ARII 1/72 Ki-46-2 Dinah trainer

Previous topic - Next topic

Sandman

#30
Danas je pao prajmer - Gunze Mr. Surfacer 1200





ypow

Kako si krenuo ove godine, svaka cast! Pratim sve
radove, sve pedantno, suptilno, profi...onaj Dinah
mi se najvise dojmio, maskiranje pobedilo!
Htedoh da te pitam posto za taj avion, naneo si
plavu boju oko motora i na jos par mesta a preko toga
prajmer? Jel se plava boja "krozvidi" kao neki
shading ili ce prajmer da se grebe posle, zbunio
me redosled?

Sandman

Ne ne, ne vidi se plava ispod Surfejsera.
Ta plava je japanski zaštitni lak/prajmer kojim su prebojavane sve unutrašnje površine.
To što je na maketi bilo oko motora je samo oversprej pošto nisam baš pedantno prskao te delove (tj. nisam maskirao okolo). Surfejser je sve prekrio, inače bi bilo katastrofalno kad se na kraju nanese finalna boja jer bi se sve providilo ispod nje.

Sandman

#34
Danas sam naprskao belu boju kao osnovu za konačnu boju aviona (Orange Yellow), ali samo po sredini panela! Siva boja Mr. Surfacera koja se nazire između panela poslužiće kao preshading za žutu...




medico

lepo napreduje  !
a da nije preslab kontrast ove surfacer sive za žutu ?

Sandman

Quote from: medico on 13-02-2014, 01:18:28
a da nije preslab kontrast ove surfacer sive za žutu ?

Trebalo bi da nije, ovako sam radio i na Harvardu, jedino što je tamo žuta bila malko svetlija nego što će biti ovde, tako da ću gledati da je prskam iz više tankih slojeva.


Pedja

Која боја ће бити наранџаста,од ког произвођача?

Sandman

Gunze H24 Orange Yellow uz možda par kapi H14 Orange.

Sandman

#39
Danas sam naprskao i finalnu boju Dine - Gunze H24 Orange Yellow... na slikama se ne vidi najbolje (žuta kao i sve ostale svetle boje su jako nezahvalne za fotkanje zbog jakog kontrasta), ali uživo je efekat preshadinga Mr. Surfacerom u potpunosti uspeo...




Ćomi

Pratim sta radis i svaki put me ovaj tvoj dinar podseti na zli pfening kog u svojim postovima ima Chuck Wojtkiewicz...
Pored toga sto je evidentno da imas lovu, bas fino ovo radis i slikas...

Pozz,
Ćomi
No signature.

Sandman

Samo fale još i Hana i Frici  ;) >:D

Sandman

#42
Spineri i elise naprskani sa Gunze Mr. Color 131 (Propeler Color) - prethodno sam vrhove elisa maskirao Tamiya trakom širine ~1mm...


Kerber

Dinar po slici...lepo tebe neko placa... 8)
A gde si naso ovoliki dinar? Nedicev?  >:D
Ajde bre Srdjane, zavrsavaj Dinu, da se veselim sto ce moja da bude lepsa...tatatatatira! :violin
Ova nekako grbava pa zuta...
More, maketa je izgleda opasno dobra za rad, lako se sklapa, jos da vidimo decali kak'i su im, a zelim ti srecu po skidanju maske za kabine (imao sam podlivanje na 2 moje i to mnogo prostije, sa manje resetki i pojeo sam se ziv).


KuKLiNsKi

jel svaki put isti dinar ili neki drugi to je sad pitanje  :D
jedva čekam gotovog!  :-X