Revell 1:72 Supermarine Spitfire Mk. V

Previous topic - Next topic

marshal.luka

Maketa čiju izradu nisam propratio objavama na forumu, započeta još davno, samo sam, eto, sad odlučio da slikam pa da stručni žiri proceni. Početa je pre kampanje, inače bih je prijavio u bici za Britaniju, logično. Fina je za izradu, vrlo lepi detalji i dekali, bilo je zadovoljstvo raditi je. 99% je gotova, treba da se uradi lakiranje, doterivanje i eventualno neki post-shading, mada mi je lepa i ovako. Izvinjavam se što je ovako prašnjava  :zvizduc

Posebna zahvalnost mojoj baki koja mi je poklonila ovu maketu za Novu godinu i korisniku drakii koji mi je poslao jedan maleni dekal koji sam zagubio, a od ključne je bio važnosti.












cherny

Lep Spit, bravo. Samo par detalja, pa popravi ako mozes: propeler je bio od laminiranog drveta ili plastike (Jablo) tako da nije mogao da bude ovako oljusten. Ljustenje je daleko preterano za Spitfire, mozda ga je bilo u predelu gazista u korenu krila, na napadnim ivicama i na ivicama servisnih otvora, ovoliko sigurno ne, pogotovo na mestima gde si ga ti ljustio. Obloge cevi topova su bile u boji kamuflaze. Ako je vec ovako "oljusten", ocekuje se da je i jednako prljav, fale ti tragovi izduva bar. Mogao bi i grafitnom olovkom da prodjes blago po linijama panela, da izbegnes ovako "monotonu" povrsinu, pogotovo sa donje strane. Neke od ovih stvari jos uvek mozes da popravis, maketa ce izgledati bolje svakako. Samo teraj, svako sledeci ce biti jos bolji.

marshal.luka

Quote from: cherny on 19-03-2015, 08:47:50
Lep Spit, bravo. Samo par detalja, pa popravi ako mozes: propeler je bio od laminiranog drveta ili plastike (Jablo) tako da nije mogao da bude ovako oljusten. Ljustenje je daleko preterano za Spitfire, mozda ga je bilo u predelu gazista u korenu krila, na napadnim ivicama i na ivicama servisnih otvora, ovoliko sigurno ne, pogotovo na mestima gde si ga ti ljustio. Obloge cevi topova su bile u boji kamuflaze. Ako je vec ovako "oljusten", ocekuje se da je i jednako prljav, fale ti tragovi izduva bar. Mogao bi i grafitnom olovkom da prodjes blago po linijama panela, da izbegnes ovako "monotonu" povrsinu, pogotovo sa donje strane. Neke od ovih stvari jos uvek mozes da popravis, maketa ce izgledati bolje svakako. Samo teraj, svako sledeci ce biti jos bolji.

Hvala  :) Za propeler sam provalio kad je bilo već prekasno, probaću da popravim, u svakom slučaju neću ponoviti tu grešku. Htedoh da izgleda malo pohabanije ali sam posle video da nisu baš toliko bili oljušteni. Što se tiče topova, Revell je u sastavnici dao da budu crni. Onda je to greška sa njihove strane, nisam obratio pažnju. Rekoh već da nije gotov, malo ću ga osenčiti da lepše izgleda. Pozdrav!