Albatros D.V - Eduard 1/72 W.E.

Previous topic - Next topic

Janjic

Dobar dan svima.

Evo, prije par dana počeo sam da radim na ovoj maketi. Pokušaću da napravim avion  Richarda Flashara

http://www.militarymodelling.com/sites/1/images/article_images_month/2009-11/5%20albatros.jpg

Ovaj weekend edition nema puno detalja, pogotovo unutrašnjost kokpita a nisu ni ubacili vjtrobransko staklo. Iako sam mislio da ovo bude OOB kad sam krenuo da pravim i kad sam vidjeo siromašne detalje, odlučio sam da ipak malo obogatim kabinu. Kao reference sam koristio radove drugih kolega i naravno slike i preporuke sa Wingnut Wings sajta.
Evo i malo slika sa ponekim komentarom. Pošto ima malo više slika, postaviću ih kao tumblove, pa ako želite, kliknite da vidite sliku (slike su postavljene na Postimage, tako da se odmah učitaju).

Motor sam malo obogatio žicama




Tank za gorivo sa kutijom za municiju (bar mislim da je to)



Auspuh izbušen


Za pojaseve sam koristio krep traku koju sam nalijepio na alu foliju, te sam od PE lima (koji mi je ostao od Akagia) napravio kopče i zatezače



Sjedište



Detalji u kabini (kopirano od Wingnut Wings Albatrosa u 1/32, neke stvari su ispale velike za 1/72, ali mogu proći)




Postavljeni dijelovi na svoja mjesta i ofarbana unutrašnjost sa Model Master 1735 wood enamel bojom



Sajle ću raditi na slijedeći način. Bušim rupe sa borerom od 0.3mm i kroz njih provlačim bakarnu žicu. Ovo ću da primjenim i na krilima. Rupe će naravno biti popunjene. Ovdje su urađene rupe i provučene sajle za stajni trap i za sajle koje idu od "nosa" prema krilima.


Evo kako to izgleda na "kamari"


I  kad je zatvoreno



Ono što mislim da će mi praviti problem je motor. Mislim da je ostao previše podignut u odnosu na trup. Sad je naravno kasno za popravak.


Eto toliko za ovaj put. Savjeti, kritike, prijedlozi su uvijek dobrodošli :-)

Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

Jovac

Dobro ti ovo ide , samo napred .

Janjic

Hvala drug  :)

Evo mene opet. Danas sam uhvatio malo vremena za maketu, pa sam nešto i napravio.

Malo dorade na mitraljezima (cijev od madicinske igle i malo ostataka od PE seta)



Pošto ću da dobijem riging na poklon od kolege Profe, bakra više nema ali ima pokušaja da se naprave španeri. Znam da nema logike to praviti u 1/72, niti to liči na španere ali ja sam nešto napravio. Neće biti bušenja krila, te gitanja i šmirglanja (prvobitna zamisao), nego ću kroz ove alke ili upice provlačiti sajle.

Evo španera (40 i kusur komada)



Krila i trup bušeni borerom od 0.3mm, višak španera odrezan (ostavljeno dovoljno da se popuni rupa i da ostane alka na površini), CA ljepilom pričvršćeno a rupe bušene po šemi Wingnut Wings-a.





Eto tako. Sutra bi mogao da padne i prajmer, da vidim spojeve a na krila i šema bojenja.

Pozdrav drugari,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

Kerber

Alal ti oci!  :super
Gde urade bre ovolicke alkice? Stvarno, za mene je ovo nemoguce...
Do sada ti je rad, po meni, veoma uspesan. Teraj tako do kraja, nema sanse da ne ispadne kako treba.

Janjic

Quote from: Kerber on 18-07-2014, 09:48:31
Alal ti oci!  :super
Gde urade bre ovolicke alkice? Stvarno, za mene je ovo nemoguce...
Do sada ti je rad, po meni, veoma uspesan. Teraj tako do kraja, nema sanse da ne ispadne kako treba.

Hala drug  :)

Namotavao sam žicu oko borera 0.3 te je uvijao da bih dobio alke.
Drago mi je da ti se rad sviđa  :)
凸(¬‿¬)凸

kapetan

Odlično do sada, pratim sa uživanjem!

Janjic

凸(¬‿¬)凸

Janjic

Zdravo drugari.

Ofarbao sam krila prema Wingnut Wings sastavnici i zadovoljan sam kako je ispalo.

Prvo Tamiya XF-71



pa mix Tamiya boja za ovu tamno ljubičastu X-16 + XF-52 (odnos 1/1)



Sutra možda i donja strana.

Eto tako  :)

Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

Janjic

Evo još malo ofarbanih dijelova.

Trup obojen kombinacijom RLM02 i bijele. Nisam baš siguran da je to ta boja, pa ako neko zna neka piše valja li ili da mijenjam. Da budem iskren ima i razlike u boji kad se gleda uživo i na slikama.



Sitnarija odrađena istim mixom



Horizontalac i vertikalac Tamiya X-28 (ovde će možda da bude još dorada)



Eto ga :)

Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

medico

Vrlo pedantno ! Lepo napreduješ .

Janjic

Evo mene opet   ;D

Quote from: medico on 22-07-2014, 21:52:24
Vrlo pedantno ! Lepo napreduješ .

Hvala drug  :D

Urađeno par stvarčica pa da vam pokažem  ;)

Horizontalac izrezan, očišćen od boje, malo izmjenjen i ponovo ofarban



Krila obojena sa donje strane, RLM65



Obojen crveni "prsten" na vrhu nosa i spiner (iste su boje)



Sa točkovima sam imao mali peh. Prilikom skidanja maske sa felge, traka je povukla boju pa sam morao ponovo da miksam RLM02 i bijelu da bih dobio istu nijansu, ali nisam pogodio.



Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

Janjic

Zdravo svima.

Obojene još dvije stvari, hladnjak i propeler.

Hladnjak (Tamiya XF-66)



Propeler (Tamiya XF-79 i Model Master 1735 wood). Oko propelera ima još malo da se radi, tako da će greške koje viditte biti ispravljene. Možda je previše pravolinijski urađen, možda ni boje nisu baš pogođene, ali nema veze, dobar je.



Ostalo je još da ofarbam mitraljeze, auspuh i drljaču. Nakon toga lakiranje, dekali pa sastavljanje :)

Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

komoras

predji samo preko propelera slikarskom uljanom bojom, burnt umber kako bi dobio efekat pravog drveta i biće ko pravi
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Profa

Moja zamerka je što su linije maske trebale da budu celom dužinom elise - elisa je pravljena iz komada koji su ređani jedan na drugi i jednako obrađivani. Zato se tamni i svetli laminati jedne polovine nastavljaju u drugu polovinu, nisu naizmenični:


Poslušaj komoraša, pređi to uljanom i biće OK ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Janjic

Hvala drugari  :)

Znam Profo, ali reko spiner je tu da pokrije mjesto zločina  ;D

凸(¬‿¬)凸