Messerschmitt vs PO 2

Previous topic - Next topic

Pedja

редак тренутак доколице вечерас па сам почео да разрађујем идеју коју имам одавно, и реших са вама да је поделим. хтео бих да направим диораму ваздушне борбе у овом случају напада Месершмита на ПО-2 негде у зиму на источном фронту. Скицирано,наравно јако лоше, то би изгледало овако...



Квака је што би због перспективе ПО -2 требао да буде 1/72 док би Месершмит био у размери 1/48. Имам и макете,наравно...



Има ли неко идеу о реализацији,можда је неко већ пробао нешто слично или има неки линк да је неко други пробао,свака помоћ и разрада би добро дошле.

Хвала унапред

Ćomi

Meni se dopada ideja !
Teren obavezno napravi reljefno, ne kao sliku... Na nekom forumu sam nekada video nesto slicno-suma je bila od sundjera cepkanih na sitne delice pa farbana u nijanse zelene...mada, obzirom na razmeru ja bi to pre radio od one static mahovine...ne znam kako da je drugacije nazovem, proizvodi je Noch.
Reka standard-neki gel, rezin...
A avioni mogu da se pricvrste da sipkice od prozirnog pleksija isecenog na laseru na recimo 3 x 3 mm, tako bi bilo manje primetno od neke zice, a cenim dovoljno cvrsto.
I to je predlog ako se bitka odvija visoko u vazduhu...Obicno ako je bitka pri zemlji, avion se pricvrsti krajem krila za neku granu visokog drveta, takvih diorama ima i ovde na forumu...

A onda po zelji moze dim od v(f)ate, svasta nesto...

Eto, od mene za sada dosta  ;)

Pozz,
Ćomi
No signature.

Skyrider

#2
Probao je kolega Brajkovic i ispalo mu je sjajno, s tim sto je on drzace maketa maskirao 1)dimom i 2) drvetom. To bi mogao da sredis, da ne bude kao ona moderna EKO vetrenjaca za elektricnu enrgiju. Stvar koja mi se ne svidja je 72:48. To nece ici odmah da ti kazem. Da je diorama kao ona za vozice, tipa 4x5 metara, mozda... ali ove male ne. Izgledace kao da B-17 u ponirucem manevru roka Fw-190 koji ima izvucen stajni trap za sletanje. Bice prevelika razlika. Moj savet, uzmi 72, a 48 uradi sebi za dusu :) pratim u svakom slucaju, jer i ja planiram jednu dioramu.... vec 2 godine 8) ...

linkovi
http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,14865.0.html
a ovaj je baaaas dobar! http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,14957.0.html

KuKLiNsKi

prvo ih sklopi pa na suho postavi na dioramu
možda bi pravim postavljanjem čak i dobro izgledala ta razlika u mjerilu

Pedja

Пробаћу за почетак са нечим већ склопљеним, и мени се чини да може да испадне добро. Пробаћу па ћу известити.

zolle

Odlicna ideja  :mjetal razmere ne bi trebalo da budu problem, ako napravis dovoljno veliku pozadinu tj. dioramu. Ovo pratim obavezno  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

Pedja

Један прилог , овако отприлике то све треба да изгледа и по мени на не баш великој подлози али са представљеним зимским тереном, са веће висине, како би се стекао утисак "дубине" простора.







Наравно, препоручени угао гледања би био одозго. Како вам се чини?

KuKLiNsKi


rodeo

Probaj sa jos vecom razlikom u razmerama 1:144 i 1:48
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

medico


Pedja

Сам почетак радова. ПО-2 је први. . Концепција са почетка приче остаје.



Да ли неко зна како је митраљезац  пуцао односно окретао се у седишту да би могао да користи митраљез?
Још једна молба, има ли неко квалитетне пилоте из овог период у 1/72, ако је неком преостало из неке од макета коју је радио.