Kfir C7 (Italeri, 1/72)

Previous topic - Next topic

maestro

Poz svima,
Dobro poznata maketa, nije loša ali zahteva dosta dorade... (izemđu ostalog, u kutiji su dati delovi za C2)
Kratak osvrt na dosadašnje radove, izvinjavam se što je malo haotično :)
Planiram ovu mašinu:


Kokpit je urađen u samogradnji, Italeri daje samo sedište (koje je BTW pogrešno, zameniću ga odgovarajućim iz šteka)




U izduv sam lepio trakice tankog lima (na slici nije još gotovo)

Pito cev takođe u scratchu

Sve sklopljeno, izgitovano, samogradnja nosnog wheelbay-a, isečeni flapsovi (kao i kanari samo su prislonjeni za potrebe slikanja), dodati RWR senzori





U međuvremenu sam odradio i topove u samogradnji (italerijeve sam uklonio). Ošmirglao sam instalacije u spremištima st. trapa - i to ću od nule da odradim... (slike sledeći put, sorry).
Još ima dosta posla, pa prajmer...
Pozdrav!

Goran A.

Pogledaj sliike pravog aviona, treba da uklonis ispupcenje na desnom prelazu krilo trup, ima samo na levoj strani. U kutijama glavnih nogu nema nista osim pristupnog pokloca i cevovoda po obodima. Italeri je to ofrlje odradio.

zolle

 To druze !!! Daj ga, obozavam ovu letelicu, moze tu svasta da se doda, zavisi sta hoces da pravis! Laserski obelezivac ispod nosa, nosaci za bombe ispod trupa , laserski vodjene bombe  :love :love :love :love
Dokon mozak, djavolja igracka !

maestro

AG-nisam znao za ispupčenje... Biće sređeno.
Zolle-sa meni dostupne 2 fotke 534ke se vidi da nema Pave Penny (a ionako ga ne bih kačio, nisu ih svi nosili koliko znam). Što se bombi tiče, slab sam sa modernim naoružanjem, a na raspolaganju imam 4x Mk.20 i 2x TER pa ću iskombinovati nešto.

milan78

Uradi mu hud i onu instalaciju iza sedista.Znam da znas sta i kako.To ispupcenje stoji da nema c7 ali ces se namuciti,veruj znam ovog djavola iz kutije.Svaki usisnik ima po nosac,drzac koji spaja trup i sam usisnik.Nije neki detalj ali i to nije lose da se ubaci.Samo hrabro ne daj se. :cheers :mjetal
Instagram-Peacockscaleworx


maestro

Hvala na komentarima!
Milanče, HUD je odavno odrađen (sa ručkom za katapultiranje i još nekim sitnicama) i čeka na ugradnju.
:cheers :cheers

Goran A.

Trebalo bi da popravis komandne povrsine jer su drugacije konfigurisane i ima ih tri - unutrasnja, srednja i spoljna. Srednja i unutrasnja ne mogu da stoje zajedno u takvom otklonu u odnosu na spoljnu.

Varijante kada nema pritiska:
- sve tri horizontalno
- sve tri zajedno na dole
- srednja i spoljna na dole zajedno, unutrasnja horizontalno
- srednja i spoljna zajedno na dole, unutrasnja tek jedva blago smaknuta na dole
- unutrasnja i spoljna blago u istoj ravni na dole, srednja vise na dole u odnosu na unutrasnju i spoljnu.

PELE