Hasegawa mig-17 pf Fresco-D 1/72 U.A.R. 1967.

Previous topic - Next topic

milan78

Prvo da zahvalim svima koji su pomogli sa dekalima da bi zavrsio ovu maketu a to su Biba struja,Dejan 68,Sezan i Zivorad.Onako abecedno.Dakle matora maketa siromasna detaljima,kokpit samo pilot i neko grozno sediste,pozitiv,uklapanje tu i tamo ali se da nategnuti,pritegnuti,gitovati smirglati.Kokpit sam kompletno skrecovao i sediste napravio,nisan,komandnu tablu,bocne instrument panele i sa strane.Isekao providni deo koji je dat u zatvorenom polozaji na polopac dodao bravice i onaj deo iza sedista sto klizi sa poklopcem kabine.Malo doradio poklopce stajnog trapa u kutije isto ubacio ponesto i izduv obogatio ali to se slabo vidi.Pito od med.igli i dodao one dve antene pod krila.Boje humbrol 150,121+93,dole 89 i bela u mixu,nos 131.Osnovni dekali su KP za Egipat u vreme U.A.R. a stensili su propagteam koje sam imao u steku.Oni su vec posebna prica sve na istom filmu isecanje a tanki,lako se guzvaju.Revell mat lak i vedering pastelima istaknute linije panela posto je pozitiv.Sve odradjeno cetkicom.:hahaha Tako je kako je ispalo da kazem zadovoljan s obzirom sta je u kutiji.:cheers










Instagram-Peacockscaleworx

flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

maestro



Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

Sneni

Dobar je, nema šta, odlično četkarenje :)
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

matilda

Volim da vidim kad neko ulozi truda u ovako "momacku" maketu.
odlicno izvdeno

Stevan

milan78

Takve su najveci izazov....drago mi je da se svidja! :mjetal
Instagram-Peacockscaleworx

Milutin

odlican, lepo je uradjen kokpit,dekali.nego kako si uspeo da napravis ove ,,bare" od ulja ili cega vec na aerodromu?

milan78

E hvala,to je podloga printana na papiru digitalnom stampom.
Instagram-Peacockscaleworx

Milutin


Dejan68

Milance, ovo je sta reci vauuu ispalo. Sto bi narod rekao ispade od babe devojka.
A  o cetkarenju sta reci nego  :super :super :super

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

PELE

Odlicno je ispao, bas mi se dopada !

Poenta i jeste od panja napraviti maketu i ti si to uspeo ! :cheers

Radih jednog KP-a sa jako malo iskustva pre 4 godine , ista sema i oznake, moracu da ponovim to sada...  ;)