klikneš na ikonicu 'zemljine lopte' ispod avatara

Milan18111

Hvala svima,nadam se da ce i farbanje pratiti,za sada,dobar tok izrade ove makete. :naughty

@ypow
Vidim da si nasao sajt.Na njemu su uglavnom crtezi a ima i po koja maketa.
Sto se tice zica,u pitanju je spru .Radim sa njim zato sto moze da se lepi maketarskim lepkom.Tako je mnogo urednije nego sa super lepkom.
Inace rotor i zice se skidaju radi lakseg farbanja i kasnije montaze.

Milan18111

Pozdrav svima,
rad na maketi se nastavlja.Uradjeno je sledece:
IC-mamci,od dva spojena parceta stirenske plastike koja su oblikovana smirglom i skalpelom do oblika koji je potreban.



Nosaci naoruzanja,imao sam cetiri komada a dva sam napravio.
Sipke su napravljene od sprua i upasovane odmah da kasnije ne bih imao problema pri lepljenju.Ujedno su razvucene instalacie za dovod goriva od nosaca i podvesnih rezervoara.



Sitnice,poziciona svetla i simulacija garezi na rotoru prilikom rada motora....



Sve to kad se postavi izgledace otprilike ovako...



I krenuo sam sa farbanjem,mislim da ce sve biti gotovo do kraja nedelje ...vidimo se u Gotovim Projektima.
Pozdrav

Goran A.

Nisam siguran za garez na rotorima, vazdusne struje ne guraju mlaz prema prema rotoru, usmeren je drugacije. Ostalo bas odlicno izgleda kao da je maketa mnogo veca.


Goran A.

@KuKLiNsKi

Posto si tako lepo okacio slicice sad mi objasni sta na nima vidis? Sta si hteo da pokazes?

KuKLiNsKi

crno na početku krakova kao dokaz da iako strujanje zraka od rotora gura vručinu i dim prema dole svejedno krakovi potamne i to ne samo od ispod nego i odozgo?  ???

Goran A.

Jesi li na nekoj od slicica video da garez u tolikoj kolicini ide skoro do polovine rotora ili je to ipak znatno manje?
Zato sam napisao da nisam siguran za garez.


pekar

Prvo da ti kažem da nisi baš u libeli sa ovim doradama.Stvarno.Ali moram da priznam da mi se svidja i čekam finiš ovog helikoptera.
Drugo da ti kažem da si u pravu sa tim "garežom" oko početka kraka kod rotora.Taj detalj sam i ja video i odradio kod moje 8-ce.
IL-76

dragan_mig31

Nemoj da zaboravis da je garez prisutan i odozgo na elise rotora




Milan18111

Bas se rasplamsala  ova rasprava oko garezi na rotoru. :)
Definitivno ima garezi,proverio sam fotografije sto preko neta sto sa fotografija koje mi slao Dragan mig 31.Posto ja radim helikopter iz rata u Ceceniji gde masine nisu pazene I mazene onda sam dao sebi slobodu da za nijansu vise "ugaravim" elisu.
Naravno,elisa je zaprljana I sa gornje strane srazmerno donjoj.

Goran A.

Neka se rasplamsala, za to forumi i sluze samo da nema psovki.

Naravno da ima garezi, samo ne bas do pola krakova. U tom intenzitetu mozda u prvoj cetvrtini maksimalno.

@KuKLiNsKi
Pogledaj bolje slike koje si okacio, nijedan nije "tu negde".  Nadji slike rotora koji se ne okrece pa pogledaj.


Pedja

odličan rad,ništa više nemam da dodam.