UTVA 75, samogradnja 1:24

Previous topic - Next topic

KuKLiNsKi

po čemu bi trebo bit ustaški avion?

samogradnju neču ni komentirat ali kamuflaža je vrh!, imaš i An-2 ?
kako su radili te kamuflaže pištoljem ili sa sprejem?

Slider

Quote from: KuKLiNsKi on 03-12-2013, 20:48:10
po čemu bi trebo bit ustaški avion?

samogradnju neču ni komentirat ali kamuflaža je vrh!, imaš i An-2 ?
kako su radili te kamuflaže pištoljem ili sa sprejem?

imam an-2 al u kutiji, 72, jer inace za sebe radim samo 72
za ovu ne znam tocno, al meni to gledajuci slike prave lici na obicne auto lak sprejeve......
al uzivancija za spricat brushom- freehand, slika i vozis..ne moras pazit na overspray :-)

KuKLiNsKi

prejake su im bile te improvizirane kamuflaže.. sa svih strana na svakakvim mašinama
samo što nema maketa za sve te mašine  :(

Goran A.

Imam samo jedno pitanje posto su otvori za hladjenje cilindara na nosu su zatvoreni. Postoji fabricki poklopac za letenje u zimskom periodu, da li je ovo neka lokalna improvizacija ili nesto drugo?

Slider

Quote from: AG02 on 04-12-2013, 13:36:40
Imam samo jedno pitanje posto su otvori za hladjenje cilindara na nosu su zatvoreni. Postoji fabricki poklopac za letenje u zimskom periodu, da li je ovo neka lokalna improvizacija ili nesto drugo?
pa onda si ih napravis sam  :zvizduc

Slider

Quote from: AG02 on 04-12-2013, 13:36:40
Imam samo jedno pitanje posto su otvori za hladjenje cilindara na nosu su zatvoreni. Postoji fabricki poklopac za letenje u zimskom periodu, da li je ovo neka lokalna improvizacija ili nesto drugo?
neeee, ovo je moja improvizacija jer bi inace morao radit i motor da se vidi ( kao na aeru 3) a nije bilo vremena.... :cry

Goran A.

Da si znao, mogao si napraviti sa namenskim poklopcima, ustedeo bi na vremenu a cilindri se ne bi videli, mada i ovo lici. Svejedno, ne umanjuje vrednost ove makete! Bravo!

KuKLiNsKi

Slider
je je, evo odoh po balzu sad ču tamiča izrezat skalperom   :lol

Slider

Quote from: KuKLiNsKi on 04-12-2013, 16:08:53
Slider
je je, evo odoh po balzu sad ču tamiča izrezat skalperom   :lol
wow ...imas tamica od balze??? svaka cast :-)
ne, ozbiljno, nisam nikad skuzio zasto to ljudi ne rade- pa nije to spejs satl....mislim, ni ja necu ic radit npr spitfajera ili messera, ali nesto sto ne postoji kao maketa a ja zelim imat....to je jedini nacin
ove varazdince sto radim - moravu i aera cu kupit, al npr kurira i libisa nema u kitu....

Kerber

hehe....a cime lepis prvo komade balze, tako da ostane to kasnije cvrsto i trpi presvlacenje plastikom, a onda cime plastiku na tu balzu?
nekad se lepak prvio od acetona i ping-pong loptica, bas za to, ali je spoj uvek bio slabasan i lako se odvajalo..i kako se balzeni kalup ne upropasti prilikom navijanja plasticnih folija, jer je meka ko majcina dusa?

Slider

#25
Quote from: Kerber on 04-12-2013, 18:51:22
hehe....a cime lepis prvo komade balze, tako da ostane to kasnije cvrsto i trpi presvlacenje plastikom, a onda cime plastiku na tu balzu?
nekad se lepak prvio od acetona i ping-pong loptica, bas za to, ali je spoj uvek bio slabasan i lako se odvajalo..i kako se balzeni kalup ne upropasti prilikom navijanja plasticnih folija, jer je meka ko majcina dusa?
heh , sad si me sjetio za to ljepilo...sjecam se, kako ne.....
balzu ljepim ili drvofixom ( bijelo ljepilo za drvo) kad imam vremena da se susi, ili cianoakrilatima ( cianofix,  ili neko drugo trenutno ljepilo, uhu, zap-a- gap, ...)
ako ljepim cianoakrilatima, iznutra ( ako ima mjesta)  ulijem drvofix pa nek se susi unutra kolko hoce a ja vozim dalje
a onda stiren ljepim na balzu isto super ljepilom


ali recimo, u onom drugom topicu, trup sam radio obratno - kostur stirena, ispuna balzom, i bez presvlacenja plastikom
utva je povelika, pa sam da si ustedim sate i sate kitanja 2K kitom, a posebno brusenje, kaj obozavam, samo obukao sve u plastiku i pokitao sitnice
kalup za kabine--prvo lakras nitrolakom par puta, a onda premazes 2k auto kitom i pobrusis da se sjaji ko pesja ja.a...i to je to

sad se bas igram s trupom za 522...jos da imam nekog ko bi to izlio u resinu,  di bi mi bio kraj :-)

Kerber

hvala za pouku...mozda se nekad i nakanim na neki takav rad...
A za 522...iha! To postuj svakako! Moj omiljeni avioncic!

Vladimir

Ф89 НС