ICM Su-27 "Red 01" - Russian Navy 1/72

Previous topic - Next topic

Miroslav

Dobra stara maketa od ICM-a, koja se tesko igde danas moze naci u prodaji. Veliki broj delova, uklapanje relativno lose, pa zahteva gitovanje na svim vaznijim spojevima. Kokpit ocajan, cak ni dekalima pokriven, ali sam to resio kompletnim Eduardovim Interior setom u koloru, koji je fantastican. Povrsinski detalji su prosecni, ali sam ih obogatio rivetiranjem koristeci Trumpeterove reference iz razmere 1/32. Ono sto mi se jako svidelo je konturna tacnost makete, odlican izbor dekala i stensila i to za cak 4 verzije, od kojih mi se ova iz 2003. ucinila najatraktivnijom. Takodje su dobro odradjeni tockovi i noge tockova, izduvnici i naoruzanje. Jedino mi nije jasno zasto je u izboru set raketa r-77, jer navedeni tipovi Su-27 nisu bili u mogucnosti da je nose, ali od viska ne boli glava. Sastavnica je relativno stura, ali dovoljno jasna za nekog ko ima malo vise iskustva u hobiju. Moja zamerka je sto nisu dali uputstvo za lepljenje stensila, ali mi je i tu od pomoci bio Trumpeter Su-27 u 1/32 razmeri. Koristio sam autenticne Model Master farbe za Flankera, a sivu sam napravio mesajuci Humbrol 126 sa belom u jednakom odnosu. Farbao sam free-hand tenikom.
Kad saberem sve utiske, mogu da kazem da mi je bilo veliko zadovoljstvo sklapajuci ovu maketu, upravo zbog izazova koje namece. Evo malo fotki.

dusko

Mirolsave ako se nesto pitan veoma kvalitetna maketa ,farbanje jako dobro (mozda malo nekih kerefeka ali to je vec stvar ukusa) vidim da si presao sa cetkice na air brush ,koji model koristis? U svakom slucaju makete koje si radio cetkicama bile su po meni sasvim dobre ali ova sada je ogroman skok na bolje ,mislim da si video kako se neke stvari airbrushom lakse i lepse urade. Samo tako nastavi da imamo u cemu da uzivamo.

Nemsy_29

Ova maketa je sve samo ne dobra, jedino sto je konturno tacna i sto uz nju ide dobro naoruzanje! Svaka tebi cast na borbi sa njom, ona je mene vise puta dobila i eno je i dalje cuci ceka bolje dane i ako je skoro pa pred farbanjem.

Reci mi kakvi su dekali, ja sam svasta cuo za ICM dekale a susreo sam se sa njima za MiG-29 9.13 i bacio ih u smece...

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

Miroslav

Dusko, radim sa AB-om vec skoro godinu dana. Naravno da se isplatilo. Ipak su mogucnosti znatno vece. Nemsy, nisu dekali losi, jedino bih bio zadovoljniji da su malo tanji.

Sneni

Bravo, vrlo dobar rad, zanimljiva nestandardna kamuflaža. Uvijek je dobro vidjeti Flankera :)
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

FLY BY WIRE

odlican rad ...farbanje... prljanje..za 5... :super   
pogotovo sto sam ga i ja radio i savrseno znam na kakvim si mukama bio prvenstveno sklapanje i dekali(stensili)
medjtim sve se to zaboravi kad se dobije finalni rad koji je u tvom slucaju odlican i bilo je vredno truda  ;)

su27rules


Miroslav

Hvala svima na komentarima! Nekad mi se cini da mi je vece zadovoljstvo uraditi maketu koja se tesko uklapa, nego onu koja se "sama sklapa". Uvek su mi najvaznije bile konture. Sve ostalo moze da se dotera, u manjoj ili vecoj meri.