A6M3 Zero 1/48 Tamiya

Previous topic - Next topic

kapetan

Koja je boja koristena za motor?

vlajko&marko

Quote from: kapetan on 14-01-2014, 13:26:36
Koja je boja koristena za motor?
Odokativnom  metodom pomesane steel+black 

Kerber

Ova boja za kabinu je taman! Lepo "zvuci".... ;)
Pustas mu neki crni "wash" na motor, da dobije na dubini?

vlajko&marko

Kabina gotova skroz ustvari nije skroz ostalo mi je jos da uradim pojaseve na sedistu
ali to cu kasnije
motor gotov samo jos ceka ugradnju




vlajko&marko

Pocelo farbanje konacno  :)
za propeler sam koristi MM1402
sad ide onaj tezi deo odraditi zelenu kamuflazu po trupu i krilima



kritike uvek dobrodosle
Vlajko

medico

trebalo je da malo obradiš ivice propelera pre farbanja  ::) , znam da macro mod otkriva previše i da se to nevidi baš tako drastično ali ipak je ... trebalo je da malo obradiš ivice propelera  , sem toge sasvim lepo napreduje ;)

vlajko&marko

Quote from: medico on 20-02-2014, 12:27:24
trebalo je da malo obradiš ivice propelera pre farbanja  ::) , znam da macro mod otkriva previše i da se to nevidi baš tako drastično ali ipak je ... trebalo je da malo obradiš ivice propelera  , sem toge sasvim lepo napreduje ;)
ja sam njih kao nesto odbradjivao ali kad ono medjutim  :headbang :headbang  :doh
izgleda da krstenica pocecinje da dolazi po svoje  :zvizduc
:cheers

Kerber

osim obrade krakova, pazi da im zadnju povrsinu ofarbas u onu njihovu red-brown, kao primer crvenkasti, a protiv odbleska.

vlajko&marko

Quote from: Kerber on 20-02-2014, 13:04:53
osim obrade krakova, pazi da im zadnju povrsinu ofarbas u onu njihovu red-brown, kao primer crvenkasti, a protiv odbleska.
@Kerber hvala na podsetniku za zadnju stranu krakova
Ma da sam negde procitao(trenutno nemogu da se setim gde) da je zadnja strana krakova elisa bila ofarbana i u crnu boju   

Miroslav Š.

Upravo sam i ja u ovoj ,,japanskoj temi" pa samo da potvrdim ovo što si napisao za zadnju stranu krakova elise, farbanje je bilo u dve varijante (kao što je Bane napisao u toj red-brown i crnoj boji).
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

mcaslav

Četka?

Nema šanse...  :headbang

Bravo, majstore...

Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

vlajko&marko

poceo sam sa farbanjem gornje kamuflaze
samo ne znam dali sam na dobrom putu   :think
za sada izgleda ovako




vristite ako ne valja    :zvizduc
Vlajko

Goran A.

Efekat je tu, samo sto kod tebe izbija zuta a trebalo bi svetlosiva, jedino ako ne vara monitor.

vlajko&marko