1:72 RV Aircraft MiG-23BN

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Maketu sam kupio jos pre vise od 7-8 meseci.Odma sam je zapoceo ali nakon sto sam ustsanovio da je maketa jedan preskup krsh ostavio sam je u kutiji posto sam izgubio volju a i valjda sam bio razocaran.pre oko 2 nedelje resio sam da je zavrsim.Na kraju sam dobio ovo :) Dekali su Dak produkt iz Bugarske(Takodje nevidjeno s****e od dekala) a boje su neki domaci mix revell,agama i tamiya.Praljanje standard.Jedino sto sam dodao su napalmi iz italerijevog su-22um3k ZB-500.Mnogo zaj***na maketa za rad i definitivno nije preporucljiva.











milan78

Meni potpuno korektan,odradio si ga za 5,u tvom maniru! :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

zivorad

Meni je bas super  :bravo 

Sta su konkretno mane doticne makete ?

dragan_mig31

Hvala vam :) Konkretno kompletno sklapanje.Pojave se zazori od po nekoliko MM a spoj prednjeg i zadnjeg dela je van sve kriteriume za normalne makete.

Tomcat

A ja bio ozbiljuno zagrejan za RV MiG-23... Kako god, meni je ovo jako lepa 23ka  :cheers
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Nidza79

Super je  :love. A reci mi jesu rupe na krilima odgovarajuce "stapicima" na koje treba da se nakaleme ne bi li se pomerala krila?

dragan_mig31

Pa ima kao neke klinove gde se montiraju krila.Mehanizam za pomeranje ne postoji ja sam sve to zalepio kad sam sklapao trup.

Goran A.

ZB-500 izgledaju pregrubo, bolje da si ga naoruzao necim drugim.

pekar

Baš mi je drago što si se namučio ali meni se maketa sviđa kako je odrađena (bar ovako gledajući).Samo se ti muči još više a ja ću da gledam tvoje radove. :lol
IL-76


djos & filip

Maketu si odradio vrhunski!
Steta sto je uklapanje toliko budjavo, jer generalno kad se ovako sklopi izgleda fantasticno....
Za tebe je ovo izvodljivo...za nas malo manje vicne a koji imamo ovu maketu u redu za cekanje.....veliki razlog da se zabrinemo :)

Veliki pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Kerber

Ma, naviko se Dragan  na to da su sve maketice super za sklapanje, pa moze da ih stancuje po 3 nedeljno...A ovde malo posla....
Ionako ne lici na avion  :hahaha
Da se nasalimo malo... ;)
Izgleda veoma dobro, a video sam ih u BG (pred sletanje) i cini mi se da si im boje potrefio, ako ne 100, a onda 90% tacno.
U tvom je maniru, i ima onaj prepoznatljiv smek. Ja tu nista ne bi diro....eventualno bombone i raketle ako nosi....ove su malo sterilne.... 8)

FLY BY WIRE

odlicna maketa...odlicno uradjena...bas mi se svidja ... :super


e sad i ja radim RV-ov mig 23-98(svi tipovi su zasnovani na istom klupu koliko ja znam )tako da znam sta govoris dobro......kad sam je vidio uh obradovao se detalji riveti i sve ostalo ...uzeo sam je iako je papreno skupa.....e sad kad je sklapam muka ziva...npr.,puno posla oko krila ako ih zelim ostaviti pokretna ....kao i za sve ostalo...znaci uklapanje veliki minus...po onoj narodnoj ,,okolo gladac unutra jadac"----prevedeno detalji gladac skalpanje jadac. :jok

...ali i pored ovoga mislim da je ovo najbolja serija 23-ki u 1:72 trenutno ako nista drugo bar zbog detalja i konturne tacnosti ;)

dragan_mig31

Definitivno najtacnij i najdetaljniji mig-23 ali i naskuplji i najzaj***niji za sklapanje :D sve naj naj :D

KuKLiNsKi

e a čije su mu to oznake ? :-[   :D