In memoriam Vojnom muzeju

Previous topic - Next topic

airbamby

Prenosim u celosti pocetak teme sa foruma My city military

Obaveštam sve zainteresovane da od 24. novembra 2014. godine Vojni muzej više ne postoji kao institucija kulture. Od tog dana postoji vojni depo starog naoružanja i vojne opreme koji određene voline iz ministarstva odbrane lažno predstavljaju kao Vojni muzej.
Dakle mi više pravno formalno nemamo vojni muzej. Oni što nisu uspeli ni Franju Josif ni Hitler ni Gering uspeo je trio: Bratislav Gašić, Miloš Jovanović i "volina" Slađan Ristić. Ova trojica su najveće štetočine srpske kulture u poslednjih vek i po.
Da ne pričam napamet u Službenom vojnom listu je zvanično izašlo da se svi muzejski eksponati iz bivšeg vojnog muzeja prebacuju u materijalno tehnička sredstva. Dakle mogu da se prodaju. Jedina je sreća što su i pored ovakvog kretenizma zaštićena međunarodnim konvencijama pa niko ne sme da ih kupi jer je takva prodaja tj kupovina pravno nevažeća.
Inače po našim zakonima ovoj trojici štetočina sleduje od 8 do 12 godina zatvora jer ono što su oni uradili je po zakonu veći kriminal nego da su pokrali ne znam šta iz muzeja.
Ništa ne pomaže što mi je vićana članova glavnog odbora SNS rekla da se stide Bratislava Gašića i što je on član te stranke. Što se mene tiče stidim se što smo iz istog grada Kruševca. Ovu drugu dvojicu neću ni da spominjem. Mogu smao da kažem "Bem ti vojsku u kojoj volina kao Slađan Ristić može da bude pukovnik."
Molio bih da se ovo ne briše jer nema nikakve veze sa politikom već sa uništavanjem kulturnog dobra. Ako neko od prozvanih smatra da je uvređen neka me slobodno tuži za klevetu.

Nebojša Đokić


http://www.mycity-military.com/Opste-vojne-teme/In-memoriam-Vojnom-muzeju.html



http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Lykos


zolle

Ja neznam sta da kazem ... tuga i sramota ...
Dokon mozak, djavolja igracka !

Dejan68

Eto uskoro viska prostora u Muzeju pardon depou starog naoruzanja. Ko zna, eto nama hotela na Kalemegdanu. Tu je kinta (al za koga?)
S T R A S N O !! :cry

Jovac


Nemsy_29

Otislo je sve u k**** u ovoj kvazidrzavi... Finiji izraz nisam mogao da smislim :deadhorse

kapetan

Spremaj se Apise, nema druge!

Messerschmitt

Е стварно срамота...  :headbang

А да пишемо неку петицију или тако нешто?

Mikoyan29

Ma ne vredi, davno smo poceli da se kotrljamo nizbrdo, samo je pitanje gde cemo zavrsiti.
Mozemo da pisemo peticiju, mada, mislim da je to uzalud, jer je ovo sve jedan dobro promisljeni scenario.

Sta je sledece?
Ne smem ni da pomislim.... :deadhorse
MK "Oluj"

Dragan

Nisu morali da gase Vojni muzej da bi prodavali eksponate.
Vec par godina unazad na starom pancevackom buvljaku mogu da se kupe predmeti koji su ocigledno prethodno bili eksponati u Vojnom muzeju.

rodeo

Quote from: Dragan on 25-12-2014, 13:10:50
Nisu morali da gase Vojni muzej da bi prodavali eksponate.
Vec par godina unazad na starom pancevackom buvljaku mogu da se kupe predmeti koji su ocigledno prethodno bili eksponati u Vojnom muzeju.

Mozes li nesto detaljnije o ovome?
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Dragan

Ne vidim sta bih jos mogao da napisem, sem da su o svemu obavesteni nadlezni organi. Sada je na njima nesto da kazu.

zivorad

#12
Trazili ste - gledajte .

pekar

zivorade

  "nemoj da trcis pred rudu"
IL-76

kapetan

Nikoga ne branim niti krivim, ali kako je moguće da u muzeju sve ove godine ne postoji kartoteka. Ne postoji evidencija eksponata, ni ulaza ni izlaza. Popisi nikad nisu rađeni, odnosno možda su i rađeni ali nema zapisnika ni izveštaja. Ko god je mogao, sa obe strane, ovajdio se od muzeja. Jedine žrtve na kraju, su vazduhoplovni entuzijasti i jedan mali broj ljudi ove nesrećne zemlje kojim je još uvek stalo do kulturnih dobara!