1/72 ESCI F-4J Phantom II, VF-96

Previous topic - Next topic

zolle

Pozdrav drugari, jos jedna ptica od mene. Opet Phantom, opet Vietnam, dobro znani "Show time 100"  :super
Maketa ESCI, dekali Hasegawa dobijeni uz nesebicnu  pomoc kolege Tomcat-a  :god Osim kokpita (koji se inace ne vidi   :lol), nista nisam dirao oko makete tj. uradjena je direktno iz kutije. Farbanje Happy color sprejevi i nesto cetkica ...






pozdrav od mene, sledeca nece biti F-4, majke mi   :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

Tomcat

Ovaj F-4 ti je najlepsi, bar meni, jedino si mozda trebao malo napisati o samom ''Show time 100'', mozda ima ljudi koji nisu upoznati sa pricom :)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

milan78

Fin rad.Volim fantoma a esci se secam kao klinac da je fina maketa za rad.Lepotan.Npr.ja nisam upoznat sa show time 100.
Instagram-Peacockscaleworx

zolle

Ok, kriv sam  :cry

Prica ide otprilike ovako ... 10. maja 1972. godine por. Rendi Kaningem i Vilijam Driskol (kao RIO)  leteli su cuvenu misiju iznad Vijetnama sa doticnim pozivnim znakom "show time 100". Elem, nakon sto su odbacili kasetne bombe (nosili su komada 4 ) upadaju u najcuveniji vazdusni okrsaj iznad Vijetnama. Do tog momenta "Duke" Kaningem je imao dve priznate vazdusne pobede, a tokom ovog okrsaja sa tri ispaljenje AIM-9 obara jos 3 MiG-17, cime postaje prvi i jedini mornaricki as u Vijetnamu. Pricalo se da je jednim  od oborenih MiG-ova pilotirao vijetnamski as Tomb, ali to nije potvrdjeno. Na povratku sa misije bivaju oboreni, ali su obojica uspela da iskoce iznad Tonkinskog zaliva i budu spaseni zivi i zdravi. Zvanicna verzija kaze da su oboreni od strane PVO raketom zemlja-vazduh, a neki tvrde da su ih oborili lovci ... Nakon rata se bavio politikom i postao kongresmen, naravno kako i svaki ratni heroj  :super bio poznat po ostrom i bezobraznom jeziku  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

kapetan

Gledajući tu epizodu Dogfight-a poželeo sam da napravim taj mornarički Fantom. Ako bi ispao kao tvoj, bio bih vrlo zadovoljan!
Pozdrav,Bojan!

milan78

A pa gledao sam tu epizodu....ok tnx za info.
Instagram-Peacockscaleworx

Tomcat

Quote from: zolle on 23-11-2013, 20:58:33
Ok, kriv sam  :cry

Prica ide otprilike ovako ... 10. maja 1972. godine por. Rendi Kaningem i Vilijam Driskol (kao RIO)  leteli su cuvenu misiju iznad Vijetnama sa doticnim pozivnim znakom "show time 100". Elem, nakon sto su odbacili kasetne bombe (nosili su komada 4 ) upadaju u najcuveniji vazdusni okrsaj iznad Vijetnama. Do tog momenta "Duke" Kaningem je imao dve priznate vazdusne pobede, a tokom ovog okrsaja sa tri ispaljenje AIM-9 obara jos 3 MiG-17, cime postaje prvi i jedini mornaricki as u Vijetnamu. Pricalo se da je jednim  od oborenih MiG-ova pilotirao vijetnamski as Tomb, ali to nije potvrdjeno. Na povratku sa misije bivaju oboreni, ali su obojica uspela da iskoce iznad Tonkinskog zaliva i budu spaseni zivi i zdravi. Zvanicna verzija kaze da su oboreni od strane PVO raketom zemlja-vazduh, a neki tvrde da su ih oborili lovci ... Nakon rata se bavio politikom i postao kongresmen, naravno kako i svaki ratni heroj  :super bio poznat po ostrom i bezobraznom jeziku  :super

A ako se ne varam, postoje izvori prema kojima pukovnik Tomb nije nikada postojao, a kongresmen Kaningem je usao u istoriju I po tome sto je postao kogresmen koji je osudjen na najduzu zatvorsku kaznu 
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Goran A.

Izgleda lepo, bas onako "desk top".

KuKLiNsKi

jako ljepo  :)   neki fetiš na phantome h?

barbarossa

Quote from: Tomcat on 23-11-2013, 22:18:28
Quote from: zolle on 23-11-2013, 20:58:33
Ok, kriv sam  :cry

Prica ide otprilike ovako ... 10. maja 1972. godine por. Rendi Kaningem i Vilijam Driskol (kao RIO)  leteli su cuvenu misiju iznad Vijetnama sa doticnim pozivnim znakom "show time 100". Elem, nakon sto su odbacili kasetne bombe (nosili su komada 4 ) upadaju u najcuveniji vazdusni okrsaj iznad Vijetnama. Do tog momenta "Duke" Kaningem je imao dve priznate vazdusne pobede, a tokom ovog okrsaja sa tri ispaljenje AIM-9 obara jos 3 MiG-17, cime postaje prvi i jedini mornaricki as u Vijetnamu. Pricalo se da je jednim  od oborenih MiG-ova pilotirao vijetnamski as Tomb, ali to nije potvrdjeno. Na povratku sa misije bivaju oboreni, ali su obojica uspela da iskoce iznad Tonkinskog zaliva i budu spaseni zivi i zdravi. Zvanicna verzija kaze da su oboreni od strane PVO raketom zemlja-vazduh, a neki tvrde da su ih oborili lovci ... Nakon rata se bavio politikom i postao kongresmen, naravno kako i svaki ratni heroj  :super bio poznat po ostrom i bezobraznom jeziku  :super

A ako se ne varam, postoje izvori prema kojima pukovnik Tomb nije nikada postojao, a kongresmen Kaningem je usao u istoriju I po tome sto je postao kogresmen koji je osudjen na najduzu zatvorsku kaznu

da, i veoma se zalagao za bombardovanje Jugoslavije..

elem, icepio si ga sta da ti kazem

Kerber

Tvoj najbolji rad ovde, ako me oci i monitor ne varaju.
Meni se bas dopada u ovom izdanju. Lep Fantom....Bravo!

Milutin

#11
odlican phantom...buduci da si ga farbao happy color sprejevima dobro je ispao. bravo :super

zolle

@KuKLiNsKi - nije fetis druze, jednostavno ih volim, sta cu  :super

Hvala svima na recima podrske, obecavam da bar naredne dve nece biti Fantomi  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !