Bf-109 E3 1/48

Previous topic - Next topic

medico

 Eduard  1/48, weekend edition .

       Uklapanje je jednostavno rečeno odlično, git sam koristio samo na jednom mestu i to je bila moja greška kod sastavljanja. Ako izuzmemo odlično uklapanje sve vreme sastavljanja prisutan je utisak nepotrebne prezakomplikovanosti sastavljanja i viška delova, ako izuzmem : dodavanje pozicionih svetala nekoliko sitnica u kokpitu, PE pojasevi, mrežice hladnjaka i žičanu antenu maketa je klasičan rad "iz kutije" .

Više slika kao i slike detalja ali i zašto je ovaj avion interesantan za naše krajeve porčitajte na mom blogu :medicosmp.blogspot.com
















miloskontra


Suhoj

Prelepo uradjeno, jedan od najboljih propova na ovom forumu  :)

Warhawk

Vrhunski rad.
Malo više upadaju u oči paneli i nitne nego što bi trebalo (možda da je uzeta malo svetlija boja boja washa), ali sve u svemu profi izvedeno.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Kerber

Vrlo lepo! Priler? Jedino mi se nitne po krilima ne dopadaju bas...ali, farbanje, detalji....boli glava!  :super

Pedja

Још један домаћи задатак. Одличан рад,по мени, крила и ривети сасвим на месту.Пренаглашени ,да јесу, али макету чине динамичнијом. Још једном,свака част.

Ćomi

Ma idi...
Predobro... :super

Pozz,
Ćomi
No signature.

maestro

meni je ovo nešto vrhunsko. :o

Poseidon


zero

Meser je grom,farbanje i prljanje  extra :bravo

milan78

UbiVa na mestu!!!! :mjetal
Instagram-Peacockscaleworx

Smajser

Meser ki da je pravi  :mjetal Vrhunski rad! Cime si radio izlolatore na zicama?

Lanmi

Bravo Aco,  vrlo uspelo farbanje. Posto isto prskam vrlo razređenim bojama jako mi je teško da postignem ovako ujednačeno-istrošen efekat. Tu ova razmera daje dovoljno prostora da se razmašeš.  Verujem da je postavljanje maski bilo mukotrpno ali taj trud se svakako isplatio. Jel' imaš neki savet za postavljanje tih maski?

Pohvale za dobre fotke i lepu prateću priču.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

medico

momci, hvala pa pohvalama .

ugao snimanja je malo pojačao efekat wash-a na nitnama , kako bilo ipak je trebalo za RLM 02 odabrati neku primereniji nijansu ali ti ostaje za sledeći put .

@Smajser izolatori su rađeni super lepkom u gelu Loctite ...žičicom sam uzimao malu kuličinu lepka iz tube i prebacivao na antenu pošto je dosta gust sam formira sferični oblik , a ove bele kupaste navlake ...mukotrpno turpijanjem evergreen stirena od 1mm pa na sve to i bušenjem rupe za provlačenje antene

@Lanmi ..savet za maske ...hm ...buduću da je jedan pametan momak (ti) rekao "život je kratak za eceraj"  ;) onda je za maske ultra-kratak , preko maske dok još leži na originalnom masnom papiru zalepi tamiya traku ona je lako podiže i onda sledi naj kritičniji deo , pozicioniranje ! jako je bitno da pre postavljanja dobro odrediš položaj maske jer praktično nema popravnog ...lepak maske je jak i sooper se vezuje za površinu makete tako da svaki pokušaj odlepljivanja rezultuje deformisanjem i rasparivanjem delova maski/šablona , ipak rezultat je odličan.

zamorano

Stvarno izuzetna maketa.

Idem odmah da kupim deset takvih i krećem da vežbam i da se nadam :).

Nitne na krilima možda jesu malo prejake iz daljine ali iz blizine izgledaju prilično ok, možda je to efekat niske rezolucije ili tako nešto... U svakom slučaju, ako i jesu, to je onda jedan promil koji fali do savršenstva. Ali ta gomila suptilnih i neupadljivih detalja, pre svega ogrebotina, može ja mislim ceo dan da se gleda - uostalom kao i svako umetničko delo :).

Pozdrav!