Italeri Junkers 188 E1 1/72 Crna Ptica Osvetnica

Previous topic - Next topic

aircobra

Evo me konacno posle skoro pola godine njakanja,u ediciji "Uklanjanje krseva iz steka".Posto nisam u mogucnosti da sebi priustim bolju maketu Ju 188,dobra je i ova za policu...Presmirglao sam i urezao koliko-toliko tacne panele,uradio unutrasnjost kokpita priblizno kako bi trebalo da bude.Boje su RLM 76 i naravno crna.Odlivak stakla kabine je jadan sa gomilom krupnih ostataka vazduha u istom.Morao sam da ubacujem komad plastike u predelu kabine da bih prosirio taj deo da poklopac lepo sedne.Bombe su totalno promasene pa ih nisam ni stavljao.Kad budem nabavio ful mat lak onda cu prelakirati i pnaumatike.Imao sam malo silveringa ispod dekala.Izmedju topa u nosu i stakla ide neka kozna zastita,ili vec sta,ali ne znam kako to da napravim...?Fotografije su mi totalni amaterizam i td...















KuKLiNsKi

lud avion :)   dobro si se izborio snjim
ja bi tu još dosta toga oko weatheringa napravio ali neču pametovati da opet nekog ne bocknem..

boom.boom

Super je ispao, ali slazem se Kuklinskim mu fali vederinga na donjoj zoni. Ova crna vapi za ostarivanjem a i gume se cakle. Malo vederinga i ima da poleti :pilot
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

zivorad


aircobra

Sta i kako bih mogao da uradim na toj crnoj povrsini?Da istaknem panele svetlijom bojom?Prilicno je zeznuto za rad a da se dobije prava stvar...a za gume rekoh,kad nabavim neki totalno mat lak  :caooo

milan78

Za mat lak si rekao i to je done deal verujem uskoro.Silvering,eh prokleti italerijevi dekali.Mozes nekom sivom da istaknes donje panele i to je to,kraj.Majka mu stara jesu li ikad bili cisti ili tipa mesec dana stari?Stoga tvoj je sud koliko ces ga prljati ljustiti itd.Po meni jako lepa ptica i lepo si ga doveo do cilja!! :cheers :super
Instagram-Peacockscaleworx

anki

Sve ti rekli. Ja jos da dodam da za gume nije dosta samo mat lak. Uradi tu jedan wash sa svetlom sivom po obimu tocka. Lepo ce da istakne sare na gumama. Idi vise sive po gaznom delu pa sve bledje ka bokovima tocka. Jes malo nezgodno sad kad je na maketi ali moze. Posle toga mat lak.

Warhawk

Odličan rad, interesantna šema bojenja.
Weathering meni lično deluje sasvim dovoljan, obzirom da su leteli dosta kraće od standardnih 88-mica.

Quote from: aircobra on 23-01-2015, 01:58:32
Izmedju topa u nosu i stakla ide neka kozna zastita,ili vec sta,ali ne znam kako to da napravim...?

papirna maramica i beli lepak (za drvo) koji se moće malo razrediti vodom. Lakše se oblikuje i bolje prima boju od alu-folije
Da ne bi oštetio mitraljez, možeš maramicu gužvati i formirati oko parčeta žice istog prečnika


http://www.largescaleplanes.com/reviews/review.php?rid=1108
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

aircobra

E super ideja sa maramicom i lepkom...probacu tako.

Kerber

Lep Junkers...
E, sad, odozdo ne moras da ga nesto mazes posebno, ali, cisto da se podsetimo da su ovi BMW motori jako garavili, plus gorivo koje je u tom periodu korisceno...to sve daje poprilicno puno tragova garezi iza izduvnih cevi...na gornjaci je to blago naznaceno, pa bih koriscenjem svetlo/tamno sive i svetlo braon washa, odradio to i odozdo. Kod tih aviona su tragovi umeli da budu toliko intezivni da pokriju cak i deo horizontalaca...A plus, BMW motori pustaju ulje, pa se i to cesto vidi, al to ne moras ako nemas bas tacnu referencu.
Jos tockove da sredis i pucka!