Bf 109e edvard 1/48

Previous topic - Next topic

Noless

#31
svestan sam da tockovi nemaju pravilan ugao, cim sam ih montirao smorio sam se....
Ovo je bio jedini polozaj u kojem su hteli da stoje, izgleda sam zeznuo kada sam montirao kutije stajnog trapa... Toliko sam muke ulozio i na kraju taj peh sa tockovima  :(
Posto su tockovi zaliveni super lepkom, nema sanse da ih odlepim, ne znam dal da pridjem sa lemilicom, malo ih zagrejem u korenu i pokusam da ih dovedem u pravi ugao? Ili mozda vi imate neki predlog kako to da resim?
Posto sam i sam svestan tockova, da nisu dobri, vise me interesuje kako je ovo ostalo odradjeno? Da li sam pogodio sa vederingom i da li to izgleda realno (posto ja to definitivno ne mogu da ocenim objektivno)? Uvek sam kritican prema mojim radovima, i uopste ne mogu da ih ocenim realno  :headbang
@pedja: za boje imas na prethodnim stranama, a sto se tice vederinga, koristio sam ak washes dark brown, engine oil i dark mud, pigmenti su valleho umbra i siena za simuliranje zemlje i prasine na stajnom trapu i korenima krila.

Kerber

Hmmm, ja se borim sa "neposlusnim nogama" stajnog trapa tako da ih ne lepim direktno u lezista, nego zapunim parcencetom plastike i super lepkom. Kad se osusi, 0,3 burgijicom zabusim rupice u lezistu i u samoj nogici, onda tu dodje komadic bakrene zice, pa kad se lepo spoji, imas vremena i prostora da ih dovedes na pravac i ugao....Znaci, sad rez do lezista, zabusis rupice , zica, super lepak i to je to. Steta da ovako ostane, jer je mnogo dobro ispao Messer.
Pozz!

Janjic

Meni je sva vrhunski urađeno :super
Nadam se da ću jednom znati da obojim maketu kao ti  ;)
凸(¬‿¬)凸

Ćomi

Da ti kazem - ofarbao, ostario si ga vrhunski !
Ja, sto ne znaci da je to pogresno, ne bi ovoliko ulja prolio po trupu odozdo ali smatram da je to samo razlika u ukusima...
Bas, bas dobro izgleda.
Bravo.

Pozz,
Ćomi
No signature.