Westland Whirlwind 1:72

Previous topic - Next topic

Slider

Ups, nemam pojma koja firma...Novo????
Enivej, ovu maketu sam kupil onak bez veze- nit sam puno znao o avionu, nit me interesiralo - bio mi je fora oblikom, i falio u ww2 kolekciji britanaca, pa sam ga uzeo s namjerom da ga skalupim za dva dana.....
Al ne lezi vraze, kad je stigao skinul sam neke knjige i odusevio se s tim malim zunzacem....
Najbolji dio su mi fowler flapsovi, koji se izvlace skupa s krajevima gondola motora, i baterija u nosu - to se jednostavno moralo otvoriti....i nije vise bilo sanse da bude OB

Sve je krenulo sa skrajberom - izrezao sam nos, donji dio trupa i krenuo kasapiti krila - izrezao sam flapsove, pretkrilca na vanjskom dijelu krila, pretkrilca ispred krilnog hladnjaka, izlaze hladnjaka i flapsove

pa sam slozio u samogradnji cockpit- jos fali radio i roll bar



izrezao gondole motora



i zaljepio krila
ovo bijelo je pod cockpita



a onda sam krenul popunjavat rupe stirenom...prvo rezes, onda krpas...

unutrasnja ploha vanjskog pretkrilca



pa gornji dio otvora flapsova i zatvaranje zadnjeg dijela trupa




pa zadnji zidovi gondola, i prednji dio otvora flapsova ugrubo




pa s gornje strane zadnji dio hladnjaka na krilu



obrezana prednja strana prostora flapsova i prednji bulkheadi u prostoru za kotace, osnova



pa sam napravio i firewall  i sad opet lici na avion, bez gomile rupa




i to je to  za sad, sad je sve pokitano, ceka me brusenje i rad na nosnom dijelu

gledajte nas u iducoj epizodi 8)

Skyrider

Gledacu svakako, jedan od boljih aviona iz jedne stare igrice, Battle of Britain :) Nadam se da ces ga uraditi bas kako ti zelis !

Slider

o da....nabavilo se dokumentacije ko pljeve..... :caooo

Goran A.

... i vidja se jedared u 100 godina. Tu maketu retko ko hoce da radi.

Slider

idemo dalje...cijelo popodne posla a nist se ne vidi :(

enivey, izbusil sam rupu za repni kotac i na obe strane krila stavio oklopne ploce rezervoara od 0.1 stirena



pa sam vakuformiral poklopce repnog kotaca- sad su malo realniji od debelog originala



a napravil sam i vanjska pretkrilca, a i unutarnja ( al ih nisam slikal)



pa sam zavrsio s prostorima za kotace



onda sam napravio, montirao i zakitao karakteristicne uvodnike hladnjaka, i zavrsio osnovu gun baya- ostalo nakon bojenja



pa sam napravio sklopive bocne strane flapa krilnih hladnjaka





pa montirao gornju stranu - otvoreni hladnjaci na krilu gotovi



izbusil sam i rupe na zastinicima auspuha i pobrusil uvodnike hladnjaka



i napravio fowler flap i vakuformirao izbocenje u sredini



sutra zavrsetak cockpita- radio, roll bar, canopy, zavrsno brusenje i sve ide u primer
i moram zavrsiti flap - vakuformirat nove krajeve gondole

i mozemo lagano na farbanje :-)
gledajte nas u iducoj epizodi

Pedja

Žestoki radovi u toku, odlično izgleda

Kerber

Odlicno!
Posto moj prastari Airfix cami rasturen negde u fijoci, sa interesovanjem partim ovo...mozda mi da inspiraciju da ga zavrsim jednom.

Slider

to ti je to - Bilek, u kutiji Airfix....uzmi kutiju i vozi....ne moras kopat po dokumentaciji...ja sam obavio rudarenje po papirima :-)

Slider

 evo kaj se danas mrljilo:

radio, nosac radija, rollbar i novi naslon za glavu - cockpit gotov



pa sam stavio poklopac kabine i spreman za primer



primer odozdo - vidi se di jos treba kitat



i nakon zadnjeg kitanja i brusenja 1200 smirglom nasel sam jos par greskica




pa sam to ostavil da se susi i krenuo dalje s flapom - vakuformirao sam zadnje dijelove motorskih gondola, stavio pregrade i izrezao utore za pante...nemam sliku toga pa to vjerojatno nije kako treba- mozda je bilo cak sest panti, al eto, stavio sam 4




pa sam stavio pante i rubove, pobrusio i lupio u primer






a onda sam , kad sam zavrsio vanjska pretkrilca, presao ih primerom i prespricao zutom, a stavio sam zutu i na dio krila, i sky  za traku na repu
pustam do sutra da se osusi kak spada




a mozda i do preksutra, jer cu sutra najvjerojatnije imat zabavu s ovim:

osnova nosaca topova, s donjim vodilicama, i donji topovi
ima tu jos ohoho posla, ali evo poceo sam najzabavniji dio :D
naravno, novi nos ce se vakuformirat




tolko za danas, hvala na gledanju, gledajte nas u iducoj epizodi 8)

Warhawk

Jako mi se svidjaju ove dorade. Već sad si ga uzdigao jedno 2-3 nivoa iznad polazne makete. Mogu da zamislim tek kakav će finalni rezultat biti.  :cheers
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Slider

tnks, nisam napomenuo da sam ga cijelog urezao i izrivetirao- to mi je standardni postupak sa svim starijim maketama, pa zaboravih :headbang

dragan_mig31

Svaka cast.Ovo je pravo maketarstvo :)

Slider

evo kaj sam mrljio cijelo popodne........cca 65 dijelova

montirao sam donje topove na nosac, i utaknuo gornje u prednji nosac



pa sam napravio i montiral cildar za zrak



montaza gornjeg para



provjera dal pase u trup





dodana sipka na koju se sarafi nos



i gotov kompleks - dodani bubnjevi, oklopne ploce i prednji dijelovi cijevi s recoil oprugama





provjera kak pase u trupu





i eto - cijelo popodne, al bas mi se svidja... :D  i na kraju kao slag, vacuformiral sam novi poklopac nosa...ima na njemu jos posla- unutrasnja konstrukcija, rupe...ali bitno da sam ga napravio 8)



gledajte nas u iducoj epizodi

kapetan

Odlično, pratim... Samo izbuši rupe na cevima machinegun-a!

Pozdrav, Bojan!