P-39Q EDUARD 1/48

Previous topic - Next topic

gasha

P-39Q-5 Poljska, jesen 1944. Kapetan Aleksandar Pavlovič Filatov ostvario je 21 individualnu i 4 zajedničke pobede. Oboren 20 aprila 1945 godine pogotkom nemačkog flaka.Maketa EDUARD 1/48 dekali AML decals.
Boje ITALERI akrilne: Olive drab, interior green medium gray, kao osnova.




http://www.oluj.org/index.php/galerija-radova/87-p-39q-5-eduard-1-48

Warhawk

Odličan! Interesantni su svetlo-plavi spiner i vrh repa 
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

kapetan


Kerber

Gaso, postade profi!  :cheers
Lepa ti ova Kobrica, nema sta. Bas lepse izgledaju u VVS nego u USAAF. Ove su imale zvezde na gornjakama?
Kakve su te Italeri akrilke za upotrebu? Cime razredjujes?

Mikoyan29

Lepo si se ti izborio sa kobrom. Mnogo lepo izgleda!  :super
MK "Oluj"

gasha

Italeri akrilima sam generalno zadovoljan. Razređujem ih alkoholom i nanosim u slojevima. Treba dosta vremena da se čovek na njih navikne. Najveća prednost im je pakovanje u kojem ostaju u dobrom stanju godinama.

Na slikama je boja dosta zelenija nego u stvarnosti, posledica mog neznanja podešavanja aparata.

Oznake su bile baš takve kakve vidiš, jedino kod ovog primerka ima dekala gde su broj 93 i zvezde koje označavaju broj pobeda žute boje, Meni je to nrealno barem što se tiče zvezdica??? zato sam uzeo ove dekale gde su broj i zvezdice crvene.
Dobar sajt sa referencama za Ruse http://mig3.sovietwarplanes.com/

Cudno, da ti je aparat ovoliko povukao na zelenu, a crvenu i plavu prikazao kako treba.
Inace mene samo smeta noga prednjeg tocka. Nekako je uproscena u uporedzenju sa ostalom maketom, a i malo bi trebalo da strci prema napred.

Uostalom videcemo sta cu da uradim sa svojom kobrom. Inace jako zanimljiv rad i osvezenje.

gasha

@JŽ  položaj noge stajnog trapa je uslovljen položajem i dužinom ovih držača i hidraulike. Ja nisam obratio pažnju, zaista bi trebala da ide malo napred ali ne previše. Sada znaš na šta da obratiš pažnju kod tvoje kobre. može da se reši umetanjem malo stirena. Meni lično je ok ovako pošto nije maketa za takmičenje a ne bode mi oči.

Što se zelene tiče nemam pojma šta je, i travu kada sam slikao u selu ispala je jarko zelena. To će meni Milanče da sredi  ;D on je tatamata za fotografiju.

PELE

Već sam pomislio da je "odleteo"...  ::)

Odlično si se izborio sa njim, uživo je još bolji !  :cheers


AcaDinic

ja sam radio KOBRU ali ova je vrh.  :super


medico

vrlo lepo !
Realno, bez ozbiljnijih zamerki sem možda da wash-neš panele preko kojih su došli decali ovako pomenuti izgledaju kao da su pali s' marsa .
Predlog za sledeći put malo svetlijom nijansom naglasiti platnene površine  ;)