1/72 Academy P-40N/M

Previous topic - Next topic

Nidza79

Od ove dve opcije sam odabrao "N". Umetanje delova trupa koji odlucuju da li ce biti "N" ili "M" je kulturno i inteligentno reseno od strane proizvodjaca. Tokom rada pojavice se tri neiznudjene greske. Dva dela koja idu unutar usisnika (D9 i C18) su pogresno odmerena i tesko se uklapaju jedan u drugi a potom zajedno sprecavaju zatvaranje polovina trupa. Kod malih krila plasticne ekstenzije koje treba da se udenu u trup su date u razlicitim velicinama da bi se izbegla i najmanja mogucnost da pogresite. Nazalost kod krila D23 ekstenzija je pogresno izlivena pa se treba kompletno ukloniti da bi se izbegao efekat "stepenika" i nepotrebno smirglanje. Kabina je data iz tri dela sto cini jos zalosnijom cinjenicu da ju je nemoguce ostaviti otvorenu. Proizvodjac cini krupnu gresku u tome sto je sredisnji deo (koji se otvara) pogresno premerio i izlio je u istoj sirini sa ostalim delovima. U stvari ovaj deo je siri od ostalih sto omogucava klizenje unazad po sini. Ovo onemogucava da kokpit otvorite ali i stvara krupne probleme pri uklapanju. Naravno na sve ovo instant zaboravljate kad dodjete do dekalisanja. Dekali se nece pocepati cak ni pri gruboj manipulaciji ali su zato maltene nesposobni da prate i blage krivine oplate aviona. Silvering je "epski" a kao sto se vidi nisam ga skroz "utulio" kod nacionalnih oznaka. Po meni maketa ima vise pozitivnih strana a najbolje je reseno uklapanje krila u trup. Naime dovoljno je samo desetak poteza smirglom po zadnjem delu krila (koje se nastavlja u trup) i krila ce leci po metodu "da skljocne".


milan78

Instagram-Peacockscaleworx

Nidza79

Bio sam u zurbi i uslikao sam ga samo iz dve perspektive. Ova mi se nije dopala jer sunce malo gusi boje i ne znam koliko se primecuje npr tamno zelena po ivici vertikalca?


Jovac

Lepo si se ti sa ovim izborio . Nego koju si boju koristio za donji deo . Lep rad .

Skyrider

"Naravno na sve ovo instant zaboravljate kad dodjete do dekalisanja." hahahahahhahahahahahahaah, sto bi se reklo, taj neki fazon :lol
U sustini, nije los, mislim da si promasio donju boju, a posebna kritika ide na broj slika. Dve, stvarno ?

Nidza79

Pa da - dve, imas na prethodnoj strani moj I-16 sa tri slike, doduse taj avion je podebeo a imao je neke fore tipa petokrake na spineru pa otud treca slika. Istina je da je donja boja trebala biti malko svetlija sad kad bolje razmislim.   :zvizduc