Henschel Hs 129B-2, Italeri 1/72

Previous topic - Next topic

Janjic

Dobar dan svima.

Evo i ovaj je gotov. Maketa kao maketa nije loša i daje finog prostora da se malo preuredi. Mogu reći da sam zadovoljan, mada euforije i oduševljenja, realno nema. Ovo nisam napisao da bih izmamio vaše simpatije, nego stvarno tako mislim. Realno, mislim da mi je Albatros (prošla završena maketa) mnogo bolje ispao. Ima dosta grešaka i ima dosta stvari koje su se mogle mnogo bolje odraditi. Znam da su tragovi gareži iz auspuha totalni promašaj, ali sam ih popravljao i pravio mnogo puta. Ono što je veliki minus kod ove makete je poklopac kabine. Naime, na poklopcu nema ,,reljefnog" dijela koji simulira metalni ram, tako da kad sam skidao traku, na pra mijesta traka je povukla i boju koja simulira taj ram. Retrovizor koji ide na kabinu sam izgubio i nije mi se dalo praviti novi, a nisam ni razvačio antenu. Malo sam više zaprljao model,, nešto mi se tako sviđa. Paneli su prilično plitki i nisu baš ,,saveznici" kad treba da se odradi wash. Maketa je obojena MM bojama, lakirana Humbrol Gloss Clear-om, prljana slikarskim uljnim bojama, te običnim sjenama za oči (moja djevojka mi je velikodušno poklonila mat sjene koje joj više nisu potrebne) a ,,zaštićena" je Vallejo Satin Varnish-em. Podloga je uzeta od Albatrosa.

Evo i slika, koje su standardno loše


print screen


image


img upload


upload a picture


image upload no size limit


uploading images


upload pic


image hosting


photo uploader


upload img


image hosting adult


image hosting 30 mb


screenshot program


capture


pic upload

Eto tako, vi slobodno napišite šta mislite, ako želite. Svaka kritika, realna ili ne je dobrodošla. Bitno je da se nešto radi, kad se ima vremena, jer ovo je samo hobi  ;) !

Ovde možete (ako vas interesuje) vidjeti tok izgradnje

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,18304.0.html
Veliki pozdrav za sve maketare,

Mladen.

p.s.
Idući je Spit Mk Ia, Airfix.
凸(¬‿¬)凸

ypow

Avion je jako lepo ispao, prljanje kod izduva ne smeta, dekali
savrseni, detalji takodje, poklopac kabine kod njega je bas mali tako da svaka greska
izgleda duplo gore...na netu jos nisam nasao pedantniji primerak u 1/72....jedina kritika koja mi pada na pamet
je bocna greda na poklopcu kabine, ona u sutini nije postojala,
tu su se dva stakla samo preklapala...imam pitanje: pretpostavljam da si
satin Vallejo prskao airbrushem? Zanima me da li se i u kojoj meri napravila
narandzina kora od njega, da li je boja modulirala posle njega i da li si razredjivao( i cime) lak?

Kerber

Ma, ok je potpuno...te sitne greskice ces nauciti da ispravljas vec kod narednih maketa...sam si rekao- hobi.
Kad ja imam takve poklopce kabine, lepim trakice decala, prthodno ofarbane u kamuflazne boje aviona....uz malo pronta, taman dobiju na reljefu...samo je frka sto to radis na kraju, jer ih je tesko maskirati, a da ih ne povuce maskirna traka.

Ovu garez mozes da ublazis, ako zelis, tankim slojevima boje, jedan prolaz pa vidi kako izgleda, pa ponavljaj ako je jos uvek previse...
Za same tragove  - sive u nijansama su bolje za to nego crna...ako nije goreo... ;)

kapetan

Odličan rad! Da ne zvučim kao cepidlaka, možda bi sa preshading-om izgledala još bolje ako je to uopšte moguće.
Pozdrav, Bojan!

Skyrider

Znas kako... ovo je jako lepo uradjen Henschel :) Ok, sto ti kazes, mozda negde ima greska neka, ali koja maketa nema ? ;) Sve u svemu, jako lepo  :) pozz, Sky

Janjic

Hvala vam drugari  :)

ypow - Da, Vallejo Satin je nanošen AB-om. Nema efekta "nrančine kore" a razrijeđeno je orginalnim razređivačem od istog proizvođača. To je ona nova formula njihovog razređivača.

Kerber - Hvala ti na savjetima, uvijek si tu kad treba  ;) :bravo

kapetan - Nemam naviku da radim preshading, a možda bi trebao početi  ;)

Skyrider - Hvala drug  :)
凸(¬‿¬)凸

zolle

Meni druze ovo skroz ok, sto se tice garezi oko izduva ... mozda je malo jace, a mozda i nije ... cisto sumnjam da je iko od nas imao priliku da vidi pravi avion, pa jos na istocnom frontu  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

Tomcat

Lepa maketa, pratio sam rad I nisam ni sumnjao da ce dobro biti na kraju, jos jednom cestitke
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

mos

Na kraju dobro uradjen, zasluzuje da ide na policu!  :cheers

Warhawk

Odličan. Prljanje tamo gde treba, vrlo interesantna i šarena šema.
Taj debeli staklić bolje deluje na maketi neko onako u kutiji.
Planiram isti takav, samo kad bih mogao da jednom za svagda rasčistim jel imao na nosu pešadijski grb ili ne...  :headbang
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Kerber

Ja se pak, lozim na ovaj....http://www.clubhyper.com/forums/plasticpixframe.htm
Izgleda da ih je bilo vise sa tim grbom na nosu nego bez...Nemaju svi, to je definitivno...sad, samo dobra referentna fotka i problem resen....

Janjic

Ljudi hvala vam svima  :)
Drago mi je da vam se sviđa   :D
凸(¬‿¬)凸